Kinobusiņa pirmie trīs mēneši

 22. maijs 2009 13:00 Ziņa

Ir jau pagājuši gandrīz trīs mēneši, kopš cauri Latvijai ir sācis kursēt Kinobusiņš, iepriecinot mazos skatītājus un viņu ģimenes ar sirsnīgām latviešu animācijas filmām. Kopš marta Kinobusiņš ir iegriezies 24 pagastos (Ogres, Talsu un Tukuma rajonos), veicot vairāk kā 2 000 km lielu ceļa gabalu un iepriecinot ap 2 000 skatītāju. Tātad vēl atliek 120 pagasti no kopējām 144 izrādīšanas vietām.Šajos pirmajos mēnešos Kinobusiņa komanda ir sastapusies ar negaidīti lielu atsaucību gan no skatītāju, gan no vietējo pašvaldību un kultūras namu vadītāju puses. Tas nenoliedzami liecina, ka šādi pasākumi Latvijā šodien ir nepieciešami un veicināmi, jo ekonomisko apsvērumu dēļ iespējas apmeklēt ģimenes pasākumus daudziem samazinās, taču interese par tiem tikai pieaug.
Lai šie pasākumi būtu pieejami ik vienam interesentam, visi Kinobusiņa seansi ir par simbolisku ieejas maksu – 1 santīmu, un tas, protams, nebūtu iespējams bez atbalstītājiem – ģenerālsponsora Hipotēku Bankas un mūsu draugiem – telekomunikāciju operatora Amigo un Amerikāņu Auto kluba. Pasākumu norises vietās katrs šis santīms tiek rūpīgi vākts ziedojumu kastītē, lai projektam noslēdzoties savāktie līdzekļi tiktu nodoti SOS bērnu ciematu pārziņā.
14. maijā Hipotēku Bankas telpās kopā pulcējās Kinobusiņa organizatori un atbalstītāji, lai pirmo reizi atvērtu nu jau pilno ziedojumu kastīti un veiktu saziedoto līdzekļu uzskaiti. Rezultāts pēc pamatīgas monētu šķirošanas un skaitīšanas ir 12 790 santīmu jeb 127 lati un 90 santīmi, no kuriem 880 santīmu ir viensantīmnieku monētās.
Kinobusiņa tūres ietvaros norisinās arī Amigo rīkotais kreatīvo zīmējumu konkurss Mans multeņu varonis, kur katru mēnesi no iesniegtajiem zīmējumiem un to aprakstiem tiek izvēlēti trīs labākie tēli, kas projektam noslēdzoties piedalīsies lielajā konkursā. Šajā konkursā uzvarējušie tēli tiks iemūžināti jaunā animācijas filmiņā, kuras veidošana tiks uzticēta animatorei Ilzei Ruskai un viņas komandai.
Tuvākie Kinobusiņa seansi ir plānoti Liepājā 30. un 31.maijā, ģimenes svētku „Lielmutis Fricis un Lielmute Marta“ ietvaros. Seansi notiks Grobiņā, Nīcā, Rucavā, Pāvilostā, Durbē un Aizputē. Tuvākai informācijai var sekot Kinobusiņa mājaslapā www.kinobusins.lv.
Šo sestdien, 23 maijā, Kinobusiņš nedosies kādā no Latvijas pagastu virzieniem, būs sastopams unikālā pasākumā – starptautiskajā amerikāņu automašīnu salidojumā, kas norisināsies Jūrmalā. Būs apskatāmi un aptaustāmi visdažādākie amerikāņu automobīļi – no raķešveidīgajiem klasikas pārstāvjiem, līdz pilnīgi jauniem eksemplāriem. Visi interesenti tiek gaidīti sestdien, 23. maijā plkst. 11.00 pie „Līvu” akvaparka. Sīkāka pasākuma programma atrodama Amerikāņu auto kluba mājas lapā www.uscars.lv.

Informāciju sagatavoja: Maija Kalniņa, projekta Kinobusiņš Latvijas Bērniem vadītāja
29852738 maija@helium.lv
 
0 Pievienot komentāruKategorijas