Jautrās Legzdiņu māsas — rados ar Čikāgas piecīšiem? 14

 05. oktobris 2009 23:00 Intervija

LNT Dziedošo ģimeņu koncerta dienā grimētavas gaitenī notveram smaidīgās un allaž ziķerīga dzīvesprieka pilnās māsas no Jaunbērzes — Gundegu un Aiju, kuras pazīstam kā Legzdiņu māsas, kas, kāpjot uz skatuves, ik svētdienu dāvā skatītājiem pamatīgu dzīvesprieka lādiņu. Tā kā Aijai šobrīd top frizūra, par Čikāgas piecīšiem, māmiņas gatavoto sieru un dziedātprieku mums vairāk stāsta Gundega, Aija vien piekrītoši māj ar galvu, palaikam kaut ko piebilstot.Foto no LNT mājas lapas


Vai neesat rados ar Čikāgas piecīšu Albertu Legzdiņu?
Cik zinām, neesam. Savulaik pēc koncerta uzdevām Albertam Legzdiņam šo jautājumu, uz ko viņš, raustot plecus, atbildēja, ka visdrīzāk gan neesam. Lai gan mums rados ir onkulis, kas izbraucis uz Ameriku un tur palicis. Čikāgas piecīši mums patīk, tā ir mūzika, ko klausījāmies jaunībā, ar īpašām izjūtām. Čikāgas piecīšus labprāt klausos joprojām.

Kas ir jūsu mūzika?
Pamatā latviešu estrādes klasika — Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Lūsēns un šlāgeri, ko mums bērnībā dziedāja vecmāmiņa. Tie mums vistuvākie. Bieži klausos arī Radio Skonto, jo pasaules hiti ir skaisti un melodiski.

Šis ir brīnišķīgs laiks, pasākums, kurā esi iemests kopā ar gaišiem un mīļiem cilvēkiem.

Kuri, jūsuprāt, ir atraktīvākie mākslinieki uz latviešu mūzikas skatuves?
Normundam Rutulim piemīt savs īpašais šarms. Vēl man patīk Intars Busulis un Ance Krauze, tāpat arī Olga Rajecka, kas ir mūsu laikabiedre un paņem ar savu fantastisko enerģiju un sievišķību.

Kādas ir izjūtas, piedaloties šovā?
Šeit svētdienas ir tādas mīļas, sirsnīgas. Esam šeit uzņemtas un jūtamies kā starp savējiem. Var jau teikt: kas tad mēs par ģimeni, divas māsas! Bet mammai mēs esam ģimene, saviem vīriem un bērniem arī esam ģimene un tā arī jūtamies.
Turklāt esam vistīrākās pašdarbnieces, bez jebkādas muzikālās izglītības. Vienīgā pieredze ir pagasta dāmu ansamblī, kurā dziedam nu jau vairāk nekā 10 gadus. Tā jau tas viss arī aizsākās — dziedot ansamblī, kad cilvēki nāca klāt uz teica, ka viņiem ļoti patīk, kā mēs dziedam; tas dod drosmi.
Šis ir brīnišķīgs laiks, pasākums, kurā esi iemests kopā ar gaišiem un mīļiem cilvēkiem.

Kas ir jūsu atbalstītāji?
Ģimene, radi, draugi, kolēģi, kaimiņi — visi mūs ļoti atbalsta. Kad jautājām dēliem, vai viņi būtu ar mieru vēlreiz ar mums kopā kāpt uz skatuves, viņi atsmēja, ka par meiteņu uzmanības trūkumu jau pēc pirmās uzstāšanās nav jāsūdzas. Viņi mūs ļoti atbalsta. Bet visvairāk, protams, satraucas un jūt līdzi mūsu mammīte, kas skatās šovu ar asarām acīs.
Tētis mums tāds ļoti latvisks, viņš ļoti mīl latvisko sētu, dzīvojam kopā nu jau vairākās paaudzēs. Viņš ir tas, kas mūsu dēliem iemācījis lauku darbus un gudrības.
Esmu veikala vadītāja, pirmdienas rītā kolēģe man ikreiz atnes rožu pušķi. Pēdējoreiz viņa teica: nemaz nedomā, man vēl dārzā ir divi lieli rožu krūmi, tā ka jums vēl šovā jābūt. Vispār jau mēs katrreiz ejam ar domu, ka esam šovā pēdējo reizi, uz priekšu neko nedomājam, varbūt tā arī pareizi.
Vēl liels paldies jāsaka mūsu skolotājai Dobelē, kas mums palīdz salikt un pieslīpēt dziesmas.

Kā izvēlaties dziesmas?
Dziesmu izvēle līdz šim bijusi ļoti viegla — ņemam zināmas dziesmas, kuras mums mīļas un kuras zinām un jūtam vislabāk.

Par dziedātprieku un dzīvesprieku — no kurienes tas nāk?

Mums jau Džulians reiz prasīja: ko jūs esat salietojušās? (Smejas.) Tas mums laikam kopš dzimšanas, dziedam kopā ar māsu, kopš sevi atceramies. Par dzīvesprieku nezinu, laikam vienkārši tādas esam un tā redzam pasauli, dzīvi tveram viegli, ar prieku.

Ar kādām sajūtām kāpjat uz skatuves?
Patiesībā sajūta, kāpjot uz skatuves, mums abām ir vienāda un gaužām laba. Mazliet žēl, ka savulaik neizmācījāmies un nesaistījām dzīvi ar mūziku.

Vai jums ir savs veiksmes talismans?
Māmiņas gatavotais siers ar ķimenēm. Mammīte pirms katra šova iepriekšējā vakarā uztaisa Zemgaliešu sieru, ko mums ņemt līdzi. Nu jau vairs nevaram iedomāties, ka varētu atbraukt šurp bez mammas siera.

Autore: Māra Ančupāne, mammam.lv/tetiem.lv
14 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas


Notice: Undefined index: in /data/web/root/lib/art.php on line 1141