LNO fasāde gaismas festivālā STARO RĪGA pārtaps par "Vienas mājas sapni"

 11. novembris 2009 13:00 Ziņa

Gaismas festivālā STARO RĪGA, kas no 14. novembra līdz 18. novembrim notiks Rīgā, Latvijas Nacionālās operas fasādi no plkst.18.00 greznos video attēlu projekcija Vienas mājas sapnis. Vienas mājas sapnis ir sērijveida video attēlu darbs, kas tiks projicēts uz Latvijas Nacionālās operas ēkas centrālās fasādes.
Ar projekta tehniskā realizētāja radošās apvienības DABA palīdzību mākslinieki – Viktors Keino, Roberts Rubīns, Dzintars Krūmiņš, Ruslans Krūmiņš un Rostislavs Rekuta – centīsies iejusties arhitektu lomā, piešķirot ēkas fasādei vēl nebijušas formas un dekora elementus. Veidojot videoskices, autori risinās vienu jautājumu – kāds varētu izskatīties jaunais Operas nams?

LNO šosezon svin 90 gadu pastāvēšanu un šī video instalācija ir viena no norisēm, kas iekļaujas jubilejas notikumu virknē. Video projekcijas, izceļot vēsturiskās ēkas skaistumu un tās unikalitāti, ļaus Operas apmeklētājiem un garāmgājējiem ieraudzīt ierasto ēkas fasādi jaunām acīm. Turklāt, iepriekšējo gadsimtu arhitektūras pieminekļa "modernizācija", pateicoties jaunāko tehnoloģiju izmantojumam, apstiprina priekšstatu par Operu, kā par mūsdienīgu un mainīgu organizāciju.
 

Ieskaties: Latvijas Nacionālā opera

 

/REKLĀMAS PROJEKTS/
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas