Briti negrib maksāt mūsu bērniem

 04. novembris 2009 20:00 Ziņa

Lielbritānijas publiskajā telpā mazliet ksenofobiski “uzbraucieni” viesstrādniekiem no Austrumeiropas nav retums, raksta www.kasjauns.lv. Šī nedēļa iesākās ar publikāciju laikrakstā Daily Express (02.11.2009.) 20m for foreign children.Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Raksts sākas šādi: “Bērni no tādām valstīm kā Polija, Lietuva un Latvija saņem no britu nodokļu maksātājiem labumus 20 miljonu sterliņu mārciņu vērtībā”. Runa ir par to, ka, ja bērns dzīvo ārpus Lielbritānijas, savukārt viens vai abi vecāki strādā Apvienotajā Karalistē, tad šādam bērnam pienākas 20 mārciņu nedēļā liels pabalsts.
Nav gan skaidrs, kāpēc laikraksts izlēmis jau pirmajā teikumā pieminēt Latviju, jo tālāk publikācijā tiek minēti 38 000 bērnu Polijā, 2500 Slovākijā un vairāk kā 1000 Lietuvā, bet par Latvijas “liekēžiem” nav ne vārda.
Lai kā arī būtu, šī publikācija uztverama nopietni, jo nav tikai avīžnieku lēta sensācija. Minēto sistēmu kā “pilnīgi ačgārnu un pilnīgi nepieņemamu” sauc konservatīvo deputāts britu parlamentā Filips Deiviss un asi kritizējis konservatīvo ēnu finanšu ministrs Filips Hamonds. Ja ņemam vērā, ka torijiem ir labas izredzes uzvarēt drīzajās vēlēšanās Lielbritānijā, var gadīties, ka miglainā Albiona pret viesstrādniekiem sāks izturēties vēsāk un skopāk.

Autors: Māris Zanders, www.kasjauns.lv
Lasi par to šeit: www.express.co.uk

 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas