Publicitātes foto.


Vai profesionālā matu kosmētika kļūs plaša patēriņa prece? 12

 26. oktobris 2009 16:00 Reklāmas projekts

Frizieru salonu kosmētika, šķiet, kļūst pat matu iztikas minimumu visā pasaulē. Un kam gan negribētos tās kārdinošo brīnumrezultātu – mīkstus, zīdainus un smaržīgus matus?Sastāvs līdzīgs, koncentrācija atšķiras
Jaunākais masu produkcijas mārketinga triks tagad ir – paziņot, ka to matu kosmētikas sastāvs ir tāds pats, kā tai, ko piedāvā frizieru saloni. Savā ziņā tā ir tiesa. Ja mēs saspringtu un izlasītu parasti vissīkākajiem burtiņiem drukāto sastāvdaļu sarakstu, tad secinātu, ka vielas patiešām ir vienas un tās pašas, bet to daudzums gan nekad netiek norādīts. Zināms tikai, ka tās tiek sakārtotas pēc daudzuma dilstošā secībā. Vairums kvalitatīvo un profesionālo matu kopšanas produktu satur daudz vairāk matiem nepieciešamo proteīnu un vitamīnu nekā krietni lētākie produkti. Bet par to var pārliecināties vien praksē, kad pēc to lietošanas mati kļūst daudz veselīgāki.

Salona līdzekļos svarīgākās mitrinošās un barojošās vielas ir lielākā koncentrācijā, kas nozīmē, ka tām ir izredzes nokļūt mata stiebrā lielākā vairumā un ilgāk saglabāties. Masu produkcijas kondicionieros to parasti ir tik daudz, lai pateiktu, ka tie ir.

Labs piemērs ir kondicionieri, bez kuru lietošanas vairs nav iedomājama matu mazgāšana. Salona līdzekļos svarīgākās mitrinošās un barojošās vielas ir lielākā koncentrācijā, kas nozīmē, ka tām ir izredzes nokļūt mata stiebrā lielākā vairumā un ilgāk saglabāties. Masu produkcijas kondicionieros to parasti ir tik daudz, lai pateiktu, ka tie ir. Bet tas, ka tās tiek uzrādītas sastāvdaļās, nenozīmē, ka to ir pietiekami, lai palīdzētu matiem kļūt veselīgākiem. Tas pats attiecas uz tādiem ekstra ingredientiem kā bišu produkti, alveja vai citas dabīgas augu piedevas, ko var saturēt pat matu putas, želejas un citi veidošanas līdzekļi. Ir jauki, ja tie dod labumu, bet ja tas ir tikai reklāmas pēc?

Šampūna putošana nav galvenais
Un nu par šampūniem - visvairāk lietoto matu kosmētikas līdzekli. Šampūna ziepju veids ir kāda aktīvā virsmu attīrošā viela. Par matiem un galvas ādai pašu saudzējošāko atzīts nātrija lauretsulfīts. Vienīgā bēda – tas nerada tik izteiksmīgu putošanos, kādu esam raduši redzēt šampūnu TV reklāmās, radot mītu: jo labāk šampūns puto, jo labāk tas veic savu funkciju. Patiesībā putām nav sakara ar labāku galvas un matu mazgāšanu.
Masu produkcijas šampūnos kā putotājs visbiežāk tiek izmantots amonija laurilsulfāts vai amonija lauretsulfāts, vai nātrija lauretsulfāts. Kaut arī šīs vielas rada apjomīgas putas, tomēr tās ir daudz kaitīgākas ne vien matiem un galvas ādai, bet arī vispārējai veselībai.

Vienīgi nevajadzētu ticēt tiem līdzekļiem, kas sola izdziedināt bojātus matus, – tie nav vērti nekādu naudu. Bojāts mats ir beigts, un nekas to nesavedīs kārtībā labāk par friziera šķērēm.

Sulfāti stipri sausina ādu un matus un ir nesaudzīgi krāsotiem matiem, nomazgājot krāsu pigmentus vietās, kur tie vājāk pieķērušies. Kvalitatīvo šampūnu ražotāji pārsvarā atsakās no sulfātiem un izmanto maigāko attīrošo vielu, par spīti tās sliktākajām putošanas spējām.
Tomēr nepavisam nevar apgalvot, ka masu produkcijas šampūni un citi matu līdzekļi ir slikti vai nekvalitatīvi. Turklāt augstākās klases masu produkcijai ir tendence tuvoties salonu produktiem kvalitātes un arī cenu ziņā. Savukārt profesionālās kosmētikas strauji augošā popularitāte liek bažīties, vai, palielinoties produkcijas apjomam, netiks zaudētas tās vērtības.
Ja mati ir veselīgi, gludi un plaša patēriņa matu produkcijas lietošana nekaitē to stāvoklim, nav vajadzības lieki tērēt naudu par salona zīmolu līdzekļiem. Toties balinātiem, krāsotiem un citādi ķīmiski apstrādātiem matiem vai sprogainas un pūkainas struktūras matiem varētu izrādīties vērts ziedot lielāku naudu par labāku rezultātu. Vienīgi nevajadzētu ticēt tiem līdzekļiem, kas sola izdziedināt bojātus matus, – tie nav vērti nekādu naudu. Bojāts mats ir beigts, un nekas to nesavedīs kārtībā labāk par friziera šķērēm.
Galu galā nav svarīgi, cik bieži mazgāt matus un ar kādu šampūnu, bet gan – cik veselīgi ir mati. Un lai tie tādi būtu, ir tikai jāatrod savam matu tipam piemērotākais kopšanas līdzeklis.

Kā ietaupīt profesionālo matu kosmētiku
•    Īsiem matiem. Var lietot lētu matu laku, kad nav nepieciešama stingra fiksācija. Īsu matu griezumu bieži atjauno, tāpēc lakai nepietiek laika nostiprināties matā vai to sausināt – atšķirībā no gariem matiem.
•    Putas/želejas. Tās ir ļoti koncentrētas, tāpēc iesaka želeju un arī putas ņemt slapjām rokām, lai tās nedaudz atšķaidītos un nebūtu matiem tik smagas. Un līdzeklis kalpos pat divtik ilgi.
•    Mazāk šampūna. Rokās vai kādā trauciņā var ar ūdeni atšķaidīt šampūnu un kondicionieri, pirms to likt matos. Ieteicamais daudzums vienai reizei ir 10-15 ml līdzekļa. Produkts pietiks 3-4 reizes ilgākam laikam nekā tāda paša tilpuma lētais līdzeklis, kura sastāvā ir krietni vairāk ūdens.
•    Aizvietot. Kādu laiku lietojot vienu produktu, mati to atēdas un vairs nereaģē labvēlīgi. Ieteicams to aizvietot ar citu līdzvērtīgu līdzekli, ko varētu laicīgi lētāk iegādāties, piemēram, kādā akcijā. Optimāli būtu lietot vismaz trīs dažādas matu kosmētikas, ko ik pa laikam mainīt. Ilgākā laikā ietaupījums ir arī no 500 ml un1000 ml iepakojumiem, kas profesionālajai kosmētikai ir parasti.

 

Ieskaties www.e-kosmetika.lv

 

/REKLĀMAS PROJEKTS/

 
12 Pievienot komentāru


Kategorijas