Grīnhofu laimīgās ģimenes formula 8

 09. oktobris 2009 20:00 Raksts

Grīnhofu ģimenes bērni LNT dziedošo ģimeņu šovā ir visjaunākie, tāpēc par adrenalīna trūkumu šova laikā un tā aizkulisēs vecākiem nav jāsūdzas. Šīs nedēļas šovs Grīnhofiem būs īpašs, jo vecākajam dēlam Dāvim tieši svētdien tiks svinēta desmit gadu jubileja un vēl ģimene sola, ka šonedēļ Bērnu dziesmu koncertā dziedās arī jaunākais ģimenes loceklis – divgadīgais Valters.Foto: Māra Ančupāne, mammām.lv/tētiem.lv


Tas, ko skatītāji redz savos ekrānos svētdienu vakaros – smuki sapucētas un skanīgi dziedošas ģimenes ir šova redzamā un spožā puse, taču līdz prožektoru apmirdzētajam uznācienam ģimenes iegulda ļoti daudz smaga darba. Svētdienās mēģinājumi Sapņu fabrikā nereti sākas jau 10 no rīta. Visa garā diena aizkulisēs tiek pavadīta iemēģinot savu priekšnesumu kopā ar šova mūziķiem un LNT radošo brigādi, grimējoties, frizējoties un gatavojoties vakara iznācienam. Kā šo slodzi iztur Grīnhofi? Ģimene, kuras jaunākajam skatuves māksliniekam Valteram ir tikai divi gadi un trīs mēneši, Agate ir bērndārzniece, bet vecākajam dēlam Dāvim tieši šosvētdien paliks 10 gadi. Jau pirms mēneša vaicāts par dzimšanas dienas dāvanu, Dāvis teicis, ka viņam vislielākā balva būs iespēja piedalīties Ģimeņu dziedāšanas svētkos. Tāda iespēja viņam būs, jo pagājušajā svētdienā žūrija un skatītāji ļoti augstu novērtēja Grīnhofu ģimenes dziedāto Tears in heaven.

Reizēm tikai svētdienas rītā atklājas, ka vairs nav divu vienādu zeķu, vai pazudis, kas līdzi ņemams – kā jau ģimenē ar trīs maziem bērniemSvētdiena – ģimenes diena

„Svētdiena mums arī pirms šova vienmēr bijusi ģimenes diena, kad visi esam kopā. Muzicējam, ejam sēņot, satiekamies ar draugiem vai darām ko citu, bet visi kopā. Tiesa, šobrīd šova dēļ citas aktivitātes tiek atliktas,” stāsta Grīnhofi. Tā kā darba dienas vecākie bērni – Dāvis un Agate vada Rīgā, pirmais mēģinājums dziedošajai Grīnhofu ģimenei ir piektdienas vakarā, kad mašīnā, ceļa posmā Rīga – Ogre, visi skaļi dziedot apgūst jaunās dziesmas vārdus. Dāvis parasti nedroši pavaicājot, vai daudz būs jākustas, jo viņam nepatīk dejot. Sestdien mēģinājumi notiek līdz vēlai nakts stundai un pēdējais mēģinājums ir vēl svētdienas rītā. „Tai pat laikā redzu, cik ļoti tas mūs spējis mobilizēt kā čaklas bitītes,” saka Liene. „Skatos un brīnos, kā  svētdienas rītā pirms traukšanās uz Rīgu, tētis un Agate nomazgā traukus, pat bez vaicāšanas. Visi bērni cenšas palīdzēt kā vien var, lai gan iet jau mums visādi. Reizēm tikai svētdienas rītā atklājas, ka vairs nav divu vienādu zeķu, vai pazudis, kas līdzi ņemams – kā jau ģimenē ar trīs maziem bērniem," nosmej Grīnhofi. "Bet Dziedošās ģimenes Dāvim un Agatei ir ļoti spēcīga motivācija, izdarīt kaut ko labāk. Mums tikai jāpasaka: „Tev tas labi jāizdara, lai varētu braukt uz Dziedošajām ģimenēm”, un viņi skrien un dara," stāsta Liene. "Agate pēc katra koncerta saka – cik forši, ka palikām, bet, kad iedomājos, cik grūti, nemaz vairs negribas”"", taču nākamajā  piektdienas vakarā šādu domu vairs nav.

Draugi pat vaicājuši, cik Grīnhofiem jāmaksā LNT par skādi, ko nodara Valters?

 

Divgadīgā Valtera nedarbi Sapņu fabrikā
Protams, ka pavadīt visu garu dienu Sapņu fabrikā bērniem ir grūti, it īpaši mazajam Valteram. Draugi pat vaicājuši, cik Grīnhofiem jāmaksā LNT par skādi, ko nodara Valters? Apdraudētas tiek gan dekorācijas, gan citi aksesuāri. Valtera mīļākā nodarbe ir dzeramā ūdens ieliešana un izliešana pusceļā. Vienu reizi Dāvis tiešraides laikā gandrīz izgājis dziedāt pie citas ģimenes. Citu reizi Valters izdalījis citu ģimeņu dalībniekiem kotletītes, ko Liene paņēmusi pusdienām. „Sākumā nesapratu, kāpēc visi man saka paldies? Pēc tam izrādījās, ka Valters mūsu pusdienas izdalījis citiem,” ar smaidu atceras Liene. Uz maiņām Valteru pieskata gan vecākais brālis un māsa, gan Liene, Reinis un citi šova dalībnieki, taču, ja kādā brīdī dēls ir pazudis, viņš jāmeklē grimētavā pie mincīšiem – tā puisēns iesaucis grimētāju mīkstās otiņas, ar kurām var pakutināt vaigus.

 

Sākumā nesapratu, kāpēc visi man saka paldies? Pēc tam izrādījās, ka Valters mūsu pusdienas izdalījis citiem...

Gandarījums pēc šova
Lielie bērni jau patstāvīgāki un atbildīgāki, taču arī viņiem svētdienas ir ļoti nogurdinošas, tāpēc nereti turpat uz krēsliem diendusu paguļ visi trīs Grīnhofu bērni. Frizētavā Dāvim saka, lai nāk pēdējais, jo vienreiz viņš bija jāfrizē četras reizes un divreiz jāgrimē. Bērns paguļ, paēd, un abi vaigi atkal sarkani, mati izspūruši. Pēc iespaidiem bagātās dienas, lūziens nereti uznāk tieši pirms paša koncerta. „Ir pat bijis tā, ka pirms priekšnesuma Dāvis saka: „Lai manā vietā dzied kāds cits”, vai citu reizi iemiga pirms gala uznāciena, tad nācās viņu modināt, liekot izpildīt 20 pietupienus un piecreiz apkārt griezties!”, atcerasLiene un Reinis, piebilstot, ka dēlam par uzmundrinājumu noder vārdi: „Dāvi, visa Latvija uz tevi skatās!”
„Ir grūti, bet mums visiem ir milzu gandarījums pēc katra koncerta un sajūtas tik piesātinātas, ka birst asaras. It īpaši, ja Valters iztur un izdara to darbiņu, kas viņam uzticēts, paliek silti,” saka Liene. Grīnhofi iecerējuši, ka šonedēļ koncertā dziedās arī Valters, kas pēc dabas ir ļoti muzikāls un kā saka mamma – dzimis uz skatuves. Šonedēļ Grīnhofu izvēlētā dziesma būs Esmu mazais cālis, čau!


Dāvis aizmidzis Sapņu fabrikā uz krēsliem.

Grīnhofu ģimenes modelis
No malas skatoties uz Grīnhofu ģimeni, diez vai kādam iešausies prātā, ka Dāvis un Agate Valteram ir pusmāsa un pusbrālis. Arī mūsu sarunas laikā Agate un Dāvis gandrīz visu laiku mīļi pieglaudušies Lienei vai sēž viņai klēpī kā aplieicnājusm Lienes vārdiem: „Es bērnus nešķiroju!”
Liene un Reinis ir kopā jau piecus gadus, bet Dāvis un Agate nāk no Reiņa pirmās ģimenes. Grīnhofus var celt kā paraugu, kā mācēt sakārtot dzīvi tā, lai bērni neciestu arī tad, ja vecāki šķiras un abiem veidojas jaunas ģimenes.
No pirmdienas līdz piektdienai Dāvis un Agate dzīvo Rīgā pie mammas, bet piektdienu vakaros dodas pie tēta, Lienes un Valtera uz Ogri. „Tā tas bijis jau no pirmās dienas, kopš mēs ar Reini dzīvojam kopā un jau no paša sākuma esam atklāti ar bērniem runājuši par visām šīm lietām,” stāsta Liene.
Kad sācies šovs, Rīgā dzīvojošajai Agates un Dāvja mammai kolēģi sašutuši jautājuši: „Kā tu viņiem atļauj uzstāties ar taviem bērniem?” Bet Reiņa pirmā sieva atteikusi: „ Tie nav mani, bet mūsu bērni!”

Bērniem abi vecāki ir vienlīdz svarīgi

Tāds ir Grīnhofu ģimenes uzskats, ka abi vecāki bērniem ir vienlīdz svarīgi un vajadzīgi! „Esam sapratuši, ka vislabākais modelis šķirtai ģimenei ir tāds, ja vienu nedēļu bērni dzīvo pie tēta un otru pie mammas,” atklāj Grīnhofi. „Tā kā Reinis ir mūziķis, viņam reizēm nākas strādāt arī piektdienu un sestdienu vakaros. Ja tā iekrīt vairākkārt, vienmēr saku vīram: tev kaut kas jāmaina, jo bērniem tevi vajag! Viņi taču tevi satiek tikai nedēļas nogalēs!”
Jau no paša sākuma iegājies, ka Dāvis un Agate Lieni sauc par Začuku mammīti. Tas tāpēc, ka viņa pati bērnus bieži sauc par začukiem.
Par bērnu savstarpējām attiecībām Liene teic, ka  nekad vēl nav redzējusi, ka kāds brālis vai māsa tik ļoti mīlētu savu jaunāko brāli kā Agate un Dāvis mīl Valteru. „Valters visus dancina pēc savas stabules. Tā tas ir jau no pirmās Valtera dzimšanas dienas. Viņš piedzima vēlu vakarā un nākamajā rītā bērni nāca viņu apraudzīt, Dāvis toreiz viņam nodziedāja dziesmiņu: „Čuči, guli, mazo Valcīt, sava brāļa rociņās. Dāvis saprot, ka viņam jārāda priekšzīme jaunākajam brālim, viņam patīk, ka viņš ir vecākais brālis,” ar lepnumu saka Liene.

Grīnhofiem ir noruna, ka pēc šova būs viena diena, kad pieaugušajiem būs jāklausa bērni. Agate mums klusi pačukst: „Mēs jau ar Dāvi izdomājām, ka neliksim vecākiem ļoti daudz ko darīt! Un naudiņu arī neliksim daudz tērēt! Vienkārši būsim visi kopā! :-)”
 
8 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas


Notice: Undefined index: in /data/web/root/lib/art.php on line 1141