Saldumi nav mierinājuma balva!

 20. marts 2009 16:00 Padoms

Bērni mācās neapzināti un nepastarpināti – caur pieredzi un piedzīvoto. Balstoties uz audzināšanas principiem un vecāku piemēru, veidojas bērna ēšanas ieradumi. Viens no svarīgiem principiem, kas vecākiem jāņem vērā - ēdienu nedrīkst izmantot kā bērnu motivācijas instrumentu. Sak, sakārtosi izstabu, dabūsi saldējumu!

Atalgojumu un sodu nekādā gadījumā nevajadzētu saistīt ar ēdienu, piemēram, «Tu šodien neprati uzvesties, tādēļ nedabūsi saldo ēdienu.» Šādā veidā bērns apgūst, ka vērte ir tikai desertam, bet kartupeļi un dārzeņi ir kaut kas tāds, no kā varētu arī atteikties un kas nemaz tik labi negaršo.
Izvairieties dot savam bērnam saldumus, cik ilgi vien iespējams. Kamēr viņš nebūs pagaršojis cepumus, kūkas un šokolādi, viņam to nemaz netrūks un nekārosies. Sniedziet viņam iespēju citu pēc citas iepazīt jaunu pārtikas produktu garšas, cenšoties pārāk agrā vecumā «neieprogrammēt» bērnu uz saldo garšu.
Ja jūsu bērns ir sasities vai nokritis, sperot pirmos soļus, paņemiet viņu uz rokām un mīļi mieriniet, bet nedodiet viņam uzreiz kaut ko ēdamu, lai šādi novērstu viņa uzmanību no negadījuma, jo mazulis, kas tiek mierināts vai paslavēts ar garšīgu ēdienu, arī vēlāk emocionālu sasprindzinājumu centīsies mazināt ēdot.


Izmantotā literatūra: Putriņgrāmata
0 Pievienot komentāru

Kategorijas