Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Latviešu slavenības atklāti par mīlestību

 13. februāris 2009 12:00 Pieredze

Valentīndienas noskaņās esam apkopojuši vairāku Latvijā zināmu cilvēku atziņas par mīlestību, ko viņi izteikuši intervijās dažādiem žurnāliem.Māris Gailis: mīlestība ir noteikts lielums

.. Visdrīzāk pastāv kaut kāds viens noteikts mīlestības lielums. Ja tas mīlestības kauss ir pilns, tu nemaz nevari iemīlēties citā. Tikai tad, kad mīlestības kauss iztukšojies, ja paveicas, tu iemīlies atkal. Man ir patikušas visādas jaukas sievietes, bet nu jau desmitiem gadu nevienā citā, izņemot savu sievu, neesmu iemīlējies. Vienkārši mana mīlestības kapacitāte ir pilna.”
Māris Gailis, intervijā žurnālam Ieva, 20.02.2008.

Natālija Jansone: otrs cilvēks nav tavs spieķis

Jo vairāk ir, jo vairāk bail pazaudēt. Bet, ja reiz baidos, pa īstam neticu Viņam, kas augšā. Bet cenšos.
Kad sapratu, cik man brīnišķīgas attiecības, bija bail pazaudēt arī tās. Sapratu, ka tā nedrīkst. No kā baidies, tas arī skrien pakaļ. Ja šķiet — man atņems un es emocionāli nomiršu, var arī atņemt — lai parādītu, ka lieliski iztiec arī bez tā. „Vai tad nomiri?” prasīs no augšas.
Ilgi centos mainīt domāšanas veidu. Mācījos būt gatava uz visu. Otrs cilvēks nav tavs spieķis. Tas nav godīgi pret viņu. Nē, abiem jāiet blakus. Kad to aptvēru, mīlestība kļuva citāda. Mīlu ar visu sirdi, tomēr spēju bez otra iztikt, — un, ja tā, tad arī pretenziju pret otru nav.
Natālija Jansone, intervijā žurnālam Shape, 07.2006.

Leonarda Ķestere: ja mīli kādu, atklāj viņā to labāko

Man liekas, mūsu vislielākā kļūda un grēks slēpjas tajā, ka mēs mīlam otru cilvēku pa tiešo, bet mums viņš jāmīl caur Dievu. Mēs mīlam Dievu, mēs viņam uzticamies un caur to visu mīlam šo cilvēku. Tas pasargā mūs pašus un dara noturīgāku mīlestību. Ja mēs ejam pa taisno, noņemam mīlestībai visu jēgu, un galu galā sanāk privātīpašnieciskums.

Ja mīli kādu, atklāj viņā to labāko — un mīli! Kāpēc tev vajag zem mikroskopa apskatīt katru mazāko plaisiņu? Palīdzot viņam augt, līdzi audz arī tu! Nav tāda cilvēka, kam iepretim kādai pozitīvai īpašībai neatrastos arī kāds trūkums. Vienkārši meklē to pozitīvo, bet cits — negatīvo.
Leonarda Ķestere, intervijā žurnālam Lilit, 2005.

Valts Kleins: mīloši cilvēki neskatās viens uz otru, bet vienā virzienā
.. Vienīgais, ko esmu lasījis un kas man ir licis aizdomāties, — divi patiesi mīloši cilvēki neskatās viens uz otru, viņi skatās vienā virzienā. Jo skatīšanās vienam uz otru nozīmē kaut ko vēlēties no otra, iegūt atzinību.
Valts Kleins, intervijā žurnālam Santa, 01.2009.
0 Pievienot komentāru


Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas