Šīs nedēļas populārākie vārdi — Laura un Egils 1

 14. aprīlis 2009 16:00 Justīne Fridrihsone, mammam.lv/tetiem.lv Ziņa

Šonedēļ vārda dienu svinēs 35 418 Latvijas iedzīvotāji, un populārākais šīs nedēļas sieviešu vārds ir Laura, bet vīriešu — Egils. Savukārt nepopulārākie nedēļas vārdi ir Strauja un Gudrīte, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.Foto iesūtījusi Kate Skudriņa, mammam.lv reģistrētā mamma.


Latvijas Iedzīvotāju reģistrā reģistrētas 8847 sievietes, kurām pirmais vai otrais vārds ir Laura, un 17 267 vīrieši, kuriem pirmais vai otrais vārds ir Egils. Neskaitot Rīgu un Rīgas rajonu, Lauras visvairāk reģistrētas Madonas rajonā (346) un 85 Egili — Tukuma rajonā.
Vēl šonedēļ populāri vārdi ir Rūdolfs (2296), Nauris (2185), Jadviga (1846), Vēsma (1069), taču mazāk izplatīti — Alfs (68), Gastons (66), Strauja (8) un Gudrīte (6).
Tāpat vārda dienu svin 648 Egīli, 518 Aelitas, 239 Rūdi, 114 Fanijas, 102 Viviānas, 88 Bernadetas, 81 Mintauts.


Populārāko un nepopulārāko vārdu skaidrojumi:
Laura — simtkārt apdziedātā Laura nes sevī noslēpumu, maigi piekļāvīgu noskaņu, klusu, kautrīgu iekšējo balsi. Viņa ņem pretī dienu, kura nāk viņai pretī. Jo varbūt jau parīt draudīgi mākoņi biedēs Lauras mīlas sapņu idilli...
Egils — nekad neļaujas melanholijai, bet zina, ka rītdiena nāks ar jauniem pārsteigumiem, jo dzīve nestāv uz vietas. Egilam raksturīga mundruma un apmierinātības izjūta. Viņš lietus lāsē ierauga okeānu un zina, ka ar ērcīgu īgnumu neko nepanāks. Lielisks kompānijās, jo prot kontaktēties ar dažāda temperamenta pārstāvjiem. Neko neuzspiež un negrib būt morālists. Egilu skaitā ir arī dzejnieki, kuriem bohēma atņem daudz. Bet arī šie Egili ir laimes lutekļi.
Strauja — nekur nav teikts, ka Strauja ir enerģiska. Tieši flegma un izvairīšanās no atbildības raksturo Strauju.
Gudrīte — klusas kontemplācijas un dzīves apceres cilvēks. Iekšējo piepildījumu gūst no grāmatām, kā arī attīstot gribasspēku.

Izmantota informācija no www.pmlp.gov.lv.
Vārdu skaidrojumi ir Gunnara Treimaņa novērojumi par šā vārda nēsātāju rakstura īpašībām, kas apkopoti Juvetas 2002. gadā izdotajā grāmatā Vārdu noslēpumi.

 
1 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas