Foto iesūtījusi Līga Breča, mammam.lv reģistrētā mamma. Attēlā redzamā modele nav raksta varone.


Kā pasaulē nāca mans puika 14

 11. novembris 2009 13:00 Pieredze

Dažkārt mazais, par pārsteigumu māmiņai, nāk pasaulē pavisam viegli. Šis ir stāsts par to, kā es gaidīju visiem zināmās dzemdību sāpes un tās īstās sajūtas, kuras, kā izrādās, mums katrai un ar katru mazuli ir pavisam atšķirīgas.Kā es gaidīju dzemdību sāpes

Jāteic, ka mana grūtniecība bija diezgan smaga. Jau 26. nedēļā mazais gribēja redzēt lielo pasauli, dzemdes kakls jau bija noīsinājies, tomēr, mana ginekoloģīte darīja visu iespējamo un dzemdības nesākās. Bija septembra pirmie datumi, un jau tuvojās dzemdību laiks, katru vakaru bija tās īpašās sajūtas - nu jau būs, nu jau būs! Bet nekā. Tā pienāca 13. septembra rīts, tādas dīvainas sajūtas vēdera lejasdaļā, tomēr to neņēmu vērā, visi ar vīru un meitiņu izgājām pastaigāties. Pārnācu mājās un teicu, ka nu jau gan laikam būs, bet īstas pārliecības joprojām nebija. Pagatavoju pusdienas, sakārtoju māju un tad izlēmu sākt pierakstīt starplaiku starp sāpju lēkmēm. 2 minūtes, tad 5 minūtes. Domāju, ka uz slimnīcu braukt negribas, ka nesūta mājās, jo nekas jau reāli nenotiek. Tā vēl pāris stundas vāļājos pa gultu.

 

Laiks uz slimnīcu!

Pulkstenis bija 18.30 vakarā, kad vīram teicu: "BRAUCAM! Liekas, ka nupat viss notiek pa īstam." Sāpes gan bija tik vājas, ka īsti nevarēju saprast, tomēr devāmies uz slimnīcu, kur ginekoloģe mani apskatīja un smaidot teica: „8 centimetri!” Biju šokā, jo ar pirmo mazuli pie 4 cm atvēruma sāpes bija tādas, ka domāju - nomiršu. Mierīgi čāpoju uz dzemdību zāli, ginekoloģe pārdūra ūdeņus, bet sāpes, kā nekļūst stiprākās tā nekļūst. Pēc laika parādījās sajūta, ka vajag uz tualeti, mani aicināja uz galda, teica, kad būs sāpīte, tad spied, bet sāpes man pazuda pavisam. Bērnu izspiest nevarēju. Tad vecmāte teica: „Ievelc elpu un spied vienalga sāp vai nē.” Un re, drīz vien, plkst. 20.30 puika bija klāt - 52 cm garš, un 3.250 kg smags! Lieki piebilst, ka dzemdības bija bez plīsumiem un šuvēm, un tās sāpes es tā arī nesagaidīju. Nu ko, gadās arī tā! :) Tādas dzemdības varētu novēlēt katrai topošajai māmiņai!

 
14 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiKategorijas