"Draugiem.lv" investīciju projekts "Mykoob" pievēršas skolu modernizācijai

 28. oktobris 2009 15:00 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Ziņa

Paralēli skolvedības sistēmai E-klase, ir radīta jauna sistēma, kas paredzēta kā atbalsts izglītības iestādēm mācību procesu uzlabošanā un modernizēšanā. Sistēma pedagogiem atvieglo atskaišu sagatavošanu un automatizē izglītības iestādes ikdienas darbus, piemēram, pēc skolas noteiktiem parametriem automātiski sastāda nodarbību plānu. Ieviešot šo informācijas sistēmu, ir iespējams pilnībā aizstāt tradicionālo papīra žurnālu ar elektronisku atzīmju un apmeklējumu reģistru, padarot mācību procesu vienkāršāku un strukturizētāku.Foto: mammamuntetiem.lv

"Mykoob" un izglītības ministrijas pārstāvji stāsta presei par jauno projektu.


Sociālais tīkls Mykoob ir rīks, kas būtiski atvieglos darbu skolotājiem, palīdzēs skolai plānot mācību procesu, ļaus vecākiem kontrolēt bērnu sekmes, kā arī kalpos saziņai starp vecākiem un skolu. Mykoob projekta mērķis ir mainīt veidu, kā tiek pielietotas tehnoloģiju priekšrocības mācību procesā. Tā ir virtuāla vide, kur vecāki var kontaktēties ar skolotājiem, iegūt informāciju par mācību ikdienas procesiem, bērna stundu sarakstu, mājas uzdevumus.
Mykoob idejas autori Mārtiņš Kalniņš un Ģirts Ļaudaks stāsta, ka Mykoob nosaukums ir veidojies no angļu vārdu salikuma My Book. Tā kā Mykoob ir mācību sociālā  vide, tad vārds Book apgrieztā veidā simbolizē atgriezenisko saiti starp vecākiem un skolu.
Mārtiņš stāsta: „Mykoob ideja radās, kad paši vēl bijām studenti. Uz to brīdi veidojām dažādus izklaides SMS produktus un pamatdoma radās veidot pakalpojumu uz mobilajiem telefoniem. Attīstot ideju sapratām, ka šādu produktu var piedāvāt citā līmenī, jo lietotāji varētu gribēt piekļūt informācijai ne tikai caur mobilo telefonu, bet arī pārskatāmākā veidā – caur internetu. Paanalizējot sīkāk, skaidrs bija, ka šim projektam ir ļoti liels potenciāls. Jo nepieciešamība ir visiem izglītības procesā iesaistītajiem – skolēniem, vecākiem, skolām.“

Iegūst skola, skolēni un viņu vecāki
Projektu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija. IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics stāsta: “Ir gandarījums, ka Latvijas uzņēmēji vēlas ieguldīt izglītībā, lai uzlabotu tās kvalitāti. Efektīva informācijas apmaiņa starp vecākiem, skolotājiem un skolēniem, kā arī sabiedrības izpratne, ka IKT ir neatņemama mūsdienīgas izglītības vides sastāvdaļa, ir solis uz efektīvāku un šodienas sabiedrībai atbilstošāku  mācību procesa nodrošināšanu. Izglītības un zinātnes ministrija atbalsta šo privāto iniciatīvu, kuras mērķis atbilst valsts izvirzītajiem mērķiem.”
Vecākiem ir savs lietotāja profils, ar kura palīdzību var ātri piekļūt informācijai, kas saistīta ar bērna mācību procesu. Vecāki var izmantot iekšējo saziņas sistēmu, lai komunicētu ar skolēna pasniedzējiem. Tāpat tiek nodrošināta piekļuve skolēna stundu sarakstam, atzīmēm, apmeklējumam. Atšķirībā no tradicionālajām papīra dienasgrāmatām, Mykoob sistēmā datus aizpilda skolotāji, kas skolēnam nodrošina strukturētu sarakstu ar uzdevumiem, mācību materiāliem, vērtējumiem un kopējo mācību statistiku. Būtiska ir iespēja redzēt visa mācību semestra laikā vidējās atzīmes pa priekšmetiem, lai mācību laikā pats skolēns redz, vai gada atzīme būs viņam apmierinoša un var atbilstoši reaģēt.

Mykoob - draugiem.lv pirmais investīciju projekts
SIA Draugiem valdes priekšsēdētājs Lauris Liberts pauž gandarījumu par šo projektu: „Es esmu priecīgs, ka mūsu pirmais investīciju projekts ir saistīts ar izglītības sistēmas pilnveidošanu. Mēs visi saprotam, ka tieši izglītība ir joma, kas nosaka, kāda būs Latvija pēc 10, 20 un 50 gadiem. Izglītībai ir jābūt modernai, tātad tai ir jābūt arī moderni aprīkotai. Mykoob mēs atbalstam, jo uzskatam, ka šis projekts var būtiski palīdzēt izglītības procesam un arī tāpēc, ka tas atbilst visaugstākajiem standartiem. Es uzskatu, ka Mykoob ir pasaules līmeņa produkts un ceru, ka tas būs veiksmīgs gan Latvijā, gan arī citās valstīs.”
Projekta īstenotāji neslēpj ambīcijas šo produktu eksportēt. Mykoob sistēma jau sākotnēji tika izstrādāta angļu valodā, pēc tam adaptēta latviski un krieviski, lai to varētu lietot Latvijā. Bez angļu pamatversijas gatava jau šobrīd ir arī versija poļu valodā. Reāla interese par sadarbību un Mykoob ieviešanu ir arī no citām valstīm.

Ieskaties: www.mykoob.lv
 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas