Vakara pasaciņa Leļļu teātrī 3

 19. februāris 2009 14:00 Jaunums

Latvijas Leļļu teātris 5. martā atklās izrāžu ciklu bērniem līdz piecu gadu vecumam Vakara pasaciņa Leļļu teātrī, kurā izmantos netradicionālas metodes bērnu izglītošanā.Fragments no Leļļu teātra izrādes "Čigānmeitēns Ringla".


Cikla ietvaros darbadienu vakaros plkst. 18:30 iemīļotākie Leļļu teātra aktieri kopā ar bērniem lasīs un stāstīs pasakas. Izrādē izmantos gan lelles, gan spēļu un rotaļu elementus, kas veicina bērnu izglītību un attīstību. Vakara pasaciņa Leļļu teātrī ir piemērota bērna pirmajam teātra apmeklējumam, kura laikā bērni brīvā atmosfērā iepazīsies ar teātri, aktieriem, citiem bērniem un tādejādi sagatavosies nākamajiem teātra apmeklējumiem. Izrāde ir inovatīva savā formā, jo ir atvērta pārmaiņām, improvizācijai, bērnu līdzdalībai un ieteikumiem.
5. martā izrāžu ciklu atklās Lailas Kirmuškas stāstītā pasaka Čigānmeitēns Ringla, kas veidota pēc E. Ādamsona stāsta motīviem.

 

Vakara pasaciņa mazajiem teātra skatītājiem būs brīnišķīgs veids, kā iepazīties ar pasaules skaistākajām pasakām un stāstiem, pašiem aktīvi līdzdarbojoties.


Teātra mākslinieciskā vadītāja Vija Blūzma stāsta: „Viens no Leļļu teātra mērķiem ir attīstīt draudzīgu vidi, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu attīstīt savas radošās spējas un talantus, izglītoties un kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku. Lai piepildītu šo mērķi, teātris ir uzsācis aktīvi darboties dažādu izglītības projektu īstenošanā. Vakara pasaciņa mazajiem teātra skatītājiem būs brīnišķīgs veids, kā iepazīties ar pasaules skaistākajām pasakām un stāstiem, pašiem aktīvi līdzdarbojoties. Vakara pasaciņa domāta, kā brīva un nepiespiesta izglītojoša vakara izklaide bērniem. Kad vecāki ar saviem bērniem izstaigājušies pa Rīgas parkiem un rotaļu laukumiem, paēduši launagu vai vienkārši atpūšas, viņiem ir iespēja iegriezties Leļļu teātrī un noklausīties vakara pasaciņu.”


Vakara pasaciņu cikls norisināsies katru nedēļu Leļļu teātra muzeja telpās, kur, ērti iekārtojoties uz spilveniem un paklājiem, bērniem radīsim māju sajūtu. Biļetes iegādājams Leļļu teātra kasē un visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.


Vakara pasaciņu papildinās teātra esošo izglītības programmu, kuras attīstība ir viens no teātra primārajiem mērķiem. Līdz šim izglītības programmas ietvaros teātris piedāvājis saviem skatītājiem tikšanās reizes ar aktieriem un režisoriem, ekskursijas pa teātri un cita veida pasākumus. Izglītības projekta ietvaros top vēl viens unikāls projekts sadarbībā ar Lielbritānijas organizāciju FunSongs Ltd. Tā būs izrāde - meistarklase bērniem no 6 līdz 10 gadu vecumam, kuras laikā aizraujošā un interaktīvā veidā mācīsim angļu valodu.

Informāciju sagatavojusi Leļļu teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Strelēvica
 
3 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas