Nepaļauties, ka „ar mani tā nekad nenotiks” 9

 16. marts 2009 10:00 Pieredze

Šis stāsts aizsākās pagājušā gada vasarā, kad uzzināju priecīgo jaunumu — esmu stāvoklī un gaidu pirmo mazuli! Grūtniecība ritēja veiksmīgi — bez „sliktumiem", visas veiktās analīzes bija labas, sonogrāfijās tika konstatēts, ka bērniņš ir pilnīgi vesels. Dzemdības bija vieglas, ātras un bez sarežģījumiem. Pēc dzemdībām ārsti veica bērniņa apskati un ārēju izmeklēšanu — man bija piedzimusi 3410 cm smaga un 62 cm gara, veselīga meitiņa. Viss bija ideālā kārtībā, bet divas stundas pēc dzemdībām pasaule sagriezās kājām gaisā...Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Pēc dzemdībām pamanījām, ka meitiņai kļūst grūti elpot — bērnu māsa viņu aizveda uz inkubatoru, bērnam esot dzemdību šoks. Pēc brīža palātā ienāca bērnu daktere un mūs informēja — meitiņa ir ievietota intensīvās terapijas nodaļā. Bijām šokā! Kā? Meitiņa taču piedzima pilnīgi vesela!!!

Asiņo iekšējie orgāni
Intensīvās terapijas nodaļā ārsti mums paziņoja prātam neaptveramo — mazajai asiņo iekšējie orgāni, galviņā ir atklāts asins izplūdums, notikusi organisma saindēšanās, meitiņai nepieciešama mākslīgā elpināšana un barošana. Mūsu acīm pavērās šausminošs skats — mazais cilvēciņš bezspēcībā gulēja speciāli aprīkotā gultiņā, pie mazā ķermenīša bija pievienoti daudzi vadiņi, meitiņas sirdspukstus un elpošanu kontrolēja dažādi aparāti. Mazulītes stāvoklis bija kritisks un neviens nespēja saprast, kas ir šo dramatisko seku cēlonis un vai vispār ir cerības, ka viņa izdzīvos! Mani iztaujāja par grūtniecības norisi un manu veselības stāvokli — vienīgais, ko varēju ārstiem atbildēt, ka mana grūtniecība bija viegla un bez sarežģījumiem un savas dzīves laikā man nav bijušas nopietnas saslimšanas.

Streptakoka infekcija
Meitiņai tika veiktas dažādas analīzes. Ārstiem bija aizdomas, ka tik nopietni bērniņa veselību var ietekmēt streptokoka infekcija un ārsti uzminēja! Kad cēlonis bija atklāts, meitiņai sāka dot antibiotikas, kas palīdzēja viņas organismam cīnīties ar šo infekciju — B grupas streptokoku. Izrādās, bērniņš jau manā puncī bija inficējies ar šo slimību (pēdējos divus grūtniecības mēnešus man bieži bija kakla sāpes, iespējams, tās izraisīja streptokoks). Diemžēl nekad nebiju dzirdējusi par šāda veida infekcijām un arī ārsts mani neinformēja par iespējām veikt papildus analīzes, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Ja infekcija būtu atklāta jau grūtniecības laikā, dzerot antibiotikas mazinātos infekcijas ietekme uz bērniņu un meitiņas veselības stāvoklis nebūtu tik dramatisks.

Nedēļu meitiņa bija intensīvās terapijas nodaļā. Pirmās dienas bija kritiskas — trīs reizes ārsti cīnījās par meitiņas dzīvību viņu reanimējot.

 

Nedēļu meitiņa bija intensīvās terapijas nodaļā. Pirmās dienas bija kritiskas — trīs reizes ārsti cīnījās par meitiņas dzīvību viņu reanimējot. Mēs ticējām, ka viss būs kārtībā — viņa izveseļosies. Pēc nedēļas stāvoklis nedaudz uzlabojās un meitiņu pārveda uz Bērnu Klīnisko Universitātes slimnīcu. Pamazām meitiņai tika samazināta mākslīgā elpošana un viņa mācījās elpot pati, mākslīgā barošana tika nomainīta ar manu pieniņu, analīzes pamazām uzlabojās. Tikai divas nedēļas pēc dzemdībām meitiņa pati iemācījās ēst no krūts — pirms tam viņa visu laiku tika barota caur zondi. Pēc mēneša ilgas ārstēšanās meitiņa bija praktiski vesela un mums ļāva braukt mājās. Pateicoties ārstiem un arī meitiņas gribasspēkam un izturībai, mēs visi trīs beidzot devāmies mājās.


Veseli un laimīgi
Meitiņai tagad ir gadiņš — viņa ir ļoti smaidīga un aktīva. Mazā aug un attīstās atbilstoši savam vecumam. Notikušais šķiet tik tāls un jau gandrīz aizmirsts, tomēr dažreiz atceramies, kāds bija viņas pirmais dzīves mēnesis un cik daudz jau viņa ir pārcietusi.

Vēlos mudināt portāla mammam.lv ekspertus rakstīt par šāda veida infekcijām un to ietekmi uz māmiņas un bērniņa veselību. Topošās māmiņas ir jāizglīto un jāinformē par iespējām veikt papildus analīzes pirms grūtniecības vai grūtniecības laikā, lai novērstu līdzīgus gadījumus, jo bieži vien ārsti nepievērš pietiekami lielu uzmanību grūtnieces veselībai, kā rezultātā daudzi bērniņi neizdzīvo vai nonāk slimnīcā ar ļoti smagām veselības problēmām, kas var atstāt sekas uz bērniņa visu turpmāko dzīvi.

Katra māmiņa vēlas, lai bērniņš piedzimtu vesels, tāpēc nepaļausimies uz to, ka „ar mani jau tā nekad nenotiks”!

Iesūtījusi: Sofijas māmiņa Laura Arberga
 
9 Pievienot komentāru

Kategorijas