10 vērtīgi taupības padomi ikdienai

 06. marts 2013 12:35 Aija Rutka Raksts

 

Vai esat domājuši, cik daudz naudas ikdienā mēs iztērējam sīkumiem - laikrakstam, kafijai, košļājamai gumijai utt.? Ja mēs šo it kā nelielo naudiņu tērētu apdomīgāk, mēnesī sanāktu ietaupīt pavisam apaļas summiņas. Portāls mammamuntetiem.lv apkopojis 10 vērtīgus padomus, kā ietaupīt ikdienā.  


Foto: Mārtiņš Garais, http://garais.lv/

Neizdzerto vīnu var sasaldēt mazos kubiciņos un izmantot ēdiena gatavošanas procesā.


 

Kāpēc mēs pārtērējamies? 3 biežākie iemesli
Spontanitāte
Viens no visbiežākajiem iemesliem nevajadzīgu preču iegādei ir impulsīvu pirkumu veikšana. Gadās, ka, stāvot rindā pie kases, mēs varam spontāni pieņemt lēmumu par žurnāla vai šokolādes tāfelītes iegādi. Bieži cilvēki iepirkšanos izmanto arī garastāvokļa uzlabošanai, piemēram, sievietes cer uzlabot sev omu ar jaunām kurpēm, bet vīrieši - tehnoloģiskiem niekiem.
Pirkšana pa vienai vienībai
Regulāri izmantojamas preces un pakalpojumi bieži vien maksā lētāk, ja tās iepērkam kādam laikam. Piemēram, ja ikdienā braucam ar sabiedrisko transportu, mēnešbiļetes iegāde var būt izdevīgāka nekā vienreizēju braukšanas biļešu pirkšana.
Laika trūkums
Izdevīgu cenu un piedāvājumu meklēšana prasa laiku. Noteikti ieplānojiet laiku cenu salīdzināšanai lielāku pirkumu gadījumā un izpētiet cenas dažādos veikalos. Taču atcerieties, ka arī Jūsu laiks ir vērtība. Varbūt kāda prece veikalā otrā pilsētas galā maksā lētāk nekā bodītē pie Jūsu mājām, taču vai vienmēr Jums būs izdevīgāk tērēt laiku un naudu transportam, lai dotos turp to iegādāties?
 
10 vērtīgi padomi, kā ietaupīt ikdienas tēriņos
Padomi nav kādu ekspertu mākslīgi izdomāti, bet gan reālu, dzīvesgudru cilvēku ieteikumi.   
 
Pārtika
1. Uz tirgu jācenšas doties tuvāk dienas beigām, jo tad daļa tirgotāju noceno savas preces un iepirkties var izdevīgāk.
2.Naudas ir palicis mazāk, bet garšīgi paēst joprojām patīk... tādēļ internetā un presē var meklēt receptes, kā no vienkāršiem produktiem pagatavot gardu maltīti. Iedvesmu var atrast arī dažādos kulinārijas blogos.
3.Vai Jūs zināt, cik maksā litrs piena? Un baltmaizes kukulis? Pierakstiet pirkumu cenas un sekojiet cenu izmaiņām, lai novērtētu, vai akcijas lielveikalos patiesi ļauj Jums ietaupīt.
4. Jāizrēķina, cik naudas pārtikai var atļauties katru dienu, un jāseko tam, lai iekļautos šajā skaitlī.
5.Ieskatieties rūpīgi veikalu cenu izkārtnēs. Izvēloties akcijas preces, jāpievērš uzmanība tam, cik konkrēta prece maksā kilogramā vai par vienību. Bieži blakus esošais cita ražotāja produkts, pat bez akcijas izmaksā krietni lētāk!
6.Tādām pamatlietām kā cukurs jāizvēlas pašu veikalu preču līnijas, jo tām produktus ražo tie paši ražotāji, kas preces piedāvā arī ar savu zīmolu.
7.Var saskaitīt, cik mēnesī tiek iztērēts par mīļiem niekiem - šokolādītēm, sieriņiem, žurnāliem un cik daudz ir jāstrādā, lai šo naudu nopelnītu.
 
Izklaide
8. "Man nepatīk sporta klubi un trenažieri, taču fiziskā slodze ir nepieciešama, tādēļ to nodrošinu ar garām pastaigām, piemēram, brīvdienu rītos vienkārši aizeju uz kādu attālāku tirdzniecības centru vai tirgu. Ja tā nav ikdiena, tad brīvdienu pastaigas uz tirgu ir vienkārši fantastiskas!," iesaka kāda sieviete. 
 
9.Ja pēc ballītes pāri palicis sarkanvīns, to sasaldē kubiciņos. Sasaldēto vīnu vēlāk pievieno mērcēm, pastētēm vai citiem ēdieniem atbilstoši receptei.
 
Nauda
10."Lai arī, cik tas nebūtu neticami, nauda ietaupās, ja to sāk tērēt, sākot ar sīkākām naudas vienībām vai sīknaudu. Man reizēm ir žēl tērēt lielākas naudas zīmes, tādēļ tās saglabājas un nauda ietaupās," arī šādi ieteikumi ir vērā ņemami. 
 
Raksta tapšanā izmantota interneta vietnē manasfinanses.lv pieejaā informācija.  

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /data/web/root/lib/art.php on line 1256