Laima Muktupāvela piedalās mazbērna dzemdībās 5

 13. maijs 2009 14:00 Ziņa

Rakstniece Laima Muktupāvela dzemdību zālē sagaidījusi ierodamies savu pirmo mazbērniņu, ko sagādājis viens no četriem Laimas bērniem – dēls Krišus, šonedēļ raksta žurnāls Kas Jauns.Foto: mammamuntetiem.lv


Rakstnieces mazmeitiņa Matilde pasaulē nāca 17. aprīlī. Turklāt — vecmāmiņai klātesot. Jaunā ģimene jau iepriekš vienojusies, ka ģimenes dzemdības nevēlas tradicionālā izpratnē — ar topošā tēta piedalīšanos. Tāpēc Laima, būdama četru bērnu māmiņa, mīloša vīramāte un dzīvesziņas piepildīta sieviete, piedāvājusi savu atbalstu, ko viņas vedekla Daiga labprāt pieņēmusi.
„Vedekla ir meita no Dieva. Krišus izvēlējies ļoti skaistu, gudru un mīļu meiteni,” par dēla izredzēto sirsnīgi stāsta Laima. Radību process rakstniecei nav svešs — viņa pati to piedzīvojusi četras reizes, turklāt studiju gados strādājusi dzemdību nodaļā par sanitāri un bijusi tā, kas topošajām māmiņām turējusi rociņu.
Priedādamās par ģimenes notikumu, Laima žurnāla Patiesā Dzīve redaktores slejā atklāj, ka radību naktī bijusi nomodā — lai „vedeklai paturētu roku un padotu ūdeni”. „Ausis saspicējusi, klausījos, ko dzemdību zālē dzimšanas brīdī runāja māsiņas un daktere. Atceros, ko viņa teica: bieži vien mazbērni turpina tieši vecvecāku iesākto — viņa sēs un audzēs! Zinu droši, ka viņa dzīvos ilgi un laimīgi!” pārdomas svētītajā mirklī atklāj Laima.
Interesanti, ka rakstniece saglabājusi savu bērnu pirmās drēbītes, ko izšuvusi pašas rokām, un nu tās pamazām nodod tālāk — mazmeitiņa Matilde mājup devās zīda diegiem izšūtā krekliņā un ievīstīta ar auseklīšiem izgreznotā sedziņā, kas mazulītes tēta Krišus vajadzībām sarūpēta pirms 27 gadiem. „Kad bērni man pateica, ka gaidāms bērniņš, es ļoti sailgojos pēc meitenītes,” atceras Laima, šādu vēlmi skaidrodama ar Lielvārdes novada tautastērpu, ko nēsājusi Krišus gaidībās — arī to viņa vēlāk nodos mazmeitiņai.
Portāls mammam.lv/tetiem.lv vēl laimi Matildei, jaunajiem vecākiem un arī jaunajai vecmāmiņai!

 
5 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas