Ko dara seksologs? 2

 27. novembris 2008 7:00 Jautājums & atbilde

 Ar ko īsti nodarbojas seksologs, un kādu problēmu gadījumā būtu jāvēršas pie šā speciālista?
Seksologs nerisina medicīniskas vai bioloģiskas problēmas, un viņa klienti ir psihiski veseli cilvēki. Ja pie seksologa ierodas klients, kura problēma ir psihiatra kompetencē, seksologs šim cilvēkam ieteiks vērsties tieši pie šā speciālista. Tāpat seksologs nerisina problēmas, kas sakņojas alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanā. Seksologa pārziņā ir tie jautājumi un neskaidrības, kas skar indivīda seksualitāti un tās izpausmi savstarpējās attiecībās. Seksologa galvenais uzdevums ir klientu izglītot un palīdzēt saprast pašam sevi. „Runa nav tikai par seksuālu aktu un ar to tieši saistīto,” skaidro seksologs Artūrs Šulcs. „Cilvēks var būt nonācis krīzes situācijā savās attiecībās un alkst saprast, kā rīkoties un dzīvot tālāk.”

Visbiežāk mūs nomāc saskarsmes grūtības: neprasme paust savas seksuālās vajadzības un aizvainojums uz partneri, kurš neapmierina kādas specifiskas vēlmes. Pie seksologa vēršas cilvēki, kuri nepieņem savu seksualitāti, nicina savu ķermeni vai kādas tā daļas: svaru, dzimumlocekļa īpatnības, krūšu izmēru un tamlīdzīgi. „Tie ir cilvēki, kuri grib dzīvot labāk,” seksologa klientus raksturo Artūrs Šulcs. „Viņi vēlas pabeigt to, kas nav pabeigts attiecībās ar iepriekšējiem partneriem, vecākiem vai pat vecvecākiem.

Seksologs atklāj, ka viņa jaunākie klienti ir 17 gadu veci, bet vecākajiem ir pāri 70.

Šie cilvēki nāk pie seksologa saņemt atbalstu, lai veidotu jaunas, veiksmīgākas attiecības.” Artūrs Šulcs atzīst, ka viņa klientu skaitā sieviešu ir vairāk nekā vīriešu un biežāk tiek sniegtas tieši individuālas konsultācijas, kaut gan seksologu, protams, var apmeklēt arī pāris. Postkomunisma valstīs valdījušais totalitārisms atstājis nopietnus nospiedumus sabiedrības apziņā attiecībā uz mūsu seksualitāti. „Sabiedrībai trūkst pozitīva modeļa, kā risināt seksuālos jautājumus, piemēram, kā sākt dzimumdzīvi, kā sākt vai pārtraukt attiecības, kā glāstīt partneri,” atklāj seksologs. „Lielai daļai cilvēku, kuri saņēmuši vecāku un vecvecāku mīlestību un glāstus, tas ir pašsaprotami un nerada problēmas, tomēr nozīmīgai sabiedrības daļai šīs informācijas trūkst. Tas ir kā neuzrakts lauks.” Artūrs Šulcs atklāj, ka viņa jaunākie klienti ir 17 gadu veci, bet vecākajiem ir pāri 70. „Tas ir mīts, ka sekss ir tikai jaunajiem. Arī gados veci cilvēki ir seksuālas būtnes, un viņiem tieši tāpat var būt neskaidrības, ko seksologs var palīdzēt atrisināt.” 
2 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas