Baletdejotāja Ilze Liepa 45 gadu vecumā gaida pirmdzimto 4

 09. oktobris 2009 10:00 Ziņa

Pasaulslavenā latviešu izcelsmes balerīna Ilze Liepa un viņas vīrs uzņēmējs Vladislavs Pauļuss gatavojas kļūt par vecākiem pirmajai atvasītei.Foto: no izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva. Tieši pirms gada, gluži kā gatavodamās kādam īpaši nozīmīgam brīdim savā dzīvē, Ilze Liepa rezervēja 12 pudeles ekskluzīvā "Vintage" šampanieša, kas kopumā izmaksājis 50 tūkstošus eiro.


Ar gaidāmā bērniņa tēvu, Krievijas uzņēmēju Vladislavu Pauļusu, latviešu baleta leģendas Māra Liepas meita Ilze Liepa apprecējās pirms 11 gadiem.
Gatavojoties māmiņas pienākumiem, Ilze Liepa pārtraukusi piedalīties baleta izrādēs un sākusi apmeklēt fizisko nodarbību kompleksu grūtniecēm, ziņo Krievijas mediji. Maskavā dzimusī baletdejotāja pēc mēneša svinēs 46. dzimšanas dienu.

Atgādinām, ka Ilzes Liepas tēvs ir latviešu baleta leģenda Māris Liepa (1936-1989). Jau 20 gadu vecumā talantīgais dejotājs aizbrauca no dzimtenes, lai savu profesionālo karjeru veidotu Krievijā. Par baletdejotājiem kļuvuši arī viņa bērni Ilze un Andris Liepas, savu talantu joprojām apliecinot visā plašajā pasaulē. Jaunākā meita Marija savu dzīvi izvēlējusies saistīt ar operdziedāšanu. Starp citu, arī Andra Liepas 11 gadu vecā meita Ksenija nodarbojas ar baletu, un kas zina – varbūt arī Ilzes Liepas gaidāmais mazulis dienās kļūs par leģendārās baleta dinastijas turpinātāju.

Māra Liepas talantīgie bērni, lai arī par savām mājām sauc Krieviju, aizvien turpina uzturēt saikni ar Latviju un lieliski prot latviešu valodu. 1999. gada jūnijā Andris Liepa kļuva par Latvijas pilsoni — šo iespēju viņam kā etniskajam latvietim valsts piešķīra par izciliem panākumiem baleta mākslā. Un, tā kā Latvijas likumdošana neparedz dubultpilsonību, no Krievijas pavalstniecības Liepa nolēma atteikties. Savukārt viņa sievai baletdejotājai Jekaterinai Liepai un meitai Ksenijai ir uzturēšanās atļauja Latvijā. „Ar Rīgu personīgās attiecības nekad neesmu pārtraucis,” intervijās bieži uzsver Andris Liepa.

Autore: Inta Mengiša, www.kasjauns.lv
 
4 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas