Kino „Rīga” – „Jauniešu un ģimenes Eiropas filmu programma”

 29. aprīlis 2009 11:00 Ziņa

Atzīmējot piecgadi, kopš Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, kino „Rīga” no 1. līdz 3. maijam tiks demonstrēta īpašā „Jauniešu un ģimenes Eiropas filmu programma”, kurā iekļautas 5 filmas no Beļģijas, Vācijas, Spānijas, Zviedrijas un Dānijas. Katra filma tiks demonstrēta tikai 1 seansā.Pasākumu organizē LR Ārlietu ministrija sadarbībā ar Rīgas Kultūras aģentūras nodaļu kino „Rīga”. Filmu programma tapusi sadarbībā ar Zviedrijas, Beļģijas un Spānijas vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu un Gētes institūtu Rīgā.

Spāņu melodrāmas „Sirds noslēpumi” (Secretos del corazón) īpašumā ir vairākas Spānijas nacionālās kino balvas „Goya Award”, „Blue Angel Award” balva Berlīnes filmu festivālā, kā arī Oskara balvas nominācija par labāko ārzemju filmu. Deviņgadīgo Havi vilina noslēpumi – māja, kuras pagrabā dzirdamas nezināmas balsis, istaba, kas vienmēr ir aizslēgta. Cik reālas ir zēna atklāsmes? Varbūt tās ir viņa bērnišķīgās pasaules fantāzijas? Filmas seanss 3. maijā plkst. 19:00.

Jaunos skatītājus ieintriģēs arī jautājums, vai deviņgadīgā Andreasa vecāki patiešām varētu būt citplanētieši, kas vēlas pakļaut sev Zemi un kļūt par līderiem? Izmeklēšanu šajā lietā veiks puikas klases biedri. Kā ir patiesībā, redzēsiet fantastiskajā Beļģijas piedzīvojumu filmā „Zinātniskā fantastika” (Science Fiction). Filma ir piedalījusies dažādos kino festivālos, kā arī ieguvusi godalgas – Skatītāju balvu Monreālas starptautiskajā bērnu kino festivālā (FIFEM Montreal), kā arī Beļģijas „Strombeek-Bever” balvu par labāko starptautisko jauniešu filmu. Filmas seanss 2. maijā plkst. 17:00.

Jauniešu auditorijai paredzēta Dānijas asa sižeta drāma „Cīnītāja” (Fighter) ar kung-fu cīņas mākslas elementiem, kuras pamatā ir stāsts par jaunību, mīlestību, atbildību, izvēli un sevis meklējumiem. Galvenās lomas atveidotāja Serma Turana (Serma Turan) 2008. gadā saņēma „SITGES International Film Festival of Catalonia” balvu kā labākā aktrise. Filmas seanss 1. maijā plkst. 19:00.

Vācijas ģimenes filma „Aklie spēlmaņi” (Die Blindgänger) 2004. gadā atzīta par labāko bērnu un jauniešu filma, iegūstot savā īpašumā Vācijas Zelta kino balvu. Filma stāsta par trīspadsmitgadīgām meitenēm Mariju un Ingu, kas, spītējot savam aklumam un visiem šķēršļiem, kopā ar jaunu Krievijas vācieti nodibina mūzikas grupu un kļūst par ielu muzikantiem. Filmas seanss 2. maijā plkst. 19:00.

Uz kino „Rīga” lielā ekrāna skatītājiem būs unikāla iespēja noskatīties zviedru animācijas filmu par pasaulē iemīļotāko bērnu draugu Karlsonu, kurš bērniem iemācījis gan draisko „čau, čau”, gan „blbl — sīka vienība”, gan „mieru, tikai mieru!”. „Karlsons, kas dzīvo uz jumta” (Karlsson-on-the-roof) skatāms 3. maijā plkst. 17:00.

Filmas tiks demonstrētas ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Biļetes nopērkamas kino „Rīga” kasē, cena – Ls 1.50.

 

 

Informāciju sagatavoja Olga Savina, kino „Rīga” mārketinga menedžere

 
0 Pievienot komentāru

Lasi vēl

Kategorijas