Lielākā daļa bērnu Lielbritānijā dzimst ārlaulībā 12

 03. marts 2009 22:00 Ziņa

Ziņa, ka par vecākiem kļuvuši 13 gadus vecs zēns un viņa piecpadsmitgadīgā draudzene, izraisījusi sašutuma un protesta vētru Lielbritānijas sabiedrībā.Foto avots: www.wewantnicethings.blogspot.com


Nacionālās Statistikas pārvaldes izplatīties dati liecina, ka lielākā daļa bērnu šajā valstī dzimst ārlaulībā. Tā 2007. gadā 56% mazuļu bija dzimuši neprecētām māmiņām. Strauji pieaudzis pusaudžu grūtniecību skaits. 2007. gadā  42 918 bērni piedzima meitenēm, kas jaunākas par 18 gadiem. Trīs ceturtdaļas nepilngadīgo grūtnieču bija tikai 15 gadus vecas. Dati liecina, ka abortu skaits to meiteņu vidū, kas jaunākas par 18 gadiem, sasniedzis visaugstāko rādītāju, kopš 1990. gadā uzsākta šādas informācijas apkopošana. Ar abortu beidzas puse nepilngadīgo meiteņu grūtniecību Apvienotajā Karalistē.


Trīs ceturtdaļas nepilngadīgo grūtnieču bija tikai 15 gadus vecas.Lielbritānijā uzsākta kampaņa par to, lai bērni saņemtu informāciju par drošu seksu, kā arī tiktu izglītoti par laulību, mīlestību un attiecībām seksuālās izglītības stundās. „Valdības stratēģija pusaudžu grūtniecību izskaušanā ir katastrofāla,” paziņojis Ģimenes izglītības fonda direktors Normans Velss. „Nepilngadīgo grūtnieču, infekciju un abortu skaita pieaugumā vainojama seksa nodalīšana no laulībām. Tas ir arī viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc cilvēki šķiras un izjūk ģimenes.” Savukārt Džūlija Bentlija no Ģimenes plānošanas asociācijas pauž uzskatu, ka jauniešiem ir jāsaprot, ka sekss nav tikai fizisks akts. „Tas prasa arī zināmu emocionālo briedumu un personisko atbildību.” Bērnu lietu ministre Beverlija Hjūdžesa atzina, ka izplatītajos statistikas datos „vīlusies”.
 
12 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas