Madonas glābējsilītē vakar ievietota meitenīte

 21. maijs 2019 12:00 Ziņa

Madonas glābējsilītē vakar ievietota meitenīte, informēja projekta "Glābējsilīte" Latvijā vadītāja Laura Zvirbule.

 Šogad jau otrais glābējsilītē ievietotais bērniņš


Bērniņš ir vesels, aptuveni piecas dienas vecs ar vecumam atbilstošu svaru. Zvirbule stāstīja, ka bērniņam bija pieliktas klāt drēbītes un autiņbiksītes. Šis ir otrais gadījums, kad Madonas glābējsilītē tiek atstāts mazulis.

"Latvijā šogad tas ir otrais glābējsilītē ievietotais bērniņš. 16.aprīlī Rīgas glābējsilītē bija atstāta 3,350 kilogramus smaga un 52 centimetrus gara meitenīte. Mediķi pēc bērniņa apskates secinājuši, ka meitenītes veselības stāvoklis ir normas robežās, apmierinošs. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas," stāstīja Zvirbule.

Bioloģiskajiem vecākiem pirmsadopcijas periodā, kas ilgst no divām nedēļām līdz sešiem mēnešiem, vēl ir iespēja bērnu atgūt.

 

Viņa informēja, ka patlaban Valsts policijai (VP) ir jānoskaidro, vai bērniņš nav cietis no vardarbības, nav nozagts. Pēc tam bāriņtiesa sāks meklēt ģimeni, kura vēlas adoptēt jaundzimušo bērniņu. Patlaban jaundzimušo bērnu adopcijas rindā uz zīdaini gaida 200 ģimenes.

Bioloģiskajiem vecākiem pirmsadopcijas periodā, kas ilgst no divām nedēļām līdz sešiem mēnešiem, vēl ir iespēja bērnu atgūt, piebilda Zvirbule.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne apstiprināja, ka vakar plkst.12.55 VP Madonas iecirknī saņemta informācija, ka Madonas glābējsilītē ievietota meitenīte, kas nodota Madonas slimnīcas Bērnu nodaļai.

Jau ziņots, ka kopš 2009.gada Latvijā izveidotas astoņas glābējsilītes, kurās kopumā līdz šim atstāti 45 bērni. Glābējsilītes ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik glābējsilītes ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

 

No portāla Jauns.lv
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas