Mūsdienu bērni dzīvos vairāk kā 100 gadus 16

 06. oktobris 2009 14:50 Ziņa

Dāņu zinātnieki ir atklājuši, ka vairāk kā 50% šī brīža zīdaiņu, kuri dzimst attīstītās valstīs, būs ilgdzīvotāji, kas nozīme – viņi dzīvos vairāk kā 100 gadus.Foto iesūtījusi Sanita Zute, mammam.lv reģistrētā mamma


Kā novērojuši ārsti epidemiologi, kuri izanalizējuši medicīnas statistiku vairāk kā 30 valstīm, būtiski palielinājušies tie cilvēki, kas sasnieguši 80 gadu vecumu. Pēdējo 60 gadu laikā iespējas nodzīvot līdz 90 gadiem ir palielinājušas no 15-16% sievietēm līdz 37% un no 12 % vīriešiem līdz 25%.

Zinātnieki pievērš uzmanību faktam, ka dzīves ilguma palielināšanās nav apstājusies. Turklāt šādi fakti ir nevis tāpēc, ka samazinājies bērnu nāves skaits, bet tieši tāpēc, ka ir pagarinājies laiks, kuru cilvēki dzīvo. Svarīgi, ka nāve ne tikai atkāpjas, bet arī strauji bremzējas smagu saslimšanu gadījumi, kas bieži vien iepriekš noveduši pie letāla iznākuma. Tas nozīmē, ka cilvēki slimo daudz mazāk un spēj baudīt pilnvērtīgu dzīvi pat vecumdienās.

Šobrīd 40% amerikāņu, kuri ir sasnieguši 100 un vairāk gadus, veiksmīgi iztiek arī bez citu cilvēku palīdzības. Zinātnieki arī secinājuši, ka dzīves ilgums vēl pieaugs.

Avots: www.pozitivaszinas.lv
16 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas