Draudzīgais persiešu kaķis 1

 27. maijs 2009 12:30 Raksts

Pretēji pieņemtajiem stereotipiem, Persijas kaķis nebūt nav dīvāna spilvens, viņam patīk spēlēties, rotaļāties. Konsultē Persijas, eksotisko un Amerikas sprogausu kaķu audzētavas Nostri Vincent līdzīpašniece Linda Svikša.Foto: mammamuntetiem.lv


•    Persietis ir draudzīgs, sabiedrisks, labi saprotas ar citiem dzīvniekiem, kā arī maziem bērniem.
•    Atkarībā no spalvas struktūras, persietis jāķemmē katru vai katru otro trešo dienu.
•    Tiem persiešiem, kuri piedalās izstādēs, ieteicamas regulāras mazgāšanas ne tikai pirms pašas izstādes, bet jau laikus pirms tās. Arī tie, kuri dzīvo tikai mājās, ik pa laikam jāmazgā.
•    Šīs šķirnes kaķiem ir raksturīga acu asarošana, kas nebūt nav uzskatāma par kādu slimību vai defektu. Katru dienu asariņas jānoslauka ar sausu salvetīti vai arī nepieciešamības gadījumā - ar vates piciņu, kas samitrināta kumelīšu tējā vai kādā no speciālajiem acu mazgāšanas līdzekļiem.
•    Kā jebkuram kaķim, nepieciešams nodrošināt nagu asināšanu - speciālo nagu asināšanas dēlīti, kuru var piestiprināt pie sienas vai durvīm vai arī mājiņas, kuras ir pieejamas dažādos līmeņos.
•    Persieši pamatā jābaro ar profesionālo sauso barību. Ir pieejama īpaša barība tieši persiešiem - gan kaķēniem, gan pieaugušajiem, kā arī ieteicama barība pret spalvu kamoliņu (hairball) veidošanos kuņģī. Ik pa laikam ieteicams barību pamainīt, jo viņiem mēdz apnikt vienveidīga pārtika. Labprāt ēd arī konservus un svaigu liellopa vai vistas gaļu. Bļodiņai ar svaigu ūdeni jābūt pieejamai 24 stundas diennaktī.
•    Persieši, kā visi kaķi, ir lieli gulētāji - lielāko dienas daļu viņi pavada guļot, taču tad, kad saimnieks ir mājās, labprāt spēlēsies, uzēdīs un pabūs kopā ar jums. Ja brīvdienās, kad pēc viņu grafika ir paredzēts gulēt, jūs izdomāsiet tīrīt māju ar putekļu sūcēju un traucēt viņu miegu, viņi var veltīt jums kādu skarbāku acu skatienu, liekot manīt savu nepatiku par traucēto atpūtu.
•    Ciešā miegā pūkainie gulētāji mēdz arī nokrist no kāda plauktiņa, tādēļ vairāku stāvu mājiņas ieteicams iegādāties ar platākiem plauktiem.
•    Vasarā jāuzmanās no persieša atstāšanas slēgtās, karstās telpās. Iedomājieties, ja pašiem +30"C temperatūrā būtu jāstaigā biezā kažokā.
 

 

Materiālu sagatavoja: Sanita Stroda, žurnāls Mūsmājas, 165/2007

www.majasundarzs.lv
1 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas