Publicitātes foto.


Vai tu zini, kas ir mezoterapija? 1

 07. oktobris 2009 13:00 Reklāmas projekts

Cilvēki vienmēr ir ticējuši, ka ir iespējams pagatavot mūžīgās jaunības eleksīru. Mūsdienu zinātne ir gājusi tālu šajā virzienā un ir radījusi jaunu paņēmienu – mezoterapiju, kas ieņem īpašu vietu estētiskajā medicīnā un tiek uzskatīta par visiedarbīgāko no visiem neķirurģiskajiem sejas ādas atjaunošanas un kopšanas līdzekļiem.Kas ir mezoterapija?
Mezoterapija ir injekciju metode, kuras galvenais uzdevums ir piesātināt ādu ar dažādiem bioloģiski aktīviem ārstnieciskiem kokteiļiem. Mezoterapija ir novecošanās procesa profilakse, kas jūtami samazina ādas grumbas, palīdz tai aktīvi cīnīties ar brīvajiem radikāļiem, nodrošina dabīgu mitrināšanu, būtiski uzlabo ādas elasticitāti un tonusu. Izmantojot mezoterapiju, var palielināt procesus ādā, aktivizēt ādas atjaunošanos, normalizēt saistaudu struktūru, kā arī stimulēt šūnas, liekot tām ražot to, ko mēs patērējam dzīves laikā – kolagēnu un elastīnu. Mezoterapija sevī ietver bioloģiski aktīvu vielu ievadīšanu ādas virsējā un vidējā slānī ar mikroinjekciju palīdzību, kuras galvenais uzdevums ir ādas virsējo slāņu bagātināšana ar hialuronskābi, kas ir identiska mūsu organismā esošajai hialuronskābei. Ar šīs terapijas palīdzību var atrisināt daudzas problēmas: samazināt novītušas, sausas, pelēkas un nogurušas ādas ar pazeminātu tonusu efektu, samazināt grumbas, maisiņus zem acīm, ārstēt ādu ar pinnēm, ādu ar paplašinātiem kapilāriem, kapilāru zvaigznītēm. Mezoterapija palīdz samazināt celulītu, tūskas, lieko tauku nogulsnējumus, pigmenta plankumus, strijas, rētas, novērš matu izkrišanu, ir labs līdzeklis reabilitācijai pēc plastiskajām operācijām, dubultzoda likvidēšanai.

Kas ir hialuronskābe?
Hialuronskābe ir viela, kas ir dabiska ādas sastāvdaļa un kalpo, lai uzturētu audos mitrumu, pamazām laika gaitā lēnām uzsūcoties. Šie preparāti jūtami likvidēs mazas nepilnības un novecošanās pazīmes, bet āda kļūs neticami līdzena un gluda. Hialuronskābe ir kā gēlveida viela ar caurspīdīgām, viendabīgām, viskozi elastīgām īpašībām. Hialuronskābi kā grumbu aizpildīšanas līdzekli var izmantot, ja nepieciešams tūlītējs perfekts izskats, bet tajā pašā laikā masāžas vairs nepalīdz, jo gadiem ejot, audi atslābuši, lūpu kaktiņi noslīdējuši, sejai piešķirot skumju izteiksmi.

Ar šīs terapijas palīdzību var atrisināt daudzas problēmas: samazināt novītušas, sausas, pelēkas un nogurušas ādas ar pazeminātu tonusu efektu, samazināt grumbas, maisiņus zem acīm, ārstēt ādu ar pinnēm, ādu ar paplašinātiem kapilāriem, kapilāru zvaigznītēm.

Kā notiek mezoterapija?
Ādai nepieciešamo vielu piegāde problēmatiskajās zonās ar mezoterapijas palīdzību tiek veikta ar ļoti tievām adatām 0,5 - 6mm dziļumā. Procedūras laikā preparāts tiek ievadīts minimālajā daudzumā tieši ādā, un zāles nonāk tieši tur, kur tās ir vajadzīgas, pēc iespējas tuvāk sāpju zonai. Injekcijas dziļums ir atkarīgs no procedūras mērķa. Piemēram, allopēcijas (plikgalvības) gadījumā izmanto virspusējo preparāta ievadīšanas tehniku. Ādas novecošanas pazīmju likvidācijai un mezoliftingam jeb ādas elastības uzlabošanai un nostiprināšanai produktu ievada ādā 0,1-0,4 cm dziļumā, lokālas aptaukošanas problēmu risināšanai – 1 -1,2 cm. Derma, kura izpilda vielas rezerves funkciju, ļauj preparātam absorbēties ļoti mazā daudzumā ilgā laika periodā. Pateicoties savai radniecībai ar noteiktām ādas struktūrām, viela paliek ievadīšanas vietā tik ilgi, kamēr to neiztērēs organisma šūnas. Tas padara procedūru īpaši efektīvu. Mezoterapijas kurss sastāv vidēji no 4-8 procedūrām ar intervālu 7-10 dienas. Savukārt uzturošās procedūras rekomendē veikt 1 reizi 1-3 mēnešos.

Mezoterapija palīdz samazināt celulītu, tūskas, lieko tauku nogulsnējumus, pigmenta plankumus, strijas, rētas, novērš matu izkrišanu.

Vai tas ir dārgi?
Dažādu procedūru cena ir vidēji no 35 līdz 60 latiem. Tomēr procedūras gala cena ir atkarīga no apstrādājamās virsmas laukuma un ievadāmajiem kokteiļiem. Parasti konsultācija par mezoterapijas individuālu pielietojumu, anamnēzes jeb problēmas attīstības vēstures ievākšana, apstrādājamās zonas apjoma un aktīvo vielu sastāva precizēšana tiek iekļauta procedūras cenā.

 

 Mazliet no vēstures
1958. gadā franču ārsts Mišels Pistors piedāvāja ārstēt ne tikai sāpes, bet arī citas slimības. Balstoties uz Leriša darbiem un iegūtajiem rezultātiem, viņš piedāvāja veikt preparāta injekciju pēc iespējas tuvāk bojātajai zonai. Tajā pašā gadā tika piedāvāts termins „mezoterapija” un publicēts pirmais medicīniskais raksts ar metodes aprakstu. 1963. gadā tika dibināta Franču Mezoterapeitu biedrība. 1987. gadā Francijas Medicīnas Akadēmija atzina mezoterapiju par vienu no medicīnas sfērām. Šobrīd Bordo Universitāte (Bordeux 2 Victor Segalen) Francijā ir vienīgā mācību iestāde, kur var saņemt akadēmisko ārsta-mezoterapeita diplomu un kur tiek apmācīti speciālisti no visas pasaules.

 

 

/REKLĀMAS PROJEKTS/
 
1 Pievienot komentāru


Kategorijas