Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Baidos zaudēt bērniņu 25

 02. maijs 2009 10:25 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Jautājums & atbilde

„Draudzene grūtniecības beigās zaudēja bērniņu, kas arī man bija pārdzīvojums. Tagad sanācis tā, ka pati gaidu mazulīti, 30. nedēļa jau... bet ir šausmīgas bailes, ka varētu notikt tāpat. Turklāt laikam iespaidojos no negatīvā visapkārt un ir stress, ka būs nevesels bēbītis, lai gan līdz šim ārsts neko negatīvu par analīzēm nav teicis, tomēr bailes saglabājas. Brīžiem pati esmu nogurusi no tā, ka visu redzu negatīvās krāsās, bet šīs domas neaiziet. Nespēju izrunāties par to, jo, kā mājās sāku šādu tematu, atbilde viena: „Nedomā tādas muļķības!” Mani pat pārsteidz, ka ārsta viedoklim neuzticos — ar vienu domu, ja nu kļūdās un viss nav labi!? Kā es varu savu situāciju uzlabot?”
Atbild Aija Baha-Velvele, geštaltterapeite un pedagoģijas maģistre.Man no sirds žēl, ka Jums lieliskās topošās māmiņas izjūtas aizēno bailes! Tomēr ar tām iespējams tikt galā, ja vien pacentīsieties! Ļoti svarīgi ir par savām bailēm runāt. Ja Jūs īsti neuzklausa un nesaprot mājās, atrodiet kādu cilvēku, kam uzticaties, un stāstiet par savām sajūtām, bailēm, domām. Tas var būt gan speciālists — psihologs, psihoterapeits, ginekologs —, gan arī kāda draudzene, kolēģe. Galvenais, lai šis cilvēks uzklausa! Es pati vairākkārt esmu strādājusi ar topošajām māmiņām, tāpēc zinu, cik svarīgi ir sarunāties, pieņemt savus pārdzīvojumus, neignorēt sajūtas!

 

Pamēģiniet aprunāties ar savu bērniņu — pastāstiet arī viņam, kāpēc tā baidāties, jo īstais iemesls, visticamāk, ir tāds, ka Jūs jau tagad ļoti mīlat savu mazuli un vēlat viņam visu to labāko!

 

Jūs rakstāt arī par to, ka līdz galam neuzticaties ārsta viedoklim; mans ieteikums šādā situācijā — atrodiet vēl kādu ārstu, piesakieties uz vizīti, un tad Jums būs jau divu speciālistu viedokļi, varēsiet tos salīdzināt un, ļoti iespējams, sevi nomierināt! Svarīgi ir arī tas, ka mazulis, kas aug Jūsu puncī, ir mazs cilvēciņš, kurš jau tagad jūt un reaģē. Ja esat satraukta un nervoza, tieši tāpat jūtas arī Jūsu mazulis, ja esat mierīga un laimīga, arī mazulis var attīstīties un augt, esot mierīgs un laimīgs! Pamēģiniet aprunāties ar savu bērniņu — pastāstiet arī viņam, kāpēc tā baidāties, jo īstais iemesls, visticamāk, ir tāds, ka Jūs jau tagad ļoti mīlat savu mazuli un vēlat viņam visu to labāko! Šādas bažas, ka mazulim varētu būt kādas veselības problēmas, palaikam piemeklē gandrīz katru topošo māmiņu, it īpaši, ja māmiņa gaida savu pirmo mazuli. Neslēpšu, ka arī es, kad biju topošā māmiņa, pazinu šādas bažas, un tas ir pilnīgi normāli! Ja zināt, ka Jūs negatīvi ietekmē apkārt notiekošas, centieties izvairīties no iespējas šādu informāciju dzirdēt vai redzēt! Ļaujieties pozitīvām izjūtām! Ejiet staigāt, baudiet saulīti, priecājieties par plaukstošajiem pumpuriem! Centieties sevi un savu mazuli palutināt ar pozitīvismu! Ja Jums ir kādi jautājumi vai vēlme uzzināt, kā atrast kādu speciālistu, rakstiet man uz e-pastu aija.baha@apollo.lv, un es mēģināšu Jums palīdzēt. Laiks, kad sieviete gaida mazuli, ir dabas dots brīnums, un šis laiks ir jāizbauda, par to jāpriecājas un jādalās ar citiem savās izjūtās!
 
25 Pievienot komentāru


Kategorijas