Foto no personīgā arhīva


Autoskolā ar divus mēnešus vecu bērnu 18

 03. oktobris 2009 23:00 Pieredze

Vai var mācīties autoskolā ar pāris mēnešus vecu bērnu, kuram ik pēc dažām stundām vajadzīga mammas krūts? Pieredzē dalās jaunā māmiņa Madara Grīnšteine, kas mācības autoskolā sāka, kad bērniņam bija divi mēneši.„Ja man būtu jāatbild vienā vārdā, tas skanētu — var, turklāt nepārtraucot zīdīšanu un neatstājot bērnu ar svešām auklēm. Bet — tikai tad, ja ir skola ar individuālu pieeju, un ģimene, kas mācības atbalsta.

Garāks stāsts par to, kā man gāja Drošas braukšanas skolā:

Kāpēc jāmācās braukt, ja ir mazs bērns?
Nepieciešamību pēc autovadītājas apliecības sajutu tikai pēc meitas piedzimšanas. Līdz tam biju mēģinājusi to iegūt, bet īsti neredzēju jēgu, allaž bija kaut kas svarīgāks darāms, un apmeklētās autoskolas it nemaz neradīja vēlmi braukt. Un kādēļ gan — pie mājām ir sabiedriskais transports, maršruta taksometri, turklāt vīrs ir braucošs, un bieži izmantoju arī taksometra pakalpojumus. Līdz šim varbūt tikai reizi gadā pietrūka auto vadīšanas prasmes. Meitas piedzimšana rādīja, ka ar bērnu ratiem tik ērti nebrauksi nedz ar sabiedrisko transportu, nedz taksometru. Par iekļūšanu maršruta taksometros pat nedomājot! Un pārvērst vīru par šoferi uz pusslodzi nešķita pievilcīgi. Tā nu beidzot nonācu līdz ļoti praktiskai vajadzībai vadīt automašīnu pašai.

Skolas izvēle
Izvēloties skolu, man bija virkne prasību. Svarīgākās no tām — mācību laiku iespēju robežās vajadzēja pieskaņot man un braukšanas nodarbību sākšanas vietu izvēlēties pašai. Skolas izvēlē man kā bailīgai personai, kam braukšana Rīgas satiksmē šķiet nepārtraukta bīstamu situāciju virkne, svarīga bija arī drošas braukšanas iemaņu apgūšana. Tā nonācu līdz Drošas braukšanas skolai.
Papildus atbilstībai minētajām prasībām pārsteidza, ka apmācībā B kategorijas apliecības iegūšanai pusgadu pēc vadītāja apliecības iegūšanas un patstāvīgas dalības satiksmē iekļauta arī apmācība braukšanai pa slidenām virsmām ekstremālos apstākļos drošas braukšanas poligonā.

Ģimene
Kamēr es mācījos, ar meitu turpat aiz logiem gar Daugavmalu pastaigājās vīrs, mana māsa vai māsīca. Manas mācību pauzes bija meitas ēdienreizes. Mācību dēļ no zīdīšanas atteikties nebija plānots, un tas arī izdevās.
Vīrs bija gluži apmierināts — pastaigās gar Daugavmalu divas reizes nedēļā bijis laiks gan mierīgām pārdomām, gan pastaigām un sarunām ar draugiem un pat kolēģiem.
Turklāt to, ka meita priecājas, mani ieraugot, pirmo reizi visspilgtāk pamanīju tieši autoskolā, kad meita tika atvesta uz zīdīšanu. 

Braukšana
Manu ideālistisko priekšstatu, ka iespējams mācīties praktisko braukšanu ar divus trīs mēnešus vecu bērnu, auto salonā skolas instruktori gaisināja jau pirms mācību sākuma, vienlaikus piedāvādami reālistiskāku priekšlikumu — apmācību laikus un vietas izvēlēties pašai, ietverot gan svētdienas, gan agrus rītus, kad vīram būtu laiks pieskatīt meitu. Agros rītos man nāca miegs, bet iespēju braukt svētdienās gan izmantoju. Ērti ir tas, ka braukšanas nodarbības var sākt no vietas, kur todien plānots atrasties, — no mājām Baložos, no autoskolas, no Āgenskalna u. c.

Poligons
Kā kursantei, kam nav praktisko iemaņu un kas tiešām mācās braukt, man ļoti patika princips, ka pirmās nodarbības tiek aizvadītas poligonā, aiztaupot Rīgas satiksmes radīto stresu un pieredzējušo autovadītāju neapmierinātības izpausmes uz ielām, tā ļaujot koncentrēties auto vadīšanas pamatprincipu apgūšanai. 

Vēlēšanās braukt
Braucot ar Drošas braukšanas skolas instruktoriem, radusies arī vēlēšanās braukt pašai. Līdzšinējos mēģinājumos tāda nebija radusies, jo biju sastapusies vien ar instruktoru savdabīgo attieksmi, ko varēju skaidrot tikai ar viņu pārliecību, ka braukt jāprot jau pirms sēšanās pie mācību auto stūres.

Lojalitāte
Jāpiebilst, ka līdz kursu nobeigumam lojalitāte pret skolu bija pieaugusi tiktāl, ka jutos teju vai neērti, ka teorētiskajā eksāmenā pieļauto divu muļķīgo kļūdu dēļ neesmu uzlabojusi skolas statistiku CSDD reitingos.

Atslodze
Papildus autovadītāja prasmju apgūšanai autoskolā pavadītais laiks bija lieliska atslodze no šībrīža pilna laika nodarbes — meitas audzināšanas.”

Materiāls publicēts sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu,
www.dbs.lv
18 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiReklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas