Vai tavam bērnam ir atstarotājs?!

 02. novembris 2009 14:00 Ziņa

Laikā, kad dienas kļūst arvien īsākas un ceļš uz mājām no skolas vai darba jāmēro tumsā, policija aicina neaizmirt par atstarotājiem, jo bez tiem gājējs autovadītājam kļūst neredzams. Īpaši parūpējies, lai nākot mājās no skolas, uz ceļa ir redzams tavs bērns!
Policijas statistika liecina, ka šogad uz Latvijas autoceļiem miruši jau 63 gājēji. Kopumā ceļu satiksmes negadījumos uz ceļiem šogad cietuši 814 cilvēki, no kuriem 666 guvuši dažādus ievainojumus.

Par atstarotājiem nedrīkst aizmirst arī velosipēdisti. Šogad reģistrēti jau 19 ceļu satiksmes negadījumi, kurs gājuši bojā velosipēdisti, un 229 negadījumi, kuros velobraucēju guvuši dažādas traumas.

Lietojot atstarotāju, kurš jāpiesprauž, piemēram, pie virsdrēbēm vai somas tā, lai tas būtu redzams autovadītājam, var izvairīties no negadījumiem, kas bieži vien beidzas letāli, norāda policija.

Policija atgādina, ka diennakts tumšajā laikā autovadītājs gājēju bez atstarotāja pamana tikai pēdējā brīdi, kad no avārijas vairs praktiski nav iespējams izvairīties. Katru gadu tieši rudens mēneši ir laiks, kad pieaug šādu negadījumu skaits, jo redzamība ielās tumšā laika un slikto laika apstākļu dēļ pasliktinās, un vienīgā iespēja pasargāt sevi no nelaimes, ir ceļu satiksmes noteikumu ievērošana un atstarotāju izmantošana. Sevišķi svarīgi tas ir ārpus pilsētām, kur atstarotājs ir vienīgais elements, kas autovadītājam ļauj laicīgi pamanīt tuvojošos gājēju.

Atstarotājus var nopirkt grāmatnīcās, kancelejas preču veikalos, pārtikas preču veikalos (piemēram, Rimi un Maximā), benzīntankos. Aptuvenā cena no Ls 0.50 - Ls 1.

Padoms!
Ja atstarotāju esi aizmirsis mājās, bet vakarā jāmēro ceļš tumsā, vari izmantot ieslēgtu mobilo telefonu.


Materiāls publicēts pēc valsts policijas sniegtās informācijas.
0 Pievienot komentāru

Lasi vēl


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /data/web/root/lib/art.php on line 1256