Foto: Shutterstock.com

Grūtniecei vēlams ēst bieži, bet mazām porcijām.


Kuņģa dedzināšana jeb grēmas grūtniecei

 25. novembris 2008 16:00 Raksts

Grūtniecības otrajā pusē topošā māmiņa var ciest no kuņģa dedzināšanas jeb grēmām. Kāpēc tās rodas, un kā ar tām cīnīties?Mazulim augot mammas vēderā, dzemdes izmērs palielinās un nospiež citus iekšējos orgānus, arī kuņģi. Turklāt grūtniecības hormoni veicina gludās muskulatūras atslābumu, tāpēc slēdzējmuskulis, kas atrodas starp kuņģi un barības vadu, kļūst ļenganāks, kuņģa saturs vieglāk nonāk atpakaļ barības vadā, un tas topošajai māmiņai rada dedzinošu sajūtu pakrūtē, sauktu arī par grēmām.

Viens no veidiem, kā mazināt dedzinošo sajūtu pakrūtē, — ēst bieži, bet mazām porcijām. Jāizvairās no pārēšanās, trekna, sātīga un asa ēdiena, kas pats par sevi var veicināt kuņģa skābes izdalīšanos. Grēmas var pastiprināt arī cigarešu un alkohola lietošana, tāpēc kuņģa dedzināšana ir vēl viens iemesls, kāpēc grūtniecības laikā izvairīties no šiem kaitīgajiem ieradumiem.

Grēmas var pastiprināt arī cigarešu un alkohola lietošana, tāpēc kuņģa dedzināšana ir vēl viens iemesls, kāpēc grūtniecības laikā izvairīties no šiem kaitīgajiem ieradumiem.

Ja sāpes ir ļoti traucējošas (piemēram, naktīs nevari gulēt), iespējams, būs jālieto medikamenti, kas samazina sālsskābes izdalīšanos vai neitralizē kuņģa skābes izdalīšanos, bet nekaitē nedz tev, nedz mazulim. Taču, pirms dodies uz aptieku, noteikti konsultējies ar ārstu un nekādā gadījumā nepērc zāles pēc savas izvēles!
Sev vari palīdzēt ar glāzi sārmaina minerālūdens vai krūzi piena, kas neitralizē skābes. Retu reizi var izmēģināt arī tautā iecienīto metodi — ūdens glāzē iejauktu dzeramo sodu, tā var palīdzēt mazināt grēmas, taču sodai ir arī slikta iedarbība – tā vienlaikus iznīcina arī visas vērtīgās uzturvielas, ko topošā māmiņa uzņēmusi.

Konsultēja sertificēta vecmāte Astrīda Millere, Ģimenes veselības centrs Stārķa ligzda, tālr.: 67283921
 
0 Pievienot komentāru


Kategorijas