Dārza darbi janvārī: augļukoku kaļķošana, skujas augiem, barotavas putniem

 11. janvāris 2019 12:40 Raksts

Kaut arī janvārī dārzā nav daudz darba, jāseko līdzi laikapstākļu maiņai, un jāpieskata augi arī ziemā.Foto: Shutterstock.com

Arī ziemā ir darbi, ko darīt dārzā.


Košumdārzā
▪ Ja ir maz sniega, bet apmēram nedēļu pieturas sals, zeme būs sasalusi kādu 5 cm dziļumā. Tas kaitē ziemcietēm, graudzālēm, sīpolpuķēm, rozēm, kas ir jutīgākas par citām. Augiem uzber pie mājas stūra vai kur citur saputinātu sniegu vai uzklāj egļu zarus. Uzklātos zarus noņem tikai pavasarī, bet, ja sniegs sasnieg ļoti daudz, var nedaudz to noņemt, lai augi neizsūt.

▪ Ja sniega ir daudz, tas kaitē skujeņiem. Arī tad, ja tā nav pārāk daudz, bet sniegs ir mitrs un smags, jākrata nost, jo var deformēt augu formu.

▪ Janvārī var formēt visas egļu šķirnes, izņemot Kanādas egli ‘Conica’. Var apgriezt zarus un, ja egles ir koptā dzīvžogā, arī galotnes.

▪ Savam un putnu priekam jāizliek barotavas, pieradinot mazos draugus pie vietas: ja cienasts būs vienmēr, putni iedzīvosies un pavasarī tavā tuvumā meklēs ligzdu vietas. Tas savukārt palīdzēs cīņā ar dārza kaitēkļiem.

 

Augļu dārzā
▪ Mitrs smags sniegs jānopurina arī no koku zariem, lai tie nelūst.

▪ Jaunajiem augļu kociņiem ap stumbriem var aplikt skujas vai agroplēvi gan pret grauzējiem, gan arī lai neplaisā stumbru miza.

▪ Ja ir mēreni laikapstākļi un rudenī iekavēts, tagad var kaļķot augļukokus. Šim darbam nav piemērots sala laiks.

 

Teksts: Arta Ciša, žurnāls "100 Labi Padomi"

Avots: www.jauns.lv
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas