Akla meitene brīnumaini atgūst redzi 4

 06. marts 2009 13:25 Ziņa

Divus gadus veca meitenīte, kas piedzima pilnīgi akla, atguvusi redzi pēc Ķīnā veiktas operācijas, kas ietver jaunu ārstēšanas metodi.Foto: www.thesun.co.uk


Mazā Dakota Klārka no Apvienotās Karalistes dzemdībās gandrīz nomira un pēc tam lielu daļu sava vēl neilgā mūža pavadījusi slimnīcās. Meitenīte piedzima akla, slikti attīstījās un pati nevarēja noturēt līdzsvaru. Lai Dakota spētu staigāt, viņai bija nepieciešams divu cilvēku atbalsts. Tāpat Dakota cieta no smagām zarnu trakta problēmām un nespēja pati nokārtot dabiskās vajadzības.


Glābj cilmes šūnas
Procedūra, kuras ietvaros mazās pacientes galvā tiek ievadītas cilmes šūnas, izmaksā 30 000 britu mārciņas. Salīdzinājumā ar citiem pacientiem, kuriem izmēģināta šī ārstēšanas metode, Dakotas stāvoklis strauji uzlabojās. Pēc trīs nedēļu ārstēšanas Dakota spēja atpazīt cilvēkus un priekšmetus, tiem nepieskaroties. Tagad meitene var pārvietoties, turoties pie rokas tikai vienam no vecākiem, un var iztukšot zarnu traktu bez medikamentu palīdzības. „Mēs nezinājām, vai ārstēšanai būs panākumi,” stāsta meitenītes māte Vilma (28). „Daudzi mūs brīdināja, ka metode ir pārāk eksperimentāla, taču mums bija tas jādara. Katrs iztērētais penijs ir iegūto pārmaiņu vērts!”

Viņa pirmo reizi redz pasauli. Pagājušajā nedēļā, kad viņa norādīja uz ķemmi un nosauca to par ķemmi, es gandrīz apraudājos no laimes.


Meitenes tēvs pameta darbu, lai varētu palīdzēt bērnam. „Tas ir īsts brīnums,” saka Darens (34). „Viņa pirmo reizi redz pasauli. Pagājušajā nedēļā, kad viņa norādīja uz ķemmi un nosauca to par ķemmi, es gandrīz apraudājos no laimes. Viņas līdzsvars ir uzlabojies tiktāl, ka tagad Dakota var iet man pie rokas. Iepriekš viņa nevarēja paiet taisni un krita,” iespaidos dalās laimīgais tēvs.


Revolucionāra metode
Pirms izveidot fondu, lai vāktu naudu meitas ārstēšanai, Darens un Vilma bija izmēģinājuši visas ārstēšanas iespējas Lielbritānijā. Drosmīgajai Dakotai divas nedēļas no vietas pierē pie matu līnijas intravenozi tika ievadītas cilmes šūnas. Kad cilmes šūnas no bērna nabassaites tiek ievadītas organismā, tās nokļūst tajās organisma daļās, kurām nepieciešams „remonts”, un veido tur jaunas, veselas šūnas. Dakotas gadījumā cilmes šūnas „salaboja” meitenes redzes nervu, palīdzot atgūt redzi, kā arī uzlaboja līdzsvara izjūtu un zarnu trakta darbību. Tikai 15 cilvēki visā pasaulē Ķīnā izmēģinājuši šo revolucionāro metodi, kas palīdzēja mazajai Dakotai. Cilmes šūnas, ko izmanto procedūras veikšanā, nāk no jaundzimušo nabassaitēm. Mātes tās ziedo Ķīnas dzemdību klīnikās pēc bērna piedzimšanas.

 

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

 
4 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas