Vai ziedot neglābjami slima mazuļa sirdi citam zīdainim? 19

 09. aprīlis 2009 11:00 Ziņa

Šādu jautājumu sev spiesti uzdot smagi slima kanādiešu mazuļa vecāki, kas vēlējās palīdzēt glābt cita bērniņa dzīvību, ziedojot tam sava bērna sirdi. Taču pēc dzīvību uzturošās aparatūras atslēgšanas viņu mazuļa sirds brīnumainā kārtā turpināja pukstēt!Foto: news.sky.com


Divus mēnešus vecā Keilija Vollesa sirgst ar nopietnām nieru problēmām un iedzimtu retu smadzeņu sindromu, kura rezultātā viņai miegā nepieciešama mākslīgā elpināšana. Zīdainīša izmisušie vecāki Džeisons Volless un Kristāla Vitelli no Ontario, Kanādā, apzinājās, ka meita drīz mirs. Nelielu mierinājumu vecākiem sniedza fakts, ka viņu bērna sirds pukstēs cita mazuļa krūtīs –  viņi bija uzzinājuši, ka citam mazulim tajā pašā slimnīcā nepieciešama sirds transplantācija. Keilijas vecāki iepazinās ar otra mazuļa vecākiem, un tika ieplānota dzīvības glābšanas operācija. Tomēr, kad mediķi atslēdza Keilijas dzīvību uzturošo aparatūru, meitenīte turpināja elpot, un sirds transplantācijas operācija tika atcelta. Pēc likuma, sirdi transplantācijas nolūkos var izņemt pēc tam, kad sirdsdarbība neatjaunojas piecas minūtes, tomēr ārsti apgalvo, ka joprojām pastāv iespēja ziedot slimās meitenes sirdi vēl pirms viņas nāves.

„Mēs nevēlējāmies šādu iznākumu, un tas mūs ļoti apbēdina,” pārdzīvojumos dalījās slimās Keilijas tēvs. „Mēs gribējām glābt bērna dzīvību, bet mūsu meita aizvien ir dzīva, un mēs viņu mīlam. Cilvēkiem jāsaprot, ka runa nav tikai par Keiliju – ir jāglābj vēl viens mazulis. Es ārkārtīgi pūlējos saglabāt mieru, sakot viņai, ka pienācis laiks skatīt eņģeļus.”  Vollesa kungs teic, ka joprojām apsver sirds transplantācijas iespējas. Slimnīcas galvenais ķirurgs Džeimss Raits paskaidroja, ka situācija ir ārkārtīgi sarežģīta un skar personiskas, morālas un ētiskas dabas jautājumus, vienlaikus apstiprinot, ka slimnīca nav atteikusies no iespējas veikt atkārtotu transplantācijas operāciju.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
19 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas