Vecāki pieprasa jauniešiem skolā mācīt seksuālo atturību

 25. oktobris 2009 10:00 Ziņa

Valsts prezidenta kancelejā, Saeimā, Izglītības un zinātnes ministrijā ir iesniegta 400 vecāku parakstīta vēstule, kurā pieprasīts vērst uzmanību uz morālo stāvokli skolās, informē www.kasjauns.lv.


Foto: mammamuntetiem.lv

Foto: Jogita Erta, mammam.lv reģistrētā mamma


"Ar šo mēs gribam vērst valsts vadītāju uzmanību uz morālo stāvokli skolās. Jaunieši tur vairs nerunā par seksuālo atturību, toties diskutē par kontraceptīvajiem līdzekļiem un drošu seksu. Bet rezultātā 100 abortu gadā skolniecēm," par vēstules saturu pavēstīja Romas Katoļu baznīcas Latvijā Informācijas centrā.

Vecāki pieprasa organizēt skolās lekcijas, filmas un citus pasākumus, kas veicina ģimenes vērtību apzināšanos, mācīt skolu jaunatnei, ka seksuālā atturība jāsaglabā līdz pat laulībai, publiski nosodīt seksuālos sakarus starp skolēniem kā bīstamu netikumu.


Vēstule nosūtīta gan prezidentam Valdim Zatleram, gan Saeimai, gan arī Izglītības un zinātnes ministrijai un Rīgas domei.
Vecāki norāda uz Satversmes pantiem, kas runā par tikumību un atbalsta laulību kā savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērnu tiesības.

Tāpēc bērnu vecāki pieprasa organizēt skolās lekcijas, filmas un citus pasākumus, kas veicina ģimenes vērtību apzināšanos, mācīt skolu jaunatnei, ka seksuālā atturība jāsaglabā līdz pat laulībai, publiski nosodīt seksuālos sakarus starp skolēniem kā bīstamu netikumu, nepieļaut skolās demonstrēt filmas vai piedāvāt materiālus, kas provocē skolēnus priekšlaicīgi sākt seksuālo kopdzīvi.

Vecāki arī kategoriski noraida Papardes zieda plānu Latvijas skolām dāvināt 1000 filmu komplektus un citus materiālus, kas skolēnos veicina seksuālo izlaidību.

 

Vairāk lasi www.kasjauns.lv