Kombsu ģimene. Foto: dailymail.co.uk


Brāļa sieva izvēlēta par surogātmāti 6

 20. aprīlis 2009 15:00 Ziņa

Ceļš uz savu bērniņu šai ģimenei bija ilgs un raižpilns. Pēc ārpusdzemdes grūtniecības, desmit mākslīgās apaugļošanas mēģinājumiem un divām neveiksmīgām dvīņu grūtniecībām, Džo Kombsa beidzot piepildījusi sapni kļūt par māti – pateicoties savai svainei.Sekojusi Džo un viņas vīra Pola desmit gadus ilgajai cīņai un neveiksmīgajiem mēģinājumiem kļūt par vecākiem, Karolīna Džonsa piedāvāja kļūt par surogātmāti. Pateicoties viņai, pāris tagad audzina dēliņu Čārliju, kurš piedzima 30. martā. „Mēs viņu tik ļoti mīlam”, atklāj laimīgā māmiņa, 42 gadus vecā Džo no Godstounas, Sirejā, Lielbritānijā. „Viņš sniedz mums piepildījumu un ir katras izraudātās asaras vērts. Pirmās divas dienas pēc puisēna pārvešanas mājās mēs nemitīgi raudājām, jo nespējām noticēt, ka viņš patiesi ir šeit un ir mūsu. Katru dienu nolūkojamies viņā kā brīnumā. Karolīna ir pasniegusi mums vislabāko dāvanu pasaulē.”


Bija sajūta it kā mēs būtu ieskrējuši ķieģeļu sienā, ka mēs nekad nekļūsim par vecākiem.


Kombsu ģimenes mēģinājumi ieņemt bērnu sākās drīz pēc laulībām 1998. gadā, taču pēc traumatiskas ārpusdzemdes grūtniecības ārsti apgalvoja, ka reālākās izredzes ieņemt un iznēsāt bērnu būs, veicot ārpusdzemdes apaugļošanu. Sekoja desmit mēģinājumi, no kuriem divi beidzās ar grūtniecību. Diemžēl abas reizes Džo Kombsa piedzīvoja abortu. „Abas reizes, kad iestājās grūtniecība, mēs ar Polu priekā dancojām pa istabu, bet vēlāk sonogrāfijā atklājās, ka nav sirdspukstu,” atceras Džo. „Bija sajūta it kā mēs būtu ieskrējuši ķieģeļu sienā, ka mēs nekad nekļūsim par vecākiem...”

Pāris apsvēra iespēju bērnu adoptēt, taču 2000.gadā Džo tika diagnosticētas agrīnas multiplās sklerozes pazīmes. Tieši tad talkā nāca 38 gadus vecā Karolīna Džonsa, Džo jaunākā brāļa sieva. Viņai jau bija divi veselīgi bērni – četrus gadus vecais Daniels un divgadniece Džesika.  Svaini aizkustināja Kombsu pāra centieni tikt pie mazuļa, un viņa nolēma piedāvāt kļūt par bērna surogātmāti. „Kādu vakaru Karolīna sēdēja uz dīvāna un burtiski izplūda asarās,” stāsta Džo. „Viņa sacīja: ja jūs joprojām vēlaties bērnu, es to iznēsāšu! Mēs ar Polu bijām kā apstulbuši, taču instinktīvi jutām, ka to vēlamies. Bijām ārkārtīgi pateicīgi, ka viņa vispār apsvērusi šādu iespēju!”
Pirmajā mēģinājumā Karolīnas dzemdē tika implantēts sasaldētais embrijs, kas bija saglabājies no pēdējās Džo mākslīgās apaugļošanas reizes. Iestājās ārpusdzemdes grūtniecība un Karolīna bija spiesta pārciest ārkārtas operāciju, kuras laikā tika izoperēts viens no viņas olvadiem. „Mēs domājām, ka tas visam pieliks punktu,” atklāj Džo. „Taču pēc vairākām nedēļām Karolīna teica, ka nav pārdomājusi, un joprojām vēlas kļūt par surogātmāti.”

 

Svaini aizkustināja Kombsu pāra centieni tikt pie mazuļa, un viņa nolēma piedāvāt kļūt par bērna surogātmāti.


Kombsu pārim vairs nebija palikuši saldēti embriji, tāpēc viņi nolēma izmantot pašas Karolīnas olšūnas, kas mākslīgi tika apaugļotas ar Pola sēklu. Pēc sešiem mēnešiem un vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem, Kombsi saņēma gaidītāko ziņu pasaulē – apaugļošana bija izdevusies, Karolīna bija stāvoklī. „Čārlija dzemdībās biju kopā ar Karolīnu, un sirds visu laiku kāpa laukā pa muti,” atceras Džo. „Domāju, ka viss saies greizi, taču pēc 23 stundas garām dzemdībām piedzima mans skaistais puisēns.” Džo aizgāja no darba, lai būtu kopā ar mazuli, un ir nolēmusi atklāt zēnam visu patiesību par viņa izcelsmi. „Visas izjūtas un domas pierakstīju dienasgrāmatā, lai vēlāk Čārlijs varētu to izlasīt, ja vēlēsies. Viņam ir jāzina, cik fantastiska sieviete ir Karolīna.”

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.
6 Pievienot komentāruKategorijas