Gatavojam brošu un auskarus! 1

 18. decembris 2009 14:20 Padoms

Ja negribi tērēt laiku nogurdinošajām veikalu ķemmēšanas procedūrām pirmssvētku iepirkšanās drudža laikā, bet gribi tikt pie jaunām smukumlietiņām vai oriģinālas dāvanas, pastāstīšu, kā vari pagatavot brošu un auskarus pašas spēkiem!Autores foto.


Brošai tev vajadzēs:

  • apmēram 40cm 2-4cm platu mežģīni. Vēlams tādu, kam neirst maliņas;
  • nedaudz vilnas filca (pamatnītei), bet vari izmantot jebkuru citu stingru neirstošu audumu;
  • neliela atlasa, samta vai jebkāda cita materiāla lentīti;
  • stikla pērlītes, kristāliņus, metāla piekariņus, greznas pogas ( ļaujies fantāzijai un kombinē!). Šajā gadījumā es izvēlējos daudzšķautņainus Swarovski kristāliņus, kas mirdz no melna, pelēka līdz brūnai krāsu gammai, jo gatavošu greznu, bet klasisku brošu;
  • protams, vajadzīgi ir pirmās nepieciešamības instrumenti - šķēres, diegs un adata, kā arī speciālā brošas piestiprināmā adata - visu minēto vari iegādāties jebkurā audumu veikalā.


Mežģīnes apakšējā malā vienmērīgiem adatas dūrieniem iešujam diegu un savelkam, lai veidojas apaļš pušķītis, to sašujam kopā un piešujam pie filca pamatnītes.
Ņemam lentīti un, lai tās gali neirtu, tos ar veco labo metodi vienkārši apdedzinām. Ja negribi ķēpāties ar dedzināšanu, vari mēģināt maliņu uzmanīgi apstrādāt ar caurspīdīgu līmi vai bezkrāsaino nagu laku. Man no pieredzes apdedzināšanas metode tomēr šķiet visefektīvākā.
Salokām lentīti pušķītī un piešujam brošas apakšmalai, kur mežģīnes savilkuma vieta ir piešūta pie pamatnes.
Tad nu šujam virsū pērlītes un citus smukumus, pirms piešūšanas izkārtojot uz brošas un izvēloties tīkamāko kompozīciju.
Nobeigumā ņemam vēl vienu filca pamatnes aplīti un piešujam pie tā brošas adatiņu, bet pašu pamatni pielīmējam (var izmantot jebkuru līmi, kas spēj salīmēt audumu; ideālākā ir rokdarbiem un rotu līmēšanai paredzētā jewelery glue, jo neatstāj redzamas pēdas un žūst teju zibenīgi, taču derēs arī moments vai superlīme).


Auskariem tev vajadzēs:

  • 3 veidu standziņas - apaļgalu, ar kurām nolocīt stieplītes un auskaru nagliņu galus, standziņas griešanai un standziņas satveršanai. Hobiju un pērļošanas inventāra veikalos tādas ir iegādājamas, meklēt vari arī audumu veikalos un, protams, internetā.
  • Auskariem nepieciešami āķīši, nagliņas, uz ka uzvērt pērlītes.
  • Bumbas, pērles, pērļu cepurītes, metāla detaļas.


Vispirms saveram vajadzīgo uz nagliņas, tad ar apaļgalu standziņām izveidojam cilpiņu, uz kuras uzveram auskara āķīti un cilpiņu aizspiežam ciet. Nevajadzīgo galiņu nokniebjam ar asajām standziņām.
Un gatavs! :)

 

 

Autore: Inga Melberga
 
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas