Trīnīši 17 gadu vecumā 35

 27. februāris 2009 9:00 Ziņa

17 gadus veca Lielbritānijas pusaudze, kura pirmoreiz dzemdēja 15 gadu vecumā, gaida pasaulē ierodamies trīnīšus.Foto: www.thesun.co.uk


Šona Robinsa atkārtoti palika stāvoklī, neizsargājoties no grūtniecības, kaut ģimenes pieaugumu neplānoja. Pusaudze un viņas draugs Kalums Tomass, kuram ir 18 gadu, pretēji mediķu ieteikumam nolēmuši laist pasaulē visus trīs bērnus. Kalums, ar kuru Šona ir kopā vienu gadu, nav viņas dēlēna, divgadīgā Džeidena tēvs. Pāris pilnībā pārtiek no sociālajiem pabalstiem, jo Šona vēlas, lai Kalums būtu mājās kopā ar viņu.


Tā vienkārši gadījās...
Kad 2006.gada novembrī piedzima Džeidens, Šona joprojām mācījās skolā. Pēc attiecību uzsākšanas Kalums un Šona sāka īrēt māju Portsmutā. Viņi bija satriekti, kad meitene atkal palika stāvoklī. “Tā vienkārši gadījās, un es tur neko daudz nevaru darīt,” atklāj topošā māmiņa. “Man bija sajūta, ka būs vairāk nekā viens bērniņš, taču dakteri mani šokēja, paziņojot, ka gaidāmi trīnīši. Mazliet baidos, kā tikšu galā, taču līdzās ir mana un Kaluma ģimene.” 

 

Kad sonogrāfijā atklājās, ka diviem no augļiem ir kopīga placenta, ārsti ieteica Šonai atbrīvoties no viena vai diviem mazuļiem, lai pārējiem būtu lielākas iespējas.


Kad sonogrāfijā atklājās, ka diviem no augļiem ir kopīga placenta, ārsti ieteica Šonai atbrīvoties no viena vai diviem mazuļiem, lai pārējiem būtu lielākas iespējas. Mēģinājums iznēsāt visus trīs bērnus palielina arī spontānā aborta iespēju. Neskatoties uz to, jauniete nolēmusi iznēsāt visus bērnus. Augustā, kad Šonai jau būs 18, septiņas nedēļas pirms laika paredzēta ķeizargrieziena operācija.


Topošā trīnīšu vecmāmiņa šokā

“Sākumā es biju satriekta — burtiski drebēju. Uzzināt, ka būšu četru bērnu māte, bija vienkārši par daudz. Taču man bija laiks pārdomām, un es vairs nevaru sagaidīt, kad viņi piedzims. Man patīk būt mammai un, kamēr vien tieku galā un varu būt ar bērniem, man vairāk neko nevajag. Mēs darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai par viņiem rūpētos. Jo jaunāka viņus dzemdēju, jo labāk — kad viņi būs pieauguši, es vēl būšu jauna,” stāsta Šona. Topošais tēvs piebilst: “Pat, ja vienam no bērniem būs kādas problēmas, mēs vienalga viņus mīlēsim. Manuprāt, ir labāk, ja es palieku mājās, kamēr bērni paaugas, tāpēc pieteikšos uz sociālo pabalstu — Šona vēlas, lai es palieku mājās.”
Šonas māte Reičela Brigsa, 40, kurai pašai ir seši bērni, atzīst, ka bijusi šausmās, uzzinot, ka meita atkal ir stāvoklī, taču ir apņēmības pilna Šonu atbalstīt. Tiesa, Šona Robinsa nebūs visjaunākā trīnīšu māte Lielbritānijā. 2006.gadā Natālija Skenlena dzemdēja vienas olšūnas trīnīšus 16 gadu vecumā, savukārt pērnajā decembrī pasaulē nāca sešpadsmitgadīgās Eimijas Smitas dažādu olšūnu trīņi.


Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.
 
35 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas