Katrs ceturtais jaundzimušais riskē ar dzīvību, braucot bez autokrēsliņa 25

 25. februāris 2010 7:00 Reklāmas projekts

Pēc kompānijas Smile Taxi veiktās aptaujas ir secināts, ka katra ceturtā jaundzimušā dzīvība, kurš atstāj Dzemdību namu, ir apdraudēta. Aptauja parādīja, ka ne visi vecāki izmanto bērnu autosēdekļus un attiecīgi — par sava bērna drošību nerūpējas pilnā apmērā. Vecākiem, kuriem nav tādas iespējas, Smile Baby Taxi nodrošina bērnu taksometru servisu.Foto: mammamuntetiem.lv


Autosēdekļa neizmantošana bērna pārvadāšanai ne tikai pārkāpj likumu, bet galvenokārt nopietni apdraud jaundzimušā dzīvību. Smile Taxi veiktā aptauja parādīja, ka, izrakstoties no dzemdību nama, bērnu autosēdeklis netiek izmantots 27% gadījumu.
Pēc aptaujas datiem visbiežāk šādi gadījumi saistīti ar to, ka vecāki nav laicīgi iegādājušies bērnu autosēdekli vai arī uzskata bērnu par pārāk maziņu, lai viņu pārvadātu speciālā krēslā. Pie tam daži vecāki ir pārliecināti, ka, veicot nelielus pārbraucienus, nekas nevar būt drošāks par mātes rokām. Diemžēl māte nevar paredzēt, ar ko var saskarties jau nākamajā mirklī. Piemēram, sadursmes brīdī, braucot ar ātrumu 50km/h, pasažiera svars palielinās vairāk nekā 20 reizes. Tas ir līdzīgs kritienam no piektā stāva uz betona, pie šādiem apstākļiem ir skaidrs, ka neviena māte nespēs noturēt savu bērnu. Pēc pētījumu datiem, izmantojot bērnu autosēdekļus, nāve CSN bērnu vidū samazinās līdz pat 80%, miesas bojājumu skaits — par 64-80%.
Ziemas laikā slidens ceļš un sarežģītie autotransporta pārvietošanās apstākļi rada paaugstinātu risku. Tādēļ ir nepieciešama īpaši rūpīga sagatavošanās jaundzimušā izrakstīšanās brīdim no dzemdību nama, ieskaitot rūpes par mazuļa drošību. Bērnu taksometri ir kļuvuši par alternatīvu risinājumu līdzīgās situācijās. 68% aptaujāto respondentu ir gatavi izmantot taksometru, kurš ir aprīkots ar bērnu autosēdekli. Smile Baby Taxi taksometri ir aprīkoti ar bērnu autosēdekļiem un mitrām salvetēm, kā arī šos taksometrus vada speciāli sagatavoti autovadītāji. Pie tam maksa par Rīgā unikālo pakalpojumu tiek noteikta pēc Smile Taxi tarifiem un tajā neietilpst papildus samaksa.
„Tā kā pats esmu triju bērnu tēvs, es labi saprotu, ka nav nekā svarīgāka par bērnu drošību un veselību. Mēs izveidojām Smile Baby Taxi servisu, lai nodrošinātu maksimāli ērtu un drošu bērnu un viņu vecāku pārvietošanos. Smile Taxi parādās tur, kur ir prieks un smaidi, bet kurš cits kā mūsu bērni ir galvenais šī prieka avots,” — komentē Aleksejs Ignatjevs, Smile Taxi pārstāvis.

Par kompāniju:
Smile Taxi  — vienīgie dzeltenie taksometri Rīgā. 2009. gadā, Smile Taxi kļuva par pazīstamāko taksometru zīmolu kategorijā transports, pēc Latvijas  tūrisma  zīmolu  atpazīstamības pētījuma datiem žurnālā Tūrisms. Kompānijas transporta kvalitatīvo darbu apstiprina TAXI QUALITY un Tourist-friendly zīmes. No dibināšanas brīža 2006. gadā decembrī kompānija izpildīja vairāk nekā miljons pasūtījumu un noslēdza vairāk nekā 100 līgumu ar uzņēmumiem.
Smile Taxi autoparks sastāv vairāk nekā no 70 automašīnām.  Smile Taxi pazīstama kā novatoriska kompānija starp taksometru uzņēmumiem. Virzoties savā nozarē pa priekšu, kompānija pirmā attīstīja sekojošus jaunievedumus: POS terminālus norēķiniem ar kredītkartēm, apmaksas sistēmu ar SMS-Mobilly palīdzību, GPS sistēmu automašīnas vietas noteikšanas kontrolei (samazina taksometra gaidīšanas laiku un paaugstina pasažieru drošību), izvietoja LCD ekrānus pasažieriem, klientu kartes sistēmu (ļauj pastāvīgiem un korporatīviem klientiem noteikt taksometra izmantošanas limitu, online režīmā redzēt izmantoto braucienu un naudas balansa datus), pievienoja kalkulatoru smiletaxi.lv mājaslapā, lai varētu aprēķināt brauciena gala summu, tāpat piedāvāja iespēju pasūtīt taksometru internetā un uzziņu dienestā TAXI 8880, kā arī speciāli aprīkotus taksometrus bērniem. Šādas modernizācijas vēl joprojām trūkst 80% taksometru nozares pārstāvjiem.
Kompānija piedāvā plašu pakalpojumu klāstu: „Grupu pārvadājumi”, „Divi Vadītāji”, „Taksometrs-modinātājs”, „Viesu sagaidīšana”, „Korporatīvā apkalpošana”, „SMS apmaksa Mobilly”, „Smile Baby Taxi”. Lai minētie pakalpojumi būtu pieejami visiem, ir speciāli noteikta budžeta cenas politika, ka arī atlaides patstāvīgiem klientiem.

www.babytaxi.lv
25 Pievienot komentāru

Kategorijas