„Šūpulīša” jaunā numura aktualitātes

 20. oktobris 2009 7:00 Ziņa

Jaunākā Šūpulīša numura aktuālā tēma ir dzemdības un viss, kas saistīts ar šo Lielo Notikumu.•    Uzzināsi, kāpēc dzemdībās piedalās neonatalogs un kas ir Apgares skala.
•    Rīgas dzemdību nama ginekoloģe Dace Rezeberga stāsta, kā mazināt dzemdību sāpes… ar smieklu gāzi. Izrādās, ka tā ir gluži nekaitīga un atsāpinošais efekts parādās jau pēc 30–50 sekundēm.
•    Kā labot nepareizus refleksus un stimulēt aktīvas mazuļu kustības ar Bobota vingrošanas palīdzību. Konsultē fizioterapeite Ilze Bergholde.
•    Vai zināji, ka krūts barošana labvēlīgi ietekmē ne vien mazuļa, bet arī māmiņas veselību? Piena producēšana ir aktīvs vielmaiņas process, kas caurmērā prasa 200–500 kilokaloriju dienā. Svars, kas pieaudzis grūtniecības laikā, zīdītājām samazinās efektīvāk un ilgāk noturas normas robežās. Barošana ar krūti mazina risku iegūt trīs nopietnas slimības: sievietēm raksturīgas lokalizācijas vēzi, sirds slimības un osteoporozi.
•    Katram bērnam ir savs iedzimtais temperaments, ko nosaka jutības slieksnis. Tie vecāki, kuriem bērni jau ir, zina, ka mazuļi pēc rakstura mēdz būt gan ērti, gan neērti, gan arī izteikti apātiski. Kā noteikt mazuļa temperamentu un kā šī informācija palīdz mums izprast un pareizi audzināt bērniņu? To uzzināsit, izlasot psihoterapeites Anitas Plūmes rakstu Mazs, bet jau ar raksturu.
•    Numura vāka modele Svetlana Prudņikova, starptautiskas klases TOPmodele, pēc septiņiem Japānā nostrādātiem gadiem nesen Latvijā sagaidīja savas dzīves lielāko brīnumu — meitiņu Arlīnu Aniko. Dalīsimies ar viņu priekā!
•    Pabalstu rokasgrāmata ģimenei. Detalizēti speciālistu padomi par vecāku pabalstu saņemšanas iespējām dažādās neskaidrās un mazāk skaidrotās situācijās.  

Mazuļa pirmie sasniegumi otrajā mēnesī

Turpinām iepriekšējos žurnāla numuros aizsākto tēmu par mazuļa attīstību pirmajā gadā. Šoreiz par to, kā saprast un veicināt mazuļa attīstību otrajā mēnesī, stāsta psihoterapeite Anita Plūme.
Šai periodā mazulis ļoti intensīvi mēģinās kustināt rociņas un kājiņas, tādēļ viss, kas to veicina, ir apsveicams un nepieciešams.
Joprojām jāvēro mazuļa reakcijas, jo prieks šai vecumā ir tikpat nogurdinošs kā ciešanas. Ja zīdainis griež prom galvu vai skatienu, ver ciet acis, tas ir signāls, ka viņš ir noguris. Spēle jābeidz pat tad, ja mums pašiem tā ļoti patīk. Vidējais rotaļu ilgums ir 5–15 minūtes.
Noguldi mazuli uz vēdera un nogulies tādā pašā pozā viņam pretī, 50–60 cm attālumā. Uzrunā mazuli un kustini mantiņu viņa sejiņai tuvu priekšā. Mazais mēģinās celt galvu, saredzēt jūs un rotaļlietu. Iespējams, viņš mēģinās to satvert. Šī spēle veicina kakla muskuļu attīstību, redzes asumu, kustību koordināciju un orientāciju pēc dzirdes.
Tumsā paņem mazu lukturīti un lēnām kustini gaismas staru pa sienu mazuļa skatiena attālumā. Raugi, vai viņš seko tam ar acīm. Mazuļiem ļoti patīk kontrastainas ainas, tādēļ šī spēle veicina redzes attīstību un arī acu kustību koordināciju.


Vairāk lasi žurnāla Šūpulītis jaunākajā numurā!
 
0 Pievienot komentāru


Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas