Nodibināta biedrība cilvēkiem, kas saskārušies ar neauglību 1

 07. maijs 2009 14:00 Ziņa

Pacientu biedrība „Fertilitas” uzsāk savu darbību, lai apvienotu cilvēkus, kuri saskārušies ar neauglības problēmu, tās ārstēšanu vai neveiksmīgu grūtniecību. Biedrība kopīgiem spēkiem vēlas panākt valsts atbalstu tām ģimenēm, kas grib no neauglības ārstēties.Foto: mammamuntetiem.lv


Tā kā neauglības ārstēšanas procedūras ir salīdzinoši dārgas, ne visas ģimenes, kurām ir grūtības dabīgā veidā ieņemt mazuli, var uzsāk ārstēšanos. Līdz šim valsts ar materiālo atbalstu nav iesaistījusies šīs problēmas risināšanā, uzskatot to par katras ģimenes individuālo izvēli. Tajā pašā laikā citās Eiropas valstīs, tajā skaitā mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, neauglības ārstēšanu valsts pacientiem apmaksā pilnā apmērā.

„Mūsu prioritāte ir panākt, lai valsts finansiāli atbalsta tās ģimenes, kas vēlas ārstēt neauglību, vai vismaz izveido stratēģiju, kā to kompensēt nākotnē,” saka Dace Rence, pacientu biedrības Fertilitas vadītāja. „Dibinot biedrību Fertilitas, vēlamies sniegt atbalstu neauglības pacientiem, viņu tuviniekiem, kā arī ģimenēm, kas piedzīvojušas neveiksmīgu grūtniecību. Vēlamies radīt vietu, kur šie cilvēki tiktu uzklausīti un iedrošināti, kā arī saņemtu noderīgu informāciju par neauglību un tās ārstēšanu,” turpina D. Rence.

Pacientu biedrības Fertilitas  dibinātāji tic, ka biedrība būs atbalsts un labs padomdevējs daudzām ģimenēm un ka biedrība ar laiku kļūs par vienotu spēku, kas spēs aizstāvēt savu biedru intereses un sapņus. Fertilitas  biedri varēs saņemt gan psihologu konsultācijas, gan jaunākās aktualitātes un informāciju par neauglības problēmu un tās ārstēšanu Latvijā. Aktīva iesaistīšanās un tikšanās ar citiem biedriem var sniegt pacientiem tik ļoti nepieciešamo morālo atbalstu.

„Katrs jaundzimušais ir ieguvums valstij – tie ienākumi, kurus valsts gūst no katra cilvēka dzīves laikā, simtiem reižu pārsniedz neauglības ārstēšanas kompensēšanas izmaksas,” atzīst Valērija Godunova, privātklīnikas „Jūsu ārsti” neauglības ārstēšanas speciāliste.

Šobrīd Latvijā tiek veikti vidēji 1200 līdz 1300 mākslīgās apaugļošanas cikli gadā, tomēr finansiāli izdevīgākās metodes ne vienmēr sniedz gaidīto rezultātu. Medicīna attīstās straujiem soļiem un tādas mākslīgās apaugļošanas metodes kā IVF un ICSI jau vairākus gadus ir efektīvākais risinājums ģimenes pieaugumam.

Lai sniegtu pacientiem izsmeļošu informāciju par neauglības problēmu, biedrība ir izveidojusi savu mājas lapu www.fertilitas.lv, kura darbu sāks tuvākās nedēļas laikā. Taču jau šobrīd mājas lapā atrodama kontaktinformācija saziņai ar biedrības vadītāju.
 
1 Pievienot komentāru

Kategorijas