Foto: Rūta Ķiploka, fotohromija@inbox.lv


Jauni vīrieši izmisumā pārdod savas nieres 5

 17. novembris 2009 9:00 Ziņa

Lai izkļūtu no kredītu jūga un saglabātu gan savu ģimeni, gan mājokli, Latvijas vīrieši sākuši bagātniekiem piedāvāt nopirkt savus iekšējos orgānus, raksta nacionālo ziņu portāls www.kasjauns.lv.Nonākuši finansiālā bezizejā, jauni Latvijas vīrieši ir gatavi pārod savus iekšējos orgānus. Par to liecina pēdējā laikā parādījušies sludinājumi vairākos interneta portālos. Jauni puiši vecumā no 18 līdz 30 gadiem piedāvā nopirkt nieri sākot no 4000 un beidzot ar 50 000 latiem. Kāds vīrietis vārdā Kaspars krieviski iznākošajam laikrakstam Čas izteicies, ka pārdod savu nieri par 5000 latiem, jo ir iestidzis parādu jūgā un drīzumā var zaudēt dzīvokli. Lai izkārpītos no nebūšanām, viņš ir gatavs attiekties no vienas nieres.


Kāds cits savu orgānu pārdevējs Andrejs Krievijas telekanālam Centrs paskaidrojis: „Pārdodot vienu nieri, paliek vēl viena, un ar vienu nieri cilvēki dzīvo normāli. Neesmu sportists, tāpēc, domāju, ka nieres zaudēšana nekādi neietekmēs manu turpmāko dzīvi. Kaut kur kārtējo reizi aizņemties naudu, nozīmē atkal krist parādu bezdibenī. Baidīties nav no kā, jo principā jau tā viss ir slikti.”


Latvijas likumdošanā iekšējo orgānu transplantācijas jautājums līdz galam nav noregulēts, tādēļ šādu orgānu pārdošanas sludinājumi nav nekas pretlikumīgs. Vienīgi ir atrunāts tas, ka nieru  transplantācija var notikt tikai speciālā medicīnas iestādē — transplantācijas centrā vai arī nieri no miruša cilvēka var izņemt morgā. Aizliegts ir tikai veikt orgānu pārstādīšanas operācijas „pagrīdes apstākļos”.
Pagaidām Latvijā nav attīstījies iekšējo orgānu pirkšanas — pārdošanas bizness un pašlaik pie mums to praktiski nevar realizēt, skaidro Latvijas Transplantācijas centrā. Tomēr tas nenozīmē, ka šādas lietas nevar nokārtot ārpus Latvijas robežām.

Autors: Elmārs Barkāns, www.kasjauns.lv
5 Pievienot komentāru


Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas