Jauna uzlīme Latvijas ražotāju precēm 2

 06. oktobris 2009 10:00 Ziņa

Lai veicinātu vietējo produktu noietu un atbalstītu Latvijas ražotājus, Rimi pašmāju ražotos produktus turpmāk izcels ar īpašu tirdzniecības zīmi Ražots Latvijā ar lepnumu.Publicitātes foto


Šāda tirdzniecības zīme ir Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) iniciatīva. Tiesa gan, šī tirdzniecības zīme negarantē, ka konkrētais produkts ir gan audzis, gan fasēts Latvijā, to piešķir vietējiem ražotājiem arī tad, ja izejvielas importētas no kādas citas valsts vai arī produktu sagatavošana veikta, piemēram, Ķīnā vai Polijā.

„Tā kā audzējam daudz un dažādus dārzeņus, arī tādus, kas ne vienmēr tiek uzskatīti par Latvijas ražojumiem, mums ir ļoti svarīgi, lai pircēji zinātu to izcelsmi. Piemēram, mūsu audzētajiem Savojas un Ķīnas kāpostiem, kurus pircēji neidentificē kā Latvijā izaudzētus, tagad tiks pievienota jaunā tirdzniecības zīme, kas varētu piesaistīt arvien vairāk pircēju uzmanību. Esam priecīgi un lepni, ka Rimi iniciatīva un jaunā tirdzniecības zīmju sistēma pircējiem uzskatāmā veidā palīdzēs orientēties dažādo produktu klāstā, vienlaikus aicinot izvēlēties vietējos ražojumus,“ stāsta Edīte Strazdiņa, SIA Mūsmāju dārzeņi valdes priekšsēdētāja.

18. septembrī, īpašā Izgaršo Latviju pasākumā, kā pirmie savus ražotos produktus marķēja 25 Latvijas uzņēmumu vadītāji, pašrocīgi izceļot tos ar Ražots Latvijā ar lepnumu tirdzniecības zīmēm. Viņu vidū  bija Fazer maiznīcas, Lāči, Mūsmāju dārzeņi, Tukuma piens, Cēsu alus, Lango, Pūre Food, Spilva, Valmieras piens un citi.

Tāpat pircēji tika iepazīstināti ar vairākām jaunām precēm, piemēram, Pūre Food sākusi ražot dabīgos sīrupus no sulas koncentrātiem, dažādus sīrupus kafijai, kā arī šokolādes trifeles. Spilva cienāja ar jaunām Premium sērijas mērcēm: Mango- Čilli, Balzamiko un Pesto mērci, ļaujot nogaršot arī sinepes ar medu, kas šobrīd vēl ir izstrādes procesā.

Kā portālam mammam.lv/tetiem.lv pastāstīja LOSP pārstāve Sarmīte Babāne, padome būtu priecīga, ja šādu uzlīmi Latvijā ražotajiem produktiem liktu arī citi lielveikali. Tāpat Sarmīte atklāja, ka padomes nākamā lielā iecere ir aicināt valsts iestādes valsts naudu tērēt vietējo ražotāju precēm.

Prieks, ka Latvijas produktus novērtē arī citu Baltijas valstu iedzīvotāji. Rimi tīkla veikalos Igaunijā populārākais ir biezpiena sieriņš Kārums, Gutta sulas un Laima ražotie vaniļas zefīri. Savukārt Lietuvas Rimi pircēji iecienījuši jogurtu Jogijs, tūristu brokastis, Cido sulas un nektārus, kā arī Laimas piena šokolādi un Selgas cepumus.
2 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas