Praktiski ieteikumi bērnudārza izlaiduma rīkošanā

 17. maijs 2019 14:05 Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm Raksts

Bērnudārza izlaidums nav joka lieta. Pirmā pieredze bērnam, pirmā pieredze lielākai daļai vecāku.Foto: Shutterstock.com


Bērnudārza izlaidums nav joka lieta. Pirmā pieredze bērnam, pirmā pieredze lielākai daļai vecāku. Kā sarīkot bērnudārza izlaidumu, lai šī diena būtu priecīga ikvienam tās dalībniekam un paliktu ilgā atmiņā? Lūk, dažas idejas! 


Fotografēšanās kā atrakcija un mirkļu iemūžināšana
Izlaiduma laikā būs daudz skaistu brīžu, ko gribēsies iemūžināt. Taču, lai netraucētu izlaiduma svinīgajā daļā ne citiem redzēt priekšnesumus, ne izbaudīt to pašiem, ieteicams noalgot profesionālu fotogrāfu. Jā, profesionāļa pakalpojumi prasīs zināmus līdzekļus, taču, sadalot uz visiem izlaiduma dalībniekiem, summa būs salīdzinoši neliela. Fotogrāfa pakalpojumus varat izmantot arī pēc tam, kad svinīgā daļa beigusies un ģimenes vēlas nofotografēties kopā ar saviem mazajiem nu jau lielajiem bērniem. 
Īpašu vietu foto uzņemšanai var iekārtot vai nu zālē, vai arī bērnudārza pagalmā. Vietas iekārtošanai var izmantot kādu lielu foto rāmi, kas nokrāsots zelta vai sudraba krāsā. Var izmantot arī koku zaros iekārtas košas lentes vai arī darinājumus, ko mazie absolventi var izgatavot paši – papīra ziedus, tauriņus, putnus un citas sev mīļas lietas.
Iemūžiniet brīnišķīgos mirkļus ar specializētu mobilo lietotņu Kids Frame palīdzību. Google Play digitālajā veikalā var atrast vismaz pāris desmitus aplikāciju ar līdzīgu nosaukumu. Taču visu būtība ir līdzīga. Tajās iekļauti gatavi tematiski fotorāmīši, kuros ievietot paša uzņemtu attēlu. Nofotografējieties kopā ar absolventu, ielieciet to tīkamākajā rāmītī, pierakstiet klāt tekstu un izdrukājiet. Jums paliks krāšņa, gluži kā profesionālā fotostudijā veidota atmiņu kartiņa par izlaidumu.


Lielie burbuļi
Bērni vienmēr un visos laikos ir bijuši sajūsmā par ziepju burbuļiem. Godīgi sakot, tie patīk arī pieaugušajiem. Mūsdienās ir iespēja tos izgatavot tiešām lielus. Ziepjūdeni varat nopirkt veikalā vai pagatavot paši. Recepti vari lejupielādēt ŠEIT


Vecāku talantu izmantošana
Aptaujājot grupas bērnu vecākus, noteikti atklāsies, ka viņu vidū ir mammas un tēti ar dažādiem talantiem un vaļaspriekiem, ko var izmantos bērnudārza ballītes radošajās darbnīcās. Varbūt kāds tētis prot strādāt ar koku un var palīdzēt bērniem izgatavot koka atslēgu piekariņus vai magnētiņus. Savukārt kāda mamma prot darināt brīnišķīgas rotas, līdz ar to kopā ar meitenēm, citām mammām un bērnudārza audzinātājām var izgatavot vienotas rokassprādzes šai svinīgajai dienai. Ideju stilīgu rokassprādžu izgatavošanai meklē ŠEIT.
Ja kādam no vecākiem padodas zīmēšana, varat lūgt uzzīmēt mazos gaviļniekus. Bet varbūt kāda bērna mamma vai tētis zina interesantus ķīmijas eksperimentus, kas iepriecinātu skatītājus. 


Lielais apskāviens
Kurš gan vēl šajā dienā būtu pelnījis lielu apskāvienu, ja ne pats bērnudārzs. Kas īsti jādara? Visiem jādodas ārā bērnudārza pagalmā, jāsadodas rokās garā ķēdē, kas veidojas ne tikai no bērniem, bet arī no mammām, tētiem un citiem viesiem. Tad, dziedot dziesmas, jādodas apkārt bērnudārzam. Kad gājiens noslēdzies, bērni var vienā balsī saukt: “Paldies, bērnudārz, tu biji mums mīļas otrās mājas!”


Saldējuma gatavošana
Saldējums noteikti ir īstu svētku sastāvdaļa. Ja to izdodas pagatavot tieši tādu, kāds vislabāk garšo, pavisam lieliski! Varbūt kāda ģimene dienu iepriekš var sacept vafeļu tūtiņas (vafeļu tūtiņu recepti var lasīt ŠEIT). Ja ne, tādas atbilstošā skaitā var iegādāties pārtikas preču veikalos. Tad jāiegādājas dažādu garšu saldējums, ko svinīgās daļas laikā var ielikt bērnudārza virtuves saldētavā. Vēl vajadzēs iebiezināto krēmu, karameļu sīrupu, nelielus augļu gabaliņus (sagrieztus ābolus, nelielas zemenītes, lielogu mellenes). Kad esat tikuši līdz našķu gatavošanai, bērni paši var izvēlēties, kādas sastāvdaļas kāro redzēt savā vafeļu tūtiņā. 

 

Lai skaista un mierpilna svinēšana!
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas