12 fakti, kas jāzina par otrā britu karaliskā bēbja piedzimšanu

 15. aprīlis 2015 13:00 mammamuntetiem.lv Raksts

Šomēnes visa pasaule, aizturot elpu, gaida Kembridžas hercoga Viljama un viņa sievas Ketrinas Midltones otrā bērna piedzimšanu. Ja esi karaliskā bēbja gaidītāju pulciņā, noderēs zināt dažus interesantus faktus par šo lielo notikumu. Keita nosaka grūtnieču modi visā pasaulē, apgalvo stila ekspertiKad jāpiedzimst mazulim? 
Oficiāli publiskotais dzemdību datums ir 25. aprīlis. Tomēr izskan arī citas versijas. Bukmeikeri lielas likmes liek uz 20. aprīli, kas būs jau pirmdien. 
Vēl viena versija ir, ka bērniņš varētu piedzimt tikai maijā, jo princis  Džordžs piedzima vēlāk par noteikto datumu. Ārsti varētu ļaut Keitai gaidīt dzemdības līdz 7. maijam. 

 

Kur varētu piedzimt mazulis? 
Versijas ir visdažādākās. Sākot ar to, ka, iespējams, gaidāmas mājdzemdības un beidzot ar dažādu medicīnas iestāžu piesaukšanu. Tā kā Keita pirms dzemdībām plāno apciemot vecākus, tad dzemdības varētu tikt pieņemtas Berkšīras Karaliskajā hospitālī, kas ir netālu no Rīdingas, kur mīt hercogienes ģimene. 
Tomēr visdrīzāk mazulis piedzims tajā pašā slimnīcā, kur viņa vecākais brālis Džoržs. Proti,  Londonas Svētās Marijas slimnīcā. 


Cik izmaksās dzemdības? 
Londonas Svētās Marijas slimnīca ir augstas klases privāta dzemdību iestāde. Izmaksas, uzturoties šajā slimnīcā, ir sekojošas. Pirmās 24 stundas pēc dabīgām dzemdībām – 5215 mārciņas diennaktī,  ja ir veikts ķeizargrieziens – 6745 mārciņas diennaktī. Par katru papildus nakti jāpiemaksā 1155 sterliņu mārciņas.  


Kā nosauks mazuli? 
Keita un Viljams nezina, kāda dzimuma bērniņš nāks pasaulē. Viņi ir atteikušies no iespējas to uzzināt pirms dzemdībām, tāpēc jebkuras idejas par vārda izvēli ir tīrs fantāzijas lidojums. Skaidrs gan ir viens – otram bērnam, kas visdrīzāk nekad nenokļūs karaļa krēslā, arī vārda izvēles iespējas ir brīvākas. Mazajam Džordžam tika likts tradicionāls, karalisks vārds. 

Bukmeikeri lielākās likmes liek uz vārdiem Alise, Elizabete, Šarlote vai Viktorija, ja tās būs meitene. 

Ja piedzims puisītis, tad priekšroka varētu būt kādam no šiem vārdiem – Džeimss, Artūrs, Aleksandrs, Filips, Henrijs, Alberts vai Ričards. Vai Keitai būs dabīgas dzemdības? 
Tieši tāpat kā pirmās dzemdības, arī otrās iecerētas kā dabīgas dzemdības. Dzemdību pieņemšanas atbalsta komandā, protams, ir valsts labākie ārsti un vecmātes, kā arī ķirurgs, ja tomēr būtu nepieciešams veikt ķeizargriezienu. Kas piedalīsies dzemdībās? 
Komandā ir gan ķirurgs – ginekologs, kas rūpējas par karaliskās ģimenes sieviešu veselību jau gadiem ilgi, gan vecmāte, kas specializējas uz augta riska grūtniecēm un īpaši sarežģītu dzemdību pieņemšanai. 
Pieaicināti speciālisti no Čelsijas, Vestminsteras un Portlandas slimnīcām,  kas specializējas neonatoloģijā. 

Kopumā mediķu komanda ir palikusi tā pati, kas bija, kad dzima pirmais karaliskā pāra  bērniņš. 


Kā tiks paziņots par bērna piedzimšanu? 
Mūsdienu moderno tehnoloģiju laikmetā karaliskā pāra komunikāciju speciālisti bērna dzimumu, garumu un svaru ziņos oficiālajā Twitter un Instagram kontā. Paredzēts, kas tas notiks pat vēl pirms tradicionālā ziņojuma izvietošanas pie Bekingemas pils. 


Kad sabiedrība ieraudzīs mazuli? 
Keita, Viljams un mazais Dzordžs slimnīcu atstāja jau nākamajā dienā pēc dzemdībām. Tātad sabiedrībai mazā karaliskā persona tika atrādīta jau nākamajā dienā. Tomēr šoreiz apgalvot, ka būs tāpat, nav iespējams, jo visu noteikt tas, kā jutīsies Keita. 

Bet tāpat kā pagājušajā reizē, karaliskais pāris ar jaundzimušo parādīsies uz slimnīcas sliekšņa, lai visus kopā varētu nofotografēt mediju fotogrāfi. 

Kad taps fotogrāfija, kurā būs kopā visi četri ģimenes locekļi, tai skaitā arī Džordzš, vēl nav zināms.


Kur pēc dzemdībām dosies karaliskā ģimene? 
Karaliskie informācijas avoti ziņo, ka pirmās dienas pēc dzemdībām jaunā ģimene uzturēsies savā Londonas rezidencē Kensingtonas pilī, bet vēlāk dosies uz savu lauku māju. 
Tur ģimeni apciemos Keitas vecāki, kas palīdzēs arī pieskatīt savu vecāko mazbērnu princi Džordžu. 


Pārējie ģimenes locekļi – onkulis Harijs un vectētiņš Čārlzs jauno ģimenes locekli ieraudzīs vēlāk, jo svarīgajā nedēļas nogalē viņi plāno apmeklēt nozīmīgus  Pirmā pasaules kara piemiņas pasākumus Turcijā. 


Vai Keita un Viljams plāno izmantot vecāku atvaļinājumu? 
Jā! Princis Viljams plāno izmantot divu nedēļu atvaļinājumu, kas pienākas jaunajiem tēviem. Pašlaik viņš dienē gaisa desanta spēkos, bet arī armijā iesauktajiem tēviem šāds atvaļinājums pienākas. 

Arī Keita izmantos iespēju nepiedalīties oficiālajos karaļnama pasākumos un neveiks savu oficiālos pienākumus – nedosies vizītēs un neapmeklēs pasākumus. 
Pēc Džordža piedzimšanas Keita neizgāja sabiedrībā tikai 5 nedēļas un pirmā oficiālā vizīte bija došanās līdzi savam vīram uz Ultramaranota apklāšanas pasākumu. Šoreiz Keita darba pienākums plāno uzsākt ne ātrāk kā pēc vairākiem mēnešiem. 

 


Ko no karaliskajām priekšrocībām mantos otrs bērns? 
Bērniņš, kas nāks pasaulē tuvāko nedēļu laikā, būs ceturtais pretendents uz karaļa troni. Pirms viņa rindā ir opītis – princis Čārls,  tad tētis - princis Viljams un brālītis princis Džordzš. Onkulis princis Harijs ierindojas piektajā vietā. 

Nesen veiktas izmaiņas likumos, kas reglamentē troņa mantošanas noteikumus. Vairs nav nozīmes, kāda dzimuma mantinieks nāk pasaulē. Gan puisītim, gan meitenei tagad ir vienādas tiesības. 


Kas palīdzēs Keitai auklēt bērnu?
Par spīti izskanējušām baumām, ka Keita un Viljams algos speciālu nakts aukli, kas rūpēsies par jaundzimušo, tā vis nebūs. Keita pati iecerējusi rūpēties par mazuli. Tai skaitā celties pie viņa naktī un aprūpēt slimošanas  laikā.  Nekādu papildus palīdzību ģimene neplāno izmantot, izņemto pilna laika auklīti, kas palīdz tikt galā ar pirmo dēlu Džordžu. 

 

Vai būs nopērkami suvenīri par godu otra karaliskā mazbērna piedzimšanai? 
Jā, būs! Tas ir neizbēgami! Iespējams, ka gaumīgākais no tiem būs 5 sterliņa mārciņu monēta, kas varētu kļūt par kolekcionāru sapni. Kad pasaulē nāca princis Džordžs, tika izgatavots 10 000 sudraba  monētas. Vienas monētas cena bija 80 mārciņas. Viss metiens tika izpārdots dažu dienu laikā.  Bērniem, kas bija dzimušie vienā dienā ar princi Džordžu, valsts dāvināja vienu “laimīgo” piemiņas monētu. 

Divas dienas pēc Džordža piedzimšanas Londonas un Anglijas suvenīru veikaliņi bija pilni ar porcelāna figūriņām, šķīvjiem un krūzītēm, kas bija apdrukātas ar mazā pinča attēliem. 

 

Avots un ekrānšāviņi no telegraph.co.uk
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas