Bērnu mīlestības atziņu konkursa uzvarētāji

 16. februāris 2009 17:00 Konkurss

Noslēgusies mammām.lv/tētiem.lv un radio Skonto kopīgi rīkotā akcija Latviešu bērnu mīlestības atziņas 2009. Ikviena iesūtītā atziņa bija īsta pērle, tāpēc saldas pārsteiguma balvas no Dan Sukker saņems pilnīgi visi atziņu iesūtītāji.


Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Portāla mammām.lv/tētiem.lv īpašās balvas – Kiviprint.lv dāvanu kartes 15 latu vērtībā saņems šādu atziņu autori un viņu vecāki:

Mīlestība ir tad, kad kasās tur, sirsniņā, un to nevar pakasīt!
(Daniela, 2 gadi)

Dēls kādu vakaru, ejot gulēt, stāsta: „Mammīt, es tevi ļoti mīlu — vairāk par šo istabu, vairāk par visām lietām un mantiņām istabā, vairāk par lampu un televizoru! Bet vairāk par māju mīlēt tevi nevaru — esmu pārāk mazs, un māja ir liela!” Nebūtu lieki piebilst, ka mēs dzīvojam piecstāvu mājā...
(Armands, 5 gadi)

Mammīt, es tevi mīlu par visiem vairāk! Pat, ja man dotu $ 100, es labāk izvēlētos tevi!
(Iesūtījusi Ija)

Īpašais radio Skonto favorīts:

Kādu vakaru mēs ar meitiņu (2,5 gadi) palikām mājās vienas pašas. Jau liku meituku čučēt, iedevu buču un teicu, ka ļoti mīlu viņu. Pēc brītiņa mazā izkāpa no gultiņas un atnāca pie manis, turot rociņā savu spēļu sivēntiņu (tā viņai ir mīļākā manta, ko nevienam nav ļauts ņemt) un sacīja: „Mammīte — mīļa. Es atdošu tev ruk-ruk, lai tev nav jāčuč vienai.”
(Iesūtījusi Vita Strode)

Dan Sukker izvēlētās atziņas:

Šodien prasīju savam mazajam brālim, kuram ir tikai astoņi gadi, kas ir mīlestība? Uz manu jautājumu viņš atbildēja, ka mīlestība ir liela laime :) Visādā ziņā piekrītu viņam.

(Iesūtījusi Kristīne Tomase)

Jautājums dēlam: Vai tu zini kas ir mīlestība?
Jā, protams, ka zinu - tas ir , ka tev esmu es un tētis un ka man esi tu un tētis - un vēl, ka mums ir omes un opis un suns. Ja mums nebūtu mīlestība - mēs būtu bēdīgi un pa vienam.... Un kad tu un tētis smejaties - es varu nākt uz jūsu gultu un mēs smejamies visi kopā! (tad man pat negribas končas ) Bet tu man jautāji - jo tu pati aizmirsi kas ir mīlestība, ja?

(Roberts, 5 gadi)

Radio Skonto un Dan Sukker izvēlētie atziņu iesūtītāji saņems saldas balvas no Dan Sukker mīlestības eliksīra pagatavošanai.

Taču tā kā visas iesūtītās atziņas bija apburošas, Dan Sukker nolēma piešķirt saldas veicināšanas balvas pilnīgi visiem atziņu iesūtītājiem. Un portāls mammām.lv/ tētiem.lv izvēlējies vēl 11 atziņu iesūtītājus, kas saņems pārsteiguma veicināšanas balvas. Tie ir:

Vedot savu trīsgadīgo meitiņu Sindiju mašīnā uz bērnudārzu, „joka pēc” pajautāju: „ Meitiņ, vai tu zini, kas ir mīlestība?” Viņa neizpratnē, iepletusi savas apaļās ačteles vēl lielākas, uzlūkoja mani ar skatienu — apmēram tā: mammu, tu ko, vai nezini? Un tad sekoja atbilde: „ES TAČU ESMU MĪLESTĪBA!!!” Tik neviltoti... un vienkārši... Tik tiešām, mammas, jūs ko — nezināt?!
(Sindija Zaula, 3,2 gadi)

— Kas ir mīlestība?
— Kad nav vienalga!!!

(Karīna Ārija Kaminska, 6 gadi)

Mana 11 gadu vecā meita uz jautājumu, kas ir mīlestība, atbildēja tā: mīlestība esot tad, kad mamma ar tēti vakaros gultā priecājas!!! Jauki, vai ne?

(Una Loreta, 11 gadu)

Vakarā pirms gulētiešanas komplektā ar vakara buču saņēmu šādu tekstu: „Mammīt, es tevi mīlu ar visu dupsi!!!”

(Frančesko, 3 gadi)

Kādu vakaru, esot ģimenes lokā, māsīcas dēliņš pieskrēja pie savas mammas un teica: „Mammīt, es tevi tik ļoti mīlu kā no šejienes līdz mēnesim un atpakaļ.”

(Iesūtījusi Laila Logina)

Silvestriņš: „Mammu, kā rodas bērniņi?” Mamma: „Tētis ar mammu viens otru ļoti mīl, un tētis mammiņai iedeva sēkliņu, un tad tu izaugi manā puncīti kā puķīte, un tad tu piedzimi.” Silvestriņš: „Kad es izaugšu liels, es tev arī iedošu savu sēkliņu.” Mamma: „Nē, Silvestriņ, tu nevari man dot savu sēkliņu, jo es esmu tava mamma, tev būs sieva, un tad tu viņu mīlēsi un savu sēkliņu dosi viņai.” Silvestriņš: „Es brāli Robi mīlu un savu sēkliņu došu viņam!!!”
(Silvestrs, 4 gadi)

 — Vecmāmiņ, vecmāmiņ! Es tevi tā mīlu, tā mīlu, ka es varētu tevi trenkāt kā suni!
— Vecmāmiņ, kad man būs naudiņa, es tev atdošu visu savu pensiju!
— Ēd, ēd, vecmāmiņ! Tad izaugsi brangulīga. Vēl brangulīgāka par tēti!
— Pie tevis, vecmammīt, ir mīļāka gulēšana.
— Vai šitos banānus tu pirki? To jau pēc garšas var saprast. Tev, vecmamīt, gan ir garšīga izdoma!

(Iesūtījusi Leontīne Dreika)

Tētis jautā savam 5 gadus vecajam dēļukam. Dēliņ, kas ir mīlestība?? Pēc nelielas pauzes grozot galvu atbild- neteikšu. Tētis smaidot sagaida turpinājumu - pats uzzini....

(Emīls Ralfs, 5 gadi)

Mīlestība ir tad, kad mīl mammu, tēti, māsu, suni, kaķi, pats sevi, savus draugus. Es mīlu Oskaru, tāpēc ka es viņu precēšu. Mīlestību varētu salīdzināt ar sauli, ar mani, ar lellēm.

(Amanda Eimane, 6 gadi)

Kad man bija pieci gadiņi, es jautāju māmiņai: „Vai tu mani mīli?” Māmiņa atbildēja: „Ļoti, ļoti.” Tad es jautāju: „Bet manas rociņas tu mīli?” — „Arī mīlu!” — „Bet manas kājiņas?” — „Nu, bet protams!” — „Matiņus?” — „ Mīlu!”  — „Bet, mammīt, manus kauliņus tu arī mīli?:)” — „Mīlu arī tavus kauliņus!”
Lūk, tā ir mīlestība. 

(Agate Zobiņa, 11 gadu)

Mīļums ir tad, kad viens jau guļ gultā un otrs var tā ātri pielīst klāt zem sedziņas un pagulēt, pasildīties!

Un īpašu specbalvu pelnījusi arī Gaujienas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes Taurenītis, sešgadīgās grupas audzinātāja Māra Lazdiņa, kas iesūtīja savu audzēkņu atziņas!

Ar visiem atziņu iesūtītājiem sazināsimies personīgi! Taču neskaidrību gadījumā var rakstīt un zvanīt Sindijai Meluškānei: sindija@mammam.lv, 29173748.

Visas bērnu mīlestības atziņas vari lasīt šeit.