Laktācijas mastīts. Kas tas ir un kā no tā izvairīties, skaidro ķirurģe un trīs bērnu mamma

Dzēsts lietotājs

Papildinājums no manas pieredzes - būtiski, lai bērns pareizi (iespējami dziļi) paņem krūts galu mutē. Ja nepieciešams, lai jaunā mamma tur krūti, bet jaunais tētis bērnu ar atvērtu muti liek ar švunku pie krūts, lai krūts dziļi tiktu bērnam mutē. No tā, kā bērns satver krūti, arī ir atkarīgs, cik lieli būs plīsumi un cik ilgi tie nedzīs.
Nomocījos ļoti. Sāpes bija tik neciešamas, ka bļaudama ar asarām baroju dēlu. Bet baroju. Ne brīdi nepadevos. Taču kad abās krūtīs bija bumbuļi un drudzis kratīja, biju uz sabrukuma robežas. Ārste izrakstīja antibiotikas, barošanas konsultante izstāstīja dažas gudrības un re - līdz 10 mēnešiem dēls ēda manu pienu. Būtu gribējusi līdz gada vecumam, bet piens pietrūka. Jo dēls slinkoja:)
Par to, ka mammu padomi var būt novecojuši - tas tiesa. Manai mammai esam trīs, bet zināšanas un ieteikumi par zīdīšanu ir pilnīgi citi. Piemēram, mammas laikā pienu lika atslaukt jau no pirmajām dienām - lai piens būtu. Tagad pienu neslauc, jo zina, ka - cik bērns izēd, tik piena krūtīs ir...
Veiksmi un izturību jaunajām mammām! Tas ir to vērts:) Es, piemēram, priecājos, ka man nebija apzinātas pēdējās barošanas reizes. Jau tā skumīgi, ka vislielākās iespējamās tuvības brīdis ir beidzies. Ja zinātu un plānotu iepriekš, būtu vēl skumjāk...   

Dzēsts lietotājs

paldies par komentāru! priecē, ka lasa un analizē

Dzēsts lietotājs

Nu padomus manuprāt var prasīt māmiņām,kuras pašas tiko ir barojušasar krūti un saskārušaš ar grūtībām. Man piemēram māsa ļoti palīdzēja + lasiju informāciju http://sva.lv/files/zid_abc_lv.pdf) un tad tiku veiksmīgi vaļā no piena sastrēgumiem. Jo kā pati raksta autore teica- dažķārt ārsti ar pasaka nepareizi, tā ka katram pašam ir jāizvērtē info. Jo visi mēs esam cilvēkic un cilvēki kļūdās. Mūsu mammām jau nav prāta darbs prasīt padomus bērna barošanā u.c., jo  manai mammai neļāva pa nakti mūs mazos barot (par laimi saprāts uzvarēja un pārnākot mājā no slimnīcas naktī ar dabujām uzēst :) ) - tā ka var izvērtēt jau no tā vien padomu labumu.

Dzēsts lietotājs

Pirms 3nedēļām arī man piedzima dēliņš un krūtīs ir ļoti daudz piena.Pāris dienas pēc dzemdībām arī es saskāros ar to,ka man nebija tālu līdz mastītam.Temperatūra bija uzkāpusi līdz 39.Un,kad man sāka kāpt temperatūra tajā dienā strādāja gados jauna vecmāte.Krūtis abas man bija piebriedušas cietas un vecmātei jautāju varbūt man vajag atslaukt pienu,viņa teica kāds būšot pieprasījums,tāds būšot piedāvājums.Un,protams es kā jaunā māmiņa klausīju,ko man bija teikusi jaunā vecmāte.Viņa man atnāca salaida antibiotikas,lai nosistu temperatūru,bet rezultāts bija tikai uz īsu brīdi.Nākamajā rītā temperatūra bija atpakaļ nu jau 39.4.Vēlāk pie manis atnāca arī dežūrējošā ārste.Viņa bija pavecāka gados un ieraugot manas krūtis pirmais,ko viņa pateica nekavējoties ir jāatslauc piens.Iekšējā balss iepriekšējā dienā man to pašu pateica priekšā,bet biju paklausījusi jauno vecmāti.Tā bija lielākā kļūda,ka viņu klausīju.Draugs nekavējoties aizgāja nopirkt piena atslaucēju.Atslaucu pienu no krūtīm,pazuda visas sliktās sajūtas un temperatūra.Piena atslaukšana it kā skaitās novecojusi metode,bet labāk ir pieturēties pie veciem pārbaudītiem paņēmieniem.Nu jau pagājušas 3nedēlās kopš dzemdībām,no vienas krūts pa retai reizei vēl atslaucu pienu,bet otra jau ir stabilizējusies.Un runājot par saplaisājušiem krūtsgaliem,arī to dabūju pabaudīt,atzīšu  gan ļoti īsu laiciņu.Ļoti laba ziede ir Bepanthen,smērēju to pēc katras dēliņa barošanas reizes un krūšu gali sadzija nedēļas laikā

Dzēsts lietotājs

Arī man pirms daudziem (23) gadiem bija šī problēma.Piedzima pirmais bērniiņš.Abās krūtīs sākās piena veidoti sastrēgumi. Baroju mazo cītīgi, ar asarām acīs. Piena sūknis bija *priekš kaķiem*.Ziniet, mīļās māmiņas, kurš ir VISLABĀKAIS palīgs,lai nebūtu piena degšana krūtīs?Tas ir jūsu bērna TĒVS !Pēc bērna barošanas lieciet pie darba savus mīļotos vīriešus - lai atsūc pienu no krūtīm kā mazuļi,spēcīgi un enerģiski(pienu vīrs var izsplaut, ja viņam nepatīk).Manā gadījumā pietika ar nedēļu ilgām šādām procedūrām un nebija ne temperatūras,ne sāpīgu bumbuļu krūtīs.Pats galvenais--- TIKKO SĀKAS SĀPES krūtīs no piena sastrēguma,tā sauciet palīgā vīru!.Ja šis process jūsu mīļotajiem liekas pretīgs, tad, piedodiet,problēmas ar pienu krūtīs mocīs ilgi.Mūsu krūtis ir mūsu skaistums un veselība.Ja vīri grib redzēt mūs veselas un laimīgas,ar skaistām krūtīm,tad.mīļās māmiņas,paskaidrojiet viņiem ,kāpēc vajadzīga*veču * palīdzība.Galu galā - mūs visus ar krūti baroja māte.Ar otro mazulī jau viss bija skaidrs.Paldies manai vīramātei,kura ieteica tā rīkoties un manam vīram ,kurš saprata,kā var palīdzēt.Šis padoms BIJA ZINĀMS JAU 20. gs.50,60 GADOS,BET NEBIJA PIEŅEMTS SKAĻI PAR TO RUNĀT.Ielaistos gadījumos tas nelīdzēs.Mīlās māmiņas, lai jums veicas un ,lai jūsu mīļotie vīrieši jums palīdz!

Dzēsts lietotājs

Mana pieredze ir sada. Savu 8 menesu veco puisenu veljoprojam baroju praktiski tikai ar kruti un vins ir loti veseligs apaliem vaidziniem un loti stiprs. Kad piedzima pirmaja diena eda ik pa 4 - 5 stundam pirmpienu. Otraja diena prasija est gandriz katru stundu un tad eda katru kruti videji 30-45 minutes. Un tresaja diena, kad paradijaas nobriedusais piens, man krutis bija kaa Pamelai Andersonai (man tas bija liels, patikams parsteigums, jo parasti krusturus esmu lietojusi ar ielikniem mazo krusu del). Mana dula ieteica mana viram lai steidz taisit bildes, jo vairs tik lielas nebusot velak :). Krusgalu plisumi nekad taa ari neparadiijaas, dula man kartigi izstastija un ieradija, kaa jaliek mazais pie kruts un ari iedeva loti labus padomus, kaa rikoties, kad jut kad kada no krutim ir tik stipri piebriedusi, ka ir cieta kaa akmens. Padoms tads, ka jaliek mazais cik biezi vien var pie kruts, jo seviski pasaa saakumaa, kad vel piena padeve nav nostabilizejusies, ja krutsgals ir loti ciets un stingrs, ieteicams kruti ar siltaa udenii samercetu dvieliti pamaset krutsgala virzienaa kaa glaudot, ja mazajam vel gruti panemt kruti, tad atslaukt mazliet vai nu pasai, ja zinama tehnika, vai ar piena atslauceju.es pirmaja nedela izmantoju piena atslauceju tikai tik daudz, lai dabutu ara pienu kas pasaa krutsgala un lai tas ir mikstaks, un tad manam puisenam uzreiz bija vieglak sakt est no siis kruts. Ja berns neizeda tuksu kruti es nekad neatslaucu, bet gan ar veesu uudeni maseju kruti paduses virzienaa (pec dulas ieteikumiem). Nakosaas barosanas laikaa devu to kruti (pirmaja nedelaa gandriz pirms katra barosanas parbaudiju vai nav kadi kunkulisi kruutii un ja kads bija tad steigsus  ar siltu dvieliti pamaset krutsgala vierzienaa atkal), no kuras pedejo reizi eeda, ja taa bija palikusi pusesta, tas lai mazais aped atsato "saldo krejumu". Un pats galvenais labam piena daudzumam, dot kruti, kad berns prasa (gan pa dienu gan pa nakti) un nevis ik pec noteikta stundu skaita. Zidainitim ari nevajadzetu dot knupiisus(ja iespejams) un dzert no pudelites, kuru zisanas process ir atskirigs no kruts zisanas un daudzi zidainisi apjuk), un tas ir viens no iemesliem, kapec zidainisi nepareizi ed no kruts un veidojas plisumi.

Dzēsts lietotājs

Lai laktacijas mastits neveidotos ir svarigi lietot pareizus fiksejoshus baroshanas krusturus BEZ stipinjaam!!! tas ir pamatu pamats, un velams pec iespejas no dabigakiem materialiem. DOMINAS maminju lekcijas stastija MAMI veikala parstavji, par cik vinji ir ari distributori Latvija shai apakshveljai MITEX, un radija visus baroshanas krusturiishus - ljoti noderiiga informacija bet tas krusturitis par kuru stastu ir tieshi shis: AmAm modelitis:
http://www.mami.lv/?pname=cat&mid=634

Dzēsts lietotājs

ja ieliksies te bus ari bildite shim:
1 2

Kategorijas