Kad stāties grūtniecības uzskaitē

 25. novembris 2008 7:20 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Raksts

Laikā, kad sieviete uzzina burvīgo jaunumu par drīzo mazuļa nākšanu pasaulē, nevajag aizmirst par dažu svarīgu lietu nokārtošanu. Viena no šādām lietam ir stāšanās uzskaitē, kuras galvenā nozīme ir iespēja laikus atklāt kādas veselības problēmas sev vai mazulim.Foto: mammamuntetiem.lv


Grūtniecēm, īpaši tām, kas ietilpst riska grupā (vecums virs 35 gadiem, ir aptaukošanās vai kāda hroniska kaite), ir ļoti svarīgi iespējami ātri stāties grūtniecības uzskaitē un aprūpē jau pirms 12. grūtniecības nedēļas, kā arī regulāras pārbaudes pie speciālista, lai laikus tiktu konstatēti un novērsti iespējami sarežģījumi. Sadarbība ar speciālistu ir galvenais priekšnosacījums, lai tiktu izdarīts viss iespējamais veselīga mazuļa iznēsāšanai un laišanai pasaulē.
    Stāties grūtniecības uzskaitē ir vienkārši — jādodas pie izraudzītā ginekologa vai vecmātes, kura veiks visu nepieciešamo dokumentāciju un iedos mātes pasi, ko ieteicams vienmēr un visur nēsāt līdzi. Grūtniecības uzskaitē var stāties arī pie sava ģimenes ārsta, taču viņš jebkurā gadījumā nosūtīs pacienti uz izmeklēšanu pie ginekologa vai vecmātes. Ja sieviete stājusies uzskaitē pie ārsta līdz 12. grūtniecības nedēļai un izpildījusi ārsta norādījumus, papildus pie grūtniecības atvaļinājuma var saņemt vēl divas apmaksātas nedēļas, tādējādi kopā tiks piešķirts pirmsdzemdību atvaļinājums par 70 kalendārajām dienām.
    Pirmajā vizītē speciāliste novērtēs grūtniecības norisi — izvērtēs sūdzības, profesiju un darba apstākļus, veselībai kaitīgos ieradumus, sociālo stāvokli, grūtnieces un ģimenes attieksmi pret esošo grūtniecību, noteiks dzemdību termiņu, noliegs vai apstiprinās atbilstību riska grupai, kā arī nosūtīs veikt laboratoriskos izmeklējumus, lai pārbaudītu topošās māmiņas veselības stāvokli.
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas