Skolniece ņems aizbildniecībā sava bērna 13 gadīgo tēti

 19. februāris 2009 13:00 Ziņa

Skolniecei Čantelei Stedmenai, kas 15 gadu vecumā kļuvusi par māti sava 13 gadus vecā drauga bērnam Alfijam Patenam, pienākas ievērojams bērna kopšanas pabalsts, lai aprūpētu jaundzimušo Meisiju un... viņas tēvu.


Foto: www.thesun.co.uk


Čantele var kļūt par galveno sava drauga aprūpētāju un aizbildni, ja abi nolemtu uzsākt kopdzīvi, kad Čantelei apritēs 16 gadi. Sasniedzot šo vecumu, Čantelei pienākas pabalsts no nodokļu maksātāju naudas, tai skaitā bezmaksas pašvaldības dzīvoklis. Nauda nodrošinātu Čantelei bērna un „vīra” uzturēšanu līdz Alfijs kļūst pietiekami vecs, lai varētu sākt strādāt. Pusaudži patlaban mitinās jaunās māmiņas tēva Stīva (43) namā, kurš ir bezdarbnieks, kopā ar Čanteles pieciem brāļiem Īstbornā, Īstsaseksā.

 

Ja jaunieši spertu šo soli, Alfijs kļūtu par viņas bērnu.


Kāds sociālais darbinieks pavēstījis: „Ja jaunieši spertu šo soli, Alfijs kļūtu par viņas bērnu. Likuma priekšā viņu nevar atzīt par Čanteles partneri, jo zēnam ir tikai 13 gadi. Taču, kad Čantele pārkāps 16 gadu slieksni, viņa būs tiesīga rīkoties kā viņa māte. Uzņemoties šo lomu, Čantele var pretendēt uz pabalstiem, kas pienākas šādos gadījumos.”  Čantelei tiktu nodrošināts pabalsts par mājokli, kā arī bērna kopšanas pabalsts 33,20 sterliņu mārciņu apmērā nedēļā par bēbi un Alfiju, kā arī ienākumu pabalsts. Ja Čantele kļūtu par Alfija aizbildni, Alfija mātei Nikolai būtu jāatsakās no sava pabalsta, bet pret Čanteli izturētos kā pret jebkuru vientuļo māti, kas audzina divus bērnus, paskaidrojis sociālais darbinieks.

Pēc ārzemju preses materiāliem