Leļļu teātra mēnesis — pirmo reizi Latvijā

 20. marts 2009 13:00 Ziņa

Latvijas Leļļu teātris no 21. marta līdz 18. aprīlim pirmo reizi organizē Leļļu mēnesi, kura ietvaros aicina ikvienu interesentu doties ekskursijā pa teātri, meistarot lelles kopā ar aktrisi Lailu Kirmušku, iet rotaļās, aizraujošā veidā izglītoties drošības jautājumos vai pārrunāt dzīvi ar slaveno Krievijas režisoru Aleksandru Mindļinu.Foto: mammamuntetiem.lv


Laikā, kad Latvijas ekonomika atrodas lejupslīdes posmā, Latvijas Leļļu teātris organizē Leļļu teātra mēnesi, kurā piedāvā dažādus bezmaksas pasākumus gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Stāsta aktrise Laila Kirmuška: „Svinot Leļļu mēnesi, teātris vēlas sagādāt saviem skatītājiem patīkamus mirkļus. Leļļu mēneša pasākumi atgādinās par to, cik svarīgas ir cilvēciskās vērtības: kopā būšana, ģimeniskums un draudzība. Visi pasākumi ir bezmaksas un paredzēti ikvienam izrāžu apmeklētājam. Leļļu mēneša laikā teātris pavērs skatītājiem durvis uz aizkulisēm, kā arī ļaus pašiem piedalīties.”

Leļļu teātra mēnesi atklās Pasaules Leļļu dienā
Sestdien, 21. martā Pasaules Leļļu dienā, Leļļu teātra mēnesi atklās Arņa Miltiņa koncerts. Uz koncertu aicināts ikviens interesents. Arnis Miltiņš kopā ar bērniem dziedās teātra foajē plkst. 12.30.

Tikšanās ar pazīstamo Krievijas režisoru
28. marta vakarā 20.30. pēc izrādes pieaugušajiem Karmena. Sievietes versija ikvienam interesantam būs iespēja tikties ar režisoru Aleksandru Mindļinu (Sanktpēterburga), kurš ir starptautiski pazīstams un saņēmis apbalvojumus teātra festivālos Vācijā, Itālijā, Francijā, Nīderlandē un daudzviet citur. Aleksandrs Mindļins ar Latvijas Leļļu teātri sadarbojas jau vairākus gadus un līdz šim iestudējis trīs marionešu izrādes pieaugušajiem. Tikšanās laikā režisors stāstīs par marionešu tehniku, izrāžu tapšanas gaitu, kā arī atbildēs uz jautājumiem. Tikšanās notiks krievu valodā.

Leļļu darbnīca un izglītība drošības jautājumos

4. aprīļa rītā no 10.20. aktrise Laila Kirmuška vadīs Leļļu darbnīcu, kurā būs iespēja pašiem izveidot lelles no dažādiem materiāliem.
Šajā dienā 13.00. Valsts Ugunsdzēsības un drošības dienesta pārstāve Inga Vetere, kopā ar savas firmas teatralizēto tēlu Baltiņu jautrā veidā bērniem un pieaugušajiem stāstīs par drošību.

Iespēja doties aizraujošā ekskursijā
Īpaša dāvana no Leļļu teātra ir piedāvātā bezmaksas ekskursija, kuras laikā būs iespēja ielūkoties teātra aizkulisēs, apmeklēt leļļu darbnīcas un iepazīties ar teātri šodien un tā vēsturi. Ekskursijas paredzētas 1.aprīlī (latviešu valodā) un 6. aprīlī (krievu valodā) plkst. 14.00. Pieteikties var pa e-pastu ilze@lelluteatris.lv vai tel. 67281385

Rotaļas Leļļu teātrī
22. martā un 4. aprīlī Leļļu teātrī viesosies bērnu interešu izglītības centrs Laumiņas rezidence, kas bērnus priecēs ar dažādām rotaļām, konkursiem un atrakcijām. Savukārt, 28. martā teātrī viesosies bērnu izklaides un attīstības centrs Čība. Kamēr bērni pēc izrādes Buratino rotaļāsies foajē, vecāki varēs gūt atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem sarunā ar psiholoģi Ilzi Veitneri.
12. aprīlī teātris svinēs Lieldienas. Šajā dienā ikviens skatītājs ir aicināts ņemt līdzi savu krāsoto olu, lai kopā ar Leļļu teātra zaķi piedalītos olu kaujās, ripinātu tās un ietu rotaļās.

Iestudējumi ar īpašiem pārsteigumiem

29. martā 16. 15. pēc izrādes Un atkal Pifs skatītājus ar savu dziedājumu priecēs Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis Dzeguzīte.

Leļļu mēnesis noslēgsies ar Valda Pavlovska jaunākā iestudējuma Trīs sivēniņi un vilks. Spēlēsimies!, pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem, pirmizrādēm latviešu un krievu valodā 18. aprīlī. Atzīmējot pirmizrādes un leļļu mēneša noslēgumu, teātrī ciemosies īpaši viesi no Rīgas Zoodārza.

Atlaides!

Biļetes uz maija izrādēm varēs iegādāties jau no 27. marta. Un tikai 27. martā biļetes uz visām maija izrādēm (izņemot izrādes par īpašo cenu) varēs iegādāties ar 20% atlaidi!

Informāciju sagatavoja: Daina Strelēvica, Latvijas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību speciāliste

 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas