Foto: no personīgā arhīva


Dzimšanas diena kā zvēru ballīte

 18. marts 2009 13:00 Padoms

„Mazās Beātes pirmā gadiņa jubilejas viesiem bija noteikts — katrai ģimenei jāierodas kāda konkrēta zvēra kostīmos vai ar attiecīgiem aksesuāriem. Pie mums ieradās lāči, suņi, zaķi, kaķi. Katrai ģimenei bija jāsagatavo priekšnesums atbilstīgi izvēlētā zvēra tematikai, ar mammam.lv/tetiem.lv pieredzē dalās Elizabetes Beātes māmiņa Laine.Konkurss viesiem: Pēc zvēru ģimeņu priekšnesumiem sekoja jubilāres apdāvināšana. Kad sumināšana beidzās, tika rīkots konkurss testa veidā, kur viesiem bija jāatbild uz daudziem jautājumiem par dzīvniekiem. Uz A4 lapas uzzīmēju ieradušos dzīvniekus — lāci, suni, kaķi, zaķi — un viesiem rādīju pa vienam, un tai ģimenei, kas bija ieradusies šā dzīvnieka tērpā, bija jāmēģina atcerēties un nodziedāt tik daudz dziesmu par šo dzīvnieku, cik spēj. Katra ģimene gan par priekšnesumu, gan par atbildēm un dziesmām, gan arī par tostiem pelnīja punktus. Atrakcijām beidzoties, ģimenes tika sarindotas pēc attiecīgajām vietām un apsveikti vakara uzvarētāji. Vakara noslēgumā visi devās uz istabu un ļāvās karaokes baudījumam!
Dekorācijas: Telpā, kurā notika svinības, bija daudz krāsainu balonu, pie sienas bija lapa, kur viesi varēja atstāt novēlējumus mazajai jubilārei.

Ēdienkarte: Bija uzklāts galds, bet bez īpašiem ēdieniem — vienīgi svētku kliņģeri vecmamma pasniedza ar skaistu uguņošanu.

 

 

 

 

 

 

Vienkāršāka svinēšana: „Tā kā mazajai jubilārei ir daudz radinieku, tad viena gada jubileja tika svinēta divreiz. Otrais pasākums noritēja mierīgāk, un uz to mēs uzaicinājām draugu ģimeni, kuriem ir aptuveni tāda paša vecuma meita. Šajā pasākumā galds bija klāts zviedru stilā un daudzi produkti bija sagriezti šķēlītēs — banāni, gaļiņa, siers, gurķi —, lai mazās princeses varētu viegli paņemt. Fona mūzikai izmantojām vecās Dzeguzītes plates, kas iedvesa īpašu auru telpā. Netrūka mazas tortītes ar svecīti un jubilāres celšanas gaisā, bet pārējo laiku ļāvām meitenēm darboties ar mantām un jaukt istabu. Īpašu prieku mazajām izraisīja burbuļu pūšana un baloni. Šis pasākums ilga aptuveni divas stundas, jo mazās ātri nogura.


Elizabetes Beātes divu gadu jubileja
Tā kā Elizabetei dzimšanas diena iekrīt jūlija vidū, nolēmām riskēt un divu gadu jubileju organizēt dabā.
Uzdevums viesiem: Šoreiz viesu galvenais uzdevums bija sagatavot tikai priekšnesumu.
Ēdienkarte: Pateicoties vecmammu rūpēm, galds tika bagātīgi klāts, un, izmantojot iespēju svinēt ārā, tika cepti šašliki un desas. Vienīgais traucēklis bija lielais lapseņu bars, kas izmantoja iespēju pie mums pamieloties.
Svētku noskaņas radīšanai: Viesi tika apgādāti ar svētku cepurītēm un brillēm. Galds tika noformēts ar krāšņiem salmiņiem un karodziņiem. Kā arī tika domāts par to, lai būtu baloni, jo mūsu mazā ir lielā sajūsmā par tiem.

 

 

 

 

 

 

Atrakcijas un spēles: Tā kā nebija krēsla, lai varētu mest mazo jubilāri gaisā, izlīdzēja tēta stiprās rokas. Tad sekoja viesu priekšnesumi, pēc kuriem tika pasniegtas dāvanas. Viesu priekšnesumu klāstā bija dziesmu dziedāšana, dzejoļu skaitīšana, kādu ludziņu iestudēšana. Tā kā jubilāre jau liela, spēlējām Kas dārzā un Visi dara tā. Tā kā šī diena tika veidota ar pasaku motīviem, biju sagatavojusi īsus pasaku fragmentus, kurus viesi izlasīja un mēģināja atcerēties, kas tā par pasaku. Šoreiz lielu daļu no aktivitātēm aizņēma ezera iekarošana un volejbola spēle. Pēc pasākuma visi bija priecīgi noguruši par jautri pavadīto dienu.

Manuprāt, galvenie principi bērnu ballītes organizēšanā ir, lai būtu krāsaini elementi (baloni, cepurītes), lai būtu atrakcijas, ar kurām nodarbināt viesus (vai nu spēlējot kādu spēli, vai domājot atbildes uz jautājumiem). Īpaši aizraujoši ir vērot sagatavotos mājas darbus, jo tas liek padomāt un iemācīties ko jaunu pašiem viesiem.

Iesūtījusi: Elizabetes Beātes mamma Laine, konkursa Idejas bērnu ballītei dalībniece

Lai iesūtītu savas idejas neaizmirstamam bērnu pasākumam, spied šeit vai raksti uz raksti@mamma.lv. Atceries pievienot arī foto!
 
0 Pievienot komentāru


Kategorijas