Lieliski pasākumi – „Simfoniskie koncerti bērniem ar vecākiem”

 25. septembris 2009 19:00 Ziņa

Mazajiem klausītājiem un viņu pavadoņiem Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un diriģents Andris Vecumnieks 2009./2010.gada koncertu sezonā piedāvās piecu koncertu ciklu Simfoniskie koncerti vecākiem un bērniem latviešu un krievu valodās.Ilustrācija: Jānis Beķeris


Pasākumi 2009. un 2010.gadā, kas katrs veltīts noteiktai muzikālajai tematikai, iecerēti:


Rudens dabas veltes un ģitāru prezentācija 03.10.2009.;


Mošķi un nešķīstie un sitaminstrumentu prezentācija 07.11.2009.;


Ūdens rotaļas un metāla pūšaminstrumentu prezentācija 05.12.2009.;


Mūziķi joko
un taustiņinstrumentu prezentācija 13.02.2010.;


Raganu salidojums un koka pūšaminstrumentu prezentācija 24.04.2010.


Koncertu sākums krievu valodā plkst. 11:00, latviešu – plkst. 14:00.

Katrs jaunās 2009./2010.gada koncertu sezonas pasākums bērniem ietvers aizraujošu muzikālo nodarbību, mūzikas instrumentu demonstrāciju un koncertu. Cikla koncertu mākslinieciskais vadītājs un diriģents būs publikas iemīļotais Andris Vecumnieks, mūzikas instrumentu demonstrācijās un muzikālo nodarbību norisē galvenokārt tiks piesaistīti tieši orķestra muziķi.

Simfoniskos koncertus bērniem un vecākiem LNSO organizē jau trešo sezonu, un šie tematiskie muzikālie pasākumi ir izpelnījušies lielu klausītāju atsaucību. To apstiprina fakts, ka jau šobrīd pārdotas 2/3 plānoto abonementu uz koncertiem krievu un 1/2 abonementu uz koncertiem latviešu valodā. Katru no pasākumiem apmeklē līdz 660 klausītāju.
Koncertu cikls tiek organizēts ar mērķi uzrunāt mazos klausītājus un rosināt viņu interesi par klasisko mūziku, tās teoriju, instrumentiem un populārākajiem dažādu tautu un laiku komponistu sacerējumiem. Šis ir arī vienīgais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra organizētais koncertu cikls latviešu un krievu valodā, kas piedāvā izglītojošu un izzinošu pasākumu programmu abām lielākajām Latvijā dzīvojošajām kopienām.
Piedāvājot aizraujošu pasākumu ciklu orķestra mazajiem klausītājiem un viņu pavadoņiem, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mērķis ir audzināt un izglītot nākamos simfoniskās mūzikas cienītājus un veicināt viņu interesi par klasisko mūziku ilgtermiņā. Klausītāju paaudžu nomaiņa un intereses par klasisko mūziku veicināšana ir būtiski priekšnosacījumi simfoniskās mūzikas tradīciju ilgtspējai Latvijā. 
Katru no cikla koncertiem apmeklēs 650 līdz 690 dažādu paaudžu klausītāju.


Papildu informācija par katra koncerta programmu atrodama šeit:

 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas