Intīmo vietu vārdnīca bērnam. Pieaugušajam iet grūti... 32

 27. novembris 2008 11:00 Raksts

Jau aptuveni gada vecumā mazulis mācās saukt vārdos cilvēka ķermeņa daļas: deguns, acis, mute, vēders, dibens… un tālāk iet jau grūtāk...Foto: mammamuntetiem.lv


Ne vienmēr vecākiem ir skaidra atbilde, kā vislabāk apzīmēt ķermeņa intīmās vietas. „Mammai un tētim nav jāmulst un jāsarkst, bet jau laikus arī sev pašiem jāformulē, kādos vārdos šīs vietiņas saukt,” saka pārmaiņu treneris Arturs Šulcs. Diez vai mazam bērnam būtu saprotami tādi vārdi kā dzimumorgāni, ģenitālijas, vagīna, maksts, dzimumloceklis. To vietā daudz labāk izmantot sarunvalodā plaši lietotus apzīmējumus: pincītis, krāniņš, pautiņi, oliņas, vāverīte, čuriņa, pežiņa, petenīte. „Nevajag domāt, ka vārdi pežiņa un pimpītis ir rupji — tie nāk no latviešu folkloras, un izšķirīgi ir, ar kādu nozīmi šie vārdi tiek izrunāti. Ja tas notiek ar mīlestību un cieņu, nekā rupja tur nav. Tas ir ļoti svarīgs aspekts — izturēties pret dzimumorgāniem dabiski, ar cieņu un mīlestību. Par šīm ķermeņa daļām nav jākautrējas, par tām jārūpējas un jāievēro higiēna,” savu viedokli pauž speciālists, piebilstot, ka higiēna, savu un cita cilvēka ķermeņa intīmo vietu cienīšana ir viens no priekšnoteikumiem, lai veidotu attiecības ar pretējo dzimumu.

Ir krūtis, nav pincīša
Kāpēc mammai ir krūtis, bet nav pincīša? Šis ir viens no pirmajiem un dabiskākajiem jautājumiem, kas bērnam rodas, iepazīstot savu un vecāku ķermeni. Atbilde ir tikpat dabiska: tāpēc, ka mamma ir sieviete, bet tētis — vīrietis. Pasaulē ir iekārtots, ka visi cilvēki dalās sievietēs un vīriešos. Nepieciešamības gadījumā var paskaidrot arī sīkāk: mammai ir lielākas krūtis, lai varētu barot bērniņu, savukārt tētim oliņās ir sēkliņas, no kurām var rasties bērniņš.

Vārdnīca
Sievietes dzimumorgāni:

vāverīte
čuriņa
spraudziņa
caurumiņš
pāčiņa
pežiņa
petenīte

Vīrieša dzimumorgāni:
pincītis
krāniņš
stobriņš
pimpītis
pumpītis
metamais
pautiņi
oliņas

Un kādus vārdus lieto tavā ģimenē?
Konsultēja Arturs Šulcs 
32 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas