Kā risināt krīzi ģimenē 12

 10. marts 2009 11:50 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Jautājums & atbilde

Pēc astoņu gadu kopdzīves ģimenē iestājusies krīze, kad vīrs pēc iespējas biežāk cenšas izrauties prom no mājām, bet sieva ir pārgurusi un nevēlas seksu. Problēmu komentē seksologs Arturs Šulcs.Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.fotostill.lv/


Sievietes vēstule: „Labdien! Man ir 35 gadi un ar vīru  esam kopā jau gandrīz astoņus gadus, precējušies četrus gadus. Ir kopīgs sešgadīgs dēls  un man no iepriekšējām attiecībām ir 17 gadus vecs dēls. Pēdējie trīs gadi mūsu kopdzīvē ir bijuši kritiski un nupat esam nonākuši galīgā strupceļā, apmēram „no sērijas” ja tu man šitā, tad es tev tā... Vīram darbs saistās ar biežiem komandējumiem, mājās ir 1-2 dienas nedēļā, citreiz pat retāk, atbrauc, samaina drēbes un aizbrauc. Pirms trim gadiem iegādājāmies māju, kas prasa lielu vīrieša atbalstu un rūpes, bet jūtu, ka pēdējā laikā arvien mazāk to saņemu vai vispār nesaņemu, līdz ar to esmu spiesta visu darīt viena, jo vīra nekad nav mājās un, kad viņš ierodas, man pat runāt ar viņu negribas, tāpēc esam ļoti atsvešinājušies, mums pat nav nekā kopīga ne kur aiziet, jo viņš visur iet viens, ne par ko parunāt, jo esmu tik tālu izpumpēta, ka pat spogulī riebjas uz sevi paskatīties, jo tur redzu pelēku un pārgurušu seju ar riņķiem zem acīm. Kur nu vēl runāt par seksu, tā vienkārši nav, kas arī varbūt  lielākoties ir mūsu attiecību klupšanas akmens, jo man negribas. Esmu tik aizņemta ar problēmām, kuras neviens nepalīdz risināt, ka vakarā pēc darba gribas tikai nokrist un aizmigt, jo tad ne par ko nav jādomā. Ir bijušas reizes, kad esmu domājuši par pašnāvību, bet bērni ir noturējuši uz pareizā ceļa. Kā man rīkoties, ko darīt? Pietrūkst spēka, lai izturētu.” Atbild seksologs Arturs Šulcs.

„Tu nenoliedzami esi depresīvā stāvoklī. Un tā nu ir taisnība, ka nevienam negribas būt kopā ar cilvēku, kas šādā situācijā ir nonācis. Ja vien šis otrs cilvēks nav bez jūtām un jebkādām emocijām. Neviens nevēlas emocionāli saslimt ar depresiju, jo cilvēkos valda neapzināta doma — ja pārgulēsi ar depresīvu (vai jebkādu citu) cilvēku, pats tāds kļūsi. Tam visam nereti līdzi nāk sliktas domas, no kurām gribas izvairīties. Seksa laikā notiek informācijas apmaiņa. Protams, arī pozitīvās — ne velti mēs labprātāk mīlējamies ar pozitīvu un starojošu cilvēku. Liekas, ka pozitīvais cilvēks manā dzīvē var ienest gaišās vērtības. Nevilšus mēs noskaņojam otru uz tām vērtībām, kas ir mūsos. Un Tavs vīrietis šādi sevi saudzē, tāpēc distancējas, reti ir mājās. Bīstama ir situācija, ka Tu uz pareizajām sliedēm turies tikai bērnu, nevis sevis dēļ. Sešgadīgajam dēlam Tavs depresīvais stāvoklis ir ļoti nopietns pārbaudījums. Ir jāizvairās no bērnu iesaistīšanas savu problēmu risināšanā. Tā vietā ir jāizrunājas ar vīru, kā jūs vēlaties dzīvot turpmāk, kādi būs turpmākie spēles noteikumi, kā tiks risināti saimnieciskie jautājumi. Ne jau vīra prombūtne ir šķērslis, jo arī šādā attiecību modelī var būt saskaņa, miers un mīlestība.
Tu saki, ka riebjas uz sevi lūkoties spogulī, bet varbūt jāsāk ar sevis sakopšanu gan iekšēji, gan ārēji? Ir ļoti bīstami gaidīt, ka otrs cilvēks būs tas, kurš dos šos spēkus, jo mēs patiesībā nevaram ietekmēt cita cilvēka rīcību un domas. Lai saprastu, kāpēc šāda situācija ir veidojusies, Tev jāielūkojas sevī, savā pagātnē, kāpēc Tu esi sākusi sevi žēlot un kāpēc Tu esi sākusi visā vainot vīru? Un tajā pašā laikā esi aizmirsusi visu jauko, kas ar Tevi ir noticis un kas Tev pieder. Visu laiku negaidi kaut ko no otra! Rīkojies tā, lai Tev pietiek pašai ar sevi! Radi ap sevi pozitīvas emocijas, un tad tās no apkārtējās pasaules nāks arī pie Tevis! Lai izdodas!”

 

Citus jautājumus un seksologa Artura Šulca atbildes vari lasīt sadaļā Jautā speciālistam! Tur viņam vai citiem speciālistiem vari uzdot arī savu jautājumu.
 
12 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas